De docu The Year Zero legt het goed uit. Hier stukjes: 2012 is berekend door meerdere volken in verschillende tijden Allerlei heilige geschriften door de eeuwen heen hebben de gong voor de laatste ronde gehoord. Opvallend vaak wordt het jaartal 2012 genoemd, zoals bij de Pueblo-indianen, de Zulu's en de Maya's. De Maya's deden hun voorspellende uitspraken over het moment waarop de gong zal klinken op basis van berekeningen die vandaagdedag nog steeds standhouden. Centraal hierbij staan hun kalenders waarvoor zij rekenden met perioden van 26.000 jaar en groter. Die perioden kwamen voort uit een eigen tijdsberekening die in nauwkeurigheid superieur schijnt te zijn, ook aan onze eigen kalender. In de documentaire The Year Zero wijst een Maya tijdens een spreekbeurt zijn toehoorders fijntjes op een van de fouten van onze Westerse kalender. Hij zegt dat als we naar het inzicht van de Maya's goed hadden gerekend, we geen fouten hadden gemaakt in onze eigen kalendertelling. Dan was de maand oktober (oct = 8) nu de achtste maand geweest, november (nov = 9) de negende en december (dec = 10) de tiende. Hier en daar wordt gepleit om de natuurlijke tijdberekening van de Maya's over te nemen. 2012 is het einde van een periode van 26.000 jaar De Maya's waren haarscherp in hun berekeningen en konden in het verlengde hiervan ook haarscherp voorspellen. Ze waren zelfs zo specifiek dat ze in die enorme cyclus van 26.000 jaar tot op de dag nauwkeurig waren: 21 december 2012. Die datum markeert het einde van de grote kalender en van de cyclus van dertien zogenoemde baktuns en waarna de aarde begint aan de 'periode van de vijfde zon'. Volgens hun berekeningen, die astronomisch nog steeds accuraat zijn, komt ons zonnestelsel dan op één lijn te staan met Hunab K'u, het centrum van de Melkweg, de plaats die de Maya's de kosmische baarmoeder noemen. Mayakenner Peter Toonen schrijft begin dit jaar in tijdschrift Frontier: 'Dan staan dus onze Aarde en onze zon op één lijn met elkaar in het hart van de melkweg, dus met Hunab K´u, de Bron [...]. Technisch kun je dan een soort nultoestand krijgen in de draaiingen van de elektromagnetische velden van ons zonnestelsel. Volgens de overleveringen van de Hopi indianen duurt dit drie dagen; drie dagen van leegte en duisternis. Daarna kunnen de magnetische polen omkeren. Wie zal het zeggen?' Hoe het ook zij, de Maya-telling begint dan opnieuw met het jaar nul. De Maya's hebben geen lineaire tijds-telling, maar zien de tijd als inelkaargrijpende cirkels.
De vijf periodes volgens de Maya's Op 21 december 2012 begint een grote nieuwe periode van 26.000 jaar en een kleine periode van 5200 jaar. De Guatamalese 'Mayan Elders of the Eagle Clan' schrijven: 'This is a cycle of wisdom, harmony, peace, love, of consciousness and the return of the natural order. It is not the end of the world as many from outside of the Mayan tradition have misinterpreted it to be. The first cycle (Ajaw/sun) was a feminine energy and its element was fire. The second cycle (Ajaw/sun) was of masculine energy, and its element was earth. The third cycle (Ajaw/sun) was a feminine energy and its element was air. The fourth cycle (Ajaw/sun) is a masculine energy and its element is water. The fifth cycle (Ajaw/sun) will be a fusion of both feminine and masculine energies. It will be a transition where there won't be any more confrontations between the polarities. It will bring balance and there won't be hierarchy of one over the other. Both energies will support each other. It is why this period is called one of harmony, the kingdom of love and the return of consciousness. Its element will be the ether.' Geen plaats meer voor 'deviders' zoals Bush of andere polariserende types, zoals bijvoorbeeld Abou Jahjah. Geen plaats meer voor de geraffineerde, explosieve en vervuilende olie van Bush, maar ruimte voor de natuurlijke, imploderende, schone ether-energie. [SIZE=+1]Het einde der tijden is een nieuw begin[/SIZE] Het einde der tijden betekent niet dat dat de aarde ontploft en in een zwart gat verdwijnt, maar dat een lange periode wordt afgesloten en dat op een hoger niveau aan een volgende periode wordt begonnen. De pest is alleen dat deze transformatie, zoals zo vaak bij een grote vooruitgang, wordt voorafgegaan door een berg ellende. Het is als de noodzakelijke worsteling van de rups die tot vlinder wordt. De bijbel noemt deze turbulente periode bloemrijk 'de barensweeën'. En al even beeldend wordt ons door de bijbel verteld dat hierop volgend een beperkte periode aanbreekt van duizend jaar waarin 'de satan' is geketend; dus 'heel veel' jaren van vrede. Deze hele situatie doet ook denken aan het Jezus-verhaal, waarin Jezus op ellendige wijze sterft, wederopstaat en op een hoger plan komt door ten hemel te varen. 'This large time cycle has been thought since ancient times to represent a complete cycle of human spiritual advance', schrijft John Major Jenkins.
Onee? Geen duivels getal? Lees het volgende maar eens: Openbaring 13:11 11 Toen zag ik een tweede beest, dat opkwam uit de aarde. Het had twee horens, net als een lam, en het sprak als een draak. 12 Voor de ogen van het eerste beest oefende het heel diens macht uit. Het dwong de aarde en alle mensen die erop leefden het eerste beest, dat van zijn dodelijke verwonding genezen was, te aanbidden. 13 Het verrichtte indrukwekkende tekenen, het liet voor de ogen van de mensen zelfs vuur uit de hemel neerdalen op de aarde. 14 Het wist de mensen die op aarde leven te misleiden door de tekenen die het voor de ogen van het eerste beest kon verrichten. Het droeg hun op een beeld te maken voor het beest dat ondanks zijn steekwond toch leefde. 15 Het kreeg de macht om dat beeld leven in te blazen, zodat het beeld van het beest ook kon spreken en ervoor kon zorgen dat iedereen die het beeld niet aanbad, gedood zou worden. 16 Verder liet het bij alle mensen, jong en oud, rijk en arm, slaaf en vrije, een merkteken zetten op hun rechterhand of op hun voorhoofd. 17 Alleen mensen met dat teken dat wil zeggen de naam van het beest of het getal van die naam konden iets kopen of verkopen. 18 Hier komt het aan op wijsheid. Laat ieder die inzicht heeft het getal van het beest ontcijferen; er wordt een mens mee aangeduid. Het getal is zeshonderdzesenzestig.
nee, zeker weet je dat nooit, in 2005 was wat nieuws ontdekt op een stuk papyrus, 616 zou het getal zijn! http://en.wikipedia.org/wiki/616_(number)
Ik geloof er geen ene hol van!! Oooh wat was er toen een ophef op: 06-06-06 .. Want 666 is natuurlijk het teken van de duivel, en die zou dan wel eventjes op aarde komen om er een eind aan te maken.. NOu, het was een dag als ieder andere. Denk niet dat er een dag vast staat voor wanneer er iets zal gaan gebeuren.. dat kan geen mens weten.
Er was trouwens toch ook iets in 2030 ofzo? Dat er een grote komeet tegen ons aarde aan gaat knallen... ? Dat zwerft ook nog steeds door mijn hoofd.
ja het is nog een wonder dat er nog geen grote komeet tegen ons aan is geknald! en die zien we dan ook wel aankomen, lijkt me ook geen leuk beeld, hopelijk kunnen ze hem dan net als in de film kapot schieten. Er staat toch iets in de bijbel over dat de duivel binnenkort zou verschijnen tussen het volk, het zou iemand met een grote macht zijn?!
Alle kinderen die dan geboren worden zullen, vanaf de geboorte telepathisch begaafd zullen zijn. Van hen wordt gezegd dat zij, zeer intelligent zullen zijn, enorm intuïtief en de spirituele leiders van de toekomst
Ik sluit me aan bij Lynn22 en Mime28, ook ik zie 2012 als een soort omslag. Ik heb het gevoel dat we ons langzamerhand steeds meer bewust worden van hoe we verkeerde kant op gaan(gingen) wat betreft de natuur, de maatschappij en ons eigen welzijn. Steeds meer mensen gaan het dan ook anders aanpakken. Ik denk dat er een tijd komt van een nieuw/ander bewustzijn, maar daar hoeft de wereld echt niet voor te vergaan. Ik heb trouwens ook weleens gelezen dat in 2012 iedereen (dus ook de mensen die dat nu niet hebben!) een geweten zal hebben. Moet je je voorstellen: je bent Hitler en je krijgt een geweten... dan voel je je k*t! Gevolg van deze theorie zal dan ook een stijgend aantal zelfdodingen zijn. Maar goed, weer één van de vele theorieën.
Ten eerste: beetje vreemd.. zo'n oud boek en daar staat dan 'binnenkort'... Ten tweede: zijn er niet al heel veel van deze 'duivels met een grote macht geweest'? Denk eens aan Hitler, Bin Laden, Sadam...? Hoe vaak is het niet gebeurd dat één persoon het voor elkaar kreeg dat men elkaar ging uitmoorden? Dat is gewoon typerend voor de mensheid denk ik. Er staan steeds leiderfiguren op die kwaad in de zin hebben en daar hobbelt een groot deel van de mensheid dan even achteraan, totdat blijkt dat die leider toch niet het beste met hen voor had en dan hobbelen ze weer achter de volgende leider aan.
ik geloof wel dat we in de eindtijd leven... maar geloof niet dat er precies die dag wat gaat gebeuren.. sowieso vergaat de aarde dan niet.. dat zou wat wezen als iedereen van te voren zou weten wanneer we allemaal dood gaan...dan raken heeeel veel mensen die dag of dagen voor 21 dec in paniek... zie t al voor me als een film: plunderingen, zelfmoord enz enz (denk ik dan he)
@melloncollie: geweldig!!!! Leef met de dag en geniet van alles om je heen. het leven is te kort en kostbaar om je druk te maken om wat "men" voorspeld.
Maar wat ik me nu afvraag, de mensen die hier echt in geloven: Ik lees overal dat de voorspellingen van Nostradamus nogal vaag zijn en de Maya's, hebben jullie je ooit weleens verder verdiept in dat volk dat jullie hier zo in geloven?
ik zou niet weten waar het precies staat in de bijbel, ik hoorde het toen ooit van een gelovige collega en binnenkort bedoel ik mee van nu dus niet dat dat letterlijk in de bijbel staat, ik was benieuwd of er nog meerdere dat gelezen hadden vandaar, die collega geloofde er toen heilig in. Ja dat dacht ik ook al, figuren zoals bin laden kun je ook zien als de duivel en er zullen altijd aanhangers zijn van dat soort figuren! wat ik me altijd afvraag, als de 'leiders' wie dan ook zouden weten dat de wereld zou vergaan, op een andere manier dan een komeet (want die zien we wel aankomen) zouden ze dit melden met gevolg dat iedereen helemaal in paniek raakt? of zouden ze niks zeggen om de kalmte te bewaren? dat zou ook lullig zijn om dat niet de tijd te hebben om naar je familie te gaan enz. .
Tsja, sorry, maar ik geloof er toch ECHT niet in. Volgens mij gaat er echt heeeelemaal niks gebeuren in 2012... (althans niet meer dan in 2011 en 2013)