Hoi iedereen, Ik ben nu 16 weekjes zwanger van de eerste en ben razendbenieuwd hoe het nu voelt als je de baby voelt. Zelf voel ik af en toe wel wat bubbelen en ploppen, maar dat kunnen evengoed ook mijn darmen zijn (spastische darm). En ik voel het ook niet elke dag dus ik ga er maar niet van uit dat het de baby is. Het lijkt mij ook nogal vroeg. Daarom vraag ik me af hoe vroeg jullie het voelden, wat jullie voelden en of dit elke dag was? ben benieuwd naar jullie reacties groetjes Nele
Ik voelde de kleine al heel vroeg, bij 14 weken. Voelde als kleine tikjes. Vanaf 17 weken zo'n beetje elke dag, ene keer als een tikje, andere keer een plopje, dan weer wat schuiven... Over een paar weekjes weet je wel zeker of het je kleine is!
Hier voelde ik het met 17+2 voor het eerst duidelijk als de baby. Net alsof ie aan het kietelen was van binnen
Ik heb de kleine pas gevoeld bij 19+6 weken ik heb het ook aan mn darmen en ben me heel erg bewust van alle gevoellens in mn buik. Dit was echt anders! mn darmen voel ik meestal aan de zijkant en dit was helemaal in het midden vrij laag in mn buik! de plopjes zijn ook losser van elkaar als bij darmen plopjes wat vaak een hele rij van aan elkaar geschakelde luchtbellen zijn! ik hoop voor je dat je snel snapt wat ik bedoel! komt goed! ookal heb je rommelige darmen!
ja ik weet inderdaad ook heel goed hoe mijn spastische darm voelt, en soms zijn het plopjes die ik niet helemaal kan plaatsen,maar omdat alles toch anders voelt nu ik zwanger ben zet het je wel aan het twijfelen... ben zo benieuwd, het lijkt me ook zo leuk !
Ik had pas door dat ik de baby voelde met 18 weken. Voor die tijd zal ik 'm vast wel eens hebben gevoeld, maar niet gerealiseerd dat hij het was en niet mijn darmen Vanaf 18 weken was het niet meer te missen. Ik voelde hem overigens vooral aan de zijkant ivm placenta aan de voorkant, en aan de zijkant voel ik m'n darmen niet zo vaak Mijn man kon 'm vanaf de buitenkant met iets meer dan 20 weken voelen (ook aan de zijkant)
Ik voelde hem bij ongeveer 18 weken, maar wist dat pas achteraf, toen het steeds duidelijker werd. Eerst zijn het inderdaad plopjes, net alsof je lucht in je darmen hebt. Nu voelt het als een (steeds groter wordend) wormpje.
Ik vind het een lastig uit te leggen gevoel,, Hier wist ik zeker dat het de baby was omdat ik vanmorgen echt een kont uit mijn buik zag steken haha heel bijzonder!
16 weken, ik vond heg heel duidelijk niet mijn darmen. Voelde als kleine plopjes of alsof er iemand in mijn buik bellen aan het blazen was
Rond 17 weken voelde ik het voor het eerst. Het waren plopjes en net of er iemand zat te kietelen aan de binnenkant.
Ik voelde bij mn eerste zwangerschap de baby pas echt heel duidelijk en herkenbaar bij 23 weken. Toen wist ik echt pas zeker dit is de baby en niets anders. Maar toen lag de placenta ook aan de voorkant. Nu bij mn tweede zwangerschap voelde ik de baby al rond de 15 weken heel duidelijk, waarschijnlijk toch omdat ik het nu gewoon herkende van de vorige zwangerschap maar ook omdat de placenta nu aan de achterkant ligt. Merk nu nog steeds een groot verschil.
Ik voelde de baby voor het eerst met 13 weken. Ik vond het voelen alsof iemand met z'n nagels aan de binnenkant van mijn buik kietelde/wreef. Heel apart gevoel. Pas vanaf een week of 20,21 voelde het wat fijner/ vertrouwder echt als baby zeg maar. Beetje lastig uit te leggen. Ik vond het in het begin niet zo fijn, echt een raar gevoel af en toe.
rond 12 en halve week voor het eerst.....ook een onbeschrijvelijk gevoel plopjes kriebeltjes mini steekjes.....wel een fijn gevoel
Vanaf ruim 15 weken heb ik het zo nu en dan gedacht. Met 16.4 weken wist ik het zeker en kreeg ik op een middag echt een schopje of 5 achter elkaar. Daarna eigenlijk iedere dag gevoeld en steeds duidelijker. Nu voel ik naast schopjes ook schuivingen. Papa kon het uitwendig voelen met 17w3d. Erg vroeg! Daarna duurde het zo'n 3 weken voor hij de kleine eigenwijze meid (die iedere keer ophield als papa's hand er aan kwam) voor de 2e keer voelde.
ohh het klinkt zo leuk ! de komende dagen toch maar eens goed opletten. Voelden jullie het de hele dag door of niet?
Toen ik 15 weken was kreeg ik van een vriendin de tip om rustig te gaan liggen, handen naast je (dus niet op je buik) en concentreren. Echt heel rustig worden je concentreren op je ademhaling. Neus in, mond uit... Dat was het eerste moment waarop ik dacht: ik voel 'm! Wel een heel gek gevoel (het is ons eerste kindje dus ook erg vroeg hoor) en ik was niet 100% overtuigd. Achteraf blijkt wel dat dit het kindje is geweest. Het was een heel zacht kriebelend belletje en net of er daarna iemand zachtjes met een vingertop ofzo langs wreef. Daarna heb ik zeker 2,5 week niks meer gevoeld, maar ook niet mee bezig geweest verder. Vorige week voelde ik wat lichte plopjes en belletjes maar niet heel duidelijk. Sinds oudejaarsavond (18 weken en 2 dagen) voel ik de baby heel duidelijk en nu met tussenpozen natuurlijk de hele dag door. Het zijn nu duidelijk schopjes, geen belletjes meer maar echte klopjes of plopjes. Soms ook alsof het een trilling is, ken je dat gevoel dat je oog de hele tijd trilt omdat je wat moe bent? Of zo'n spiertrilling in je been... nou dát dus en dan in je buik. Het eerste plopje omschreef ik aan mijn man alsof iemand een tikje tegen een elastisch doek aan gaf (geen idee waar ik het vandaan haal nee ) Uiteindelijk merk je duidelijk het verschil tussen je darmen en de baby, maar dat verschil is hier eerder al heel goed omschreven.
Plus, je darmen zitten nu boven je navel. Alles wat je daaronder voelt is je baby (zei m'n VK althans...) Als ik twijfelde hielp het even om m'n buik aan te raken, dan wist ik gauw genoeg waar ik het voelde en of het daadwerkelijk de baby was