We gaan voortaan met heel ZP bij jou de feestjes houden, lekker allemaal eten bij jou omdat je het zo gezellig vind om met heel veel mensen samen te eten en te koken. Eten vind ik ook altijd heel gezellig, koken wat minder dus ik vind dit een top win win situatie.
Ik had laatst pannenkoeken en poffertjes, poffertjes waren kant en klaar. Hoppa in de magnetron. Stroop en poedersuiker erop. En ik heb een keer soep gemaakt met broodjes. Wel uitgebreide broodjes. Broodje gezond enzo Ook een keer patat in de airfryer, salade en snacks. Huzarensalade en salade erbij gedaan. Wat erg goed in de smaak valt is, wraps met kipfilet/ zalm, kruidenboter en sla. Ik heb ook een keer 2 grote bakken lasagne gemaakt en pasta, stokbrood, allemaal lekkernijen erbij. Ik weet jullie budget niet maar BBQ voor 20/25 man is wel erg duur. Alvast gefeliciteerd en Veel plezier!
Natuurlijk niet En zeker niet als je het over meer dan 8 mensen hebt. Ik weet niet wat voor landhuis maartje84 heeft maar bij mij zou dan niet eens iedereen kunnen zitten, lekker handig
Ik ben het deels met je eens. Onbeschoft zou ik het niet noemen, maar ik verbaas me wel vaak hoe hier (in ons kikkerlandje) feestjes worden gevierd. We zijn inderdaad niet zo gastvrij (en natuurlijk niet iedereen!) en dat zie je dan ook terug in hoe wij verjaardagen vieren. Bij ons begint een verjaardag meestal rond 16.00 uur en de laatste gaan soms rond 23.00 uur weg. We hebben volop eten en drinken en ook wel eens op een mooie winteravond rond de vuurkorf gestaan. Statafels zet ik standaard neer, om zo te voorkomen dat iedereen in een kringetje gaat zitten. Dansen mag zeer zeker, maar het gebeurt helaas nooit Maar door onze 'verjaardagcultuur' zie ik er vaak tegenop om verjaardagen af te lopen...
De manier waarop vond ik onbeschoft. “Ben ik de enige die niet wil dat mensen blijven eten? “ Mijn idee was en is: Die mensen, jouw dierbaren, nodig je zelf uit om bij je langs te komen. Ze brengen cadeau’s voor jou of je gezinsleden mee. Ze willen met jou en jouw gezin het leven vieren. Het komt bij mij over zo van: “hup cadeau afgeven, stuk gebak snel in de bakkes proppen en na een gevuld eitje en een handje chips snel de deur uit trappen want ik ga mijn kostbare gehaktbal en spruitjes om 17.30 uur niet met jou delen” “ Hier wordt met feestjes het leven gevierd en bij het leven vieren hoort bij mij gezelligheid zonder eindtijd en met meer dan genoeg eten. Ik (uhhh mijn man ) steekt de BBQ aan of ik heb grote pannen soep en broodjes klaargemaakt. Of een paar verschillende Indiase gerechten. In ieder geval genoeg voor iedereen die wil blijven eten. Ik heb trouwens geen landhuis en ik hoef geen ongenodigde partycrashers die niet tot onze intimi horen . Dus helaas Ysabella . Ik moet wel zeggen dat mijn huis en tuin zijn wel groot genoeg om vele mensen te herbergen. Niet aan een keurig gedekte dinertafel met drie rijen bestek, maar wel met genoeg plekjes om wat lekkers te eten. Maar ik moet zeggen: toen wij nog klein woonden deden wij het niet anders. En niet iedereen blijf altijd eten. Ik maak in ieder geval genoeg en besluiten mensen om thuis te eten dan eet ik de dag erna de kliekjes en/of ik vries in.
Een paar verschillende soorten verse soepen. Kale afbakbroodjes erbij die mensen zelf mogen beleggen? Of als je een iniminioventje hebt verse stokbroden van de supermarkt? Vleeswaren, kaassoorten, plakken komkommer, tomaat en sla klaar leggen? Diverse verse salades, kip uit de oven en eventueel broodjes of aardappelsalades? Rijsttafel? Indiaas en indonisch is niet moeilijk, Google is jouw vriend BBQ? Feestelijke ovengerechten? Of je belt de snackbar of je stuurt de gasten om 17.30 uur de deur uit zodat ze thuis spruitjes mogen eten
Wij doen soms met eten erbij en soms zonder. Soms hebben we soep met broodjes (jaja), soms pannenkoeken, we hebben een keer een stampot buffet gedaan, broodjes kipkerrie, broodjes gehaktbal etc. We doen niet heel uitgebreid, vaak zijn er al genoeg taartjes en hapjes gegeten waardoor mensen ook geen trek hebben in een uitgebreid buffet
Goede tips, maar ga iig voor kwaliteit. Ik word altijd zo verdrietig van feestjes (lees: alles wat door schoonfamilie wordt georganiseerd) met witte bolletjes van de supermarkt, worst uit grootverpakkingen en soep uit blik/pak
Dat valt mij dan wel weer een beetje van je tegen... Ik vind koken als ik mensen uitnodig echt heel leuk om te doen en dan kook ik ook echt uitgebreid. ( en als mensen opeens langs komen mogen ze altijd blijven eten) Maar ik vind verjaardagen, kerst en oud en nieuw altijd een soort van verplichtingen en dan heb ik er al helemaal geen zin meer in. En over die mening valt natuurlijk ook weer te discussiëren, liever niet trouwens haha.
WoW wat een reacties en redelijke unanimiteit het wordt een BBQ dus! En ik vier de verjaardag omdat ik dat hartstikke gezellig en leuk vind met de meest dierbare mensen. Hoelaat het wordt interesseert me dan ook niet! Vind het altijd juist gezellig als iedereen lekker blijft hangen en daar hoort dan ook eten bij wat mij betreft.
Wij hebben altijd eters met verjaardag gezellig! Veel ook hsha Ik maak vaak een thema: bv Italiaans. Dan heb ik pizza, pasta met 2 sauzen en een Italiaanse salade . Pizza druk je zo in de oven, pastasauzen heb ik al een dag eerder gemaakt en salade komt altijd even bezoek helpen omdat ze dan even gezellig kunnen babbelen met alleen mij haha
Ja hoor. Ik zit er ook niet op te wachten. Deels omdat een deel van de familie alleen nog hier mag komen voor de kinderen. De rest mag altijd blijven eten, maar ja, dat kun je weer zo moeilijk zeggen. Dus dan maar niet.
Hier zijn een aantal mensen die zichzelf uitnodigen en ik zit er echt niet op te wachten om daar eten voor te maken. Dan maar ongastvrij. Mensen die ik zelf uitnodig mogen altijd blijven.
Herken mijzelf daar totaal niet in. Het zijn toch je dierbaren die de moeite nemen langs te komen, kadotje mee te nemen? Wat is er mis met lekker eten samen en kletsen? Als ik Dit gevoel zou hebben bij iemand zou ik mij zo ongemakkelijk voelen dat ik mijzelf waarschijnlijk teveel vind. Snel kadotje inleveren en voor etenstijd weer gaan lijkt t zo.
Hier ook, dan zeg ik " ik vier mijn verjaardag niet" en toch staan ze op de stoep " want het is zo gezellig. " Ik vind die mensen die dat elk jaar weer doen helemaal niet zo gezellig.
Maar dit heeft toch niets meer te maken met wel of niet een feestje met eten te doen? Dit lijkt er meer mee te maken hebben dat er mensen jullie als intimi beschouwen terwijl jullie deze mensen liever niet om je heen hebt. Lijkt me dat je daar beter een gesprek over aan zou kunnen gaan i.p.v. je als een ‘hollander’ te gaan gedragen bij de overige dierbaren