Gisteravond was er een programma over. Heeft iemand hier ervaring mee om dit (privé) op te slaan? Wij denken er over om het te gaan doen en ik ga het dan ook morgen met m'n gyn bespreken. Hoe werkt het opslaan van stamcellen - Stichting NavelstrengbloedbankStichting Navelstrengbloedbank
Ukkie helaas dit had je met 20 weken dan al moeten regelen Ik weet dat ik het ook wilde bij de eerste maar dat moet dan door een speciaal ziekenhuis gedaan worden
Daar staat niets over vermeld op bovenstaande site. Je kunt gewoon de kit aanvragen en zelfs de vk mag het tegenwoordig doen bij een thuisbevalling.
VanAndaag besproken met mn gyn. Het is geen probleem. Tegenwoordig zijn dit geen elle lange procedures meer en kun je de "kit" gewoon aanvragen en meenemen naar de bevalling. Gyn of vk even inlichten en dan is het gebeurd. wel heeft hij wat meer tekst en uitleg gegeven omdat het wel iets commercieels blijft.
K zou er wel rekening mee houden dat de navelstreng natuurlijk niet mag uitkloppen en je daardoor eigenlijk bloed van de baby afneemt dat het goed kan gebruiken. Het is een heel mooi doel maar dat zou mij wel doen twijfelen!
ik heb er ook over nagedacht ,en gesprekken over gehad met mijn gyn en vk toen de tijd . hun gaven aan dat het eigenlijk meer commercieel is dan dat je er later echt wat aan hebt. bloed word namelijk van te voren niet getest of het goed is afgenomen ect. nee het word gewoon gelijk ingevroren en pas als je het nodig hebt word er naar de kwaliteit gekeken en kan het er op neer komen dat je al die maanden / jaren voor niks heel veel geld hebt betaalt!
Hoe bedoel je dit? De gyn gaf aan dat er voor de baby geen consequenties aan zit namelijk.. maar wil uiteraard wel alle scenarios kennen
mijn gyn zei dat het commerciele eraan is dat je het voor je kindje zou moeten doen. Heeft die ooit een stamceltransplantatie nodig dan is er meteen een match. Helaas vertellen ze er niet bij dat door de 100% match de kwade cellen niet worden opgemerkt en je kindje er dus (hoogstwaarschijnlijk) geen baat bij zal hebben. Die heeft meer aan een match van iemand anders. maar mocht ik of mijn man het later nodig hebben is de match groot genoeg en worden toch de kwade cellen herkend. Dus voor familie zou het wel nuttig zijn. het wordt binnen 12u na de bevalling opgehaald en ingevroren. Ik krijg een ks in een academisch ziekenhuis en ze waren er heel bekend mee. Dus het stukje risico neem ik wel voor lief. Ik vind het een gerust idee.
In een "normale" situatie word de navelstreng pas doorgeknipt als hij is uitgeklopt dus al het bloed van de placenta naar de baby is gestroomd. Dit bloed bevat veel goede stoffen voor de baby. O.a. zuurstof en ijzer Als je besluit te doneren dan is dit bloed nodig voor de stamcellen en dus krijgt je baby dit bloed zelf niet. Dit is niet meteen schadelijk wat je gyn ook bedoeld wss, maar het is misschien toch iets om over na te denken wat je belangrijk vind
Hier hebben wij bij de vorige zwangerschap ook de vraag gehad of we dit wilden doen. Dit ivm een erfelijke ziekte die in mijn familie zit en die evt te behandelen is dmv stamcel transplantatie. In die zin, dat het ziekteverloop gerekt wordt, behandeling tegen de ziekte zelf is er namelijk niet. We hebben er toen eigenlijk niet heel diep over nagedacht, maar hebben gekozen om het niet te doen. Mede ook doordat ik mezelf ook niet heb laten testen en we het ook niet van plan zijn bij onze kinderen.
Ik zag dit laatst ook op TV. Het zette me wel aan het denken op dat moment. Maar als ik nu dit weer lees. Wordt het dus weer eens mooier voorgespiegeld dan het daadwerkelijk is?
dat is wel wat mijn gyn en verloskundigen mijn vertelde . Dat het het bedrijf voornamelijk om het geld gaat !
De gyn had het er over dat de placenta wat langer blijft zitten dan normaal.. aangezien ik bovenstaande niet zelf had bedacht heb ik er niet op doorgevraagd.. maar kan het zijn dat hij de andere kant van de navelstreng bedoeld? Dus niet het stuk waar het wordt afgeknipt maar waar het aan de moeder koek vast zit? Begrijp me njet verkeerd, ik wil niet betweterig overkomen maar wil gewoon natuurlijk wel het beste voor mn kindje. Wat wordt er bedoeld met "je bloed testen"? Welke bloedgroep je hebt?
Ik vond de kosten ook wel erg misleidend trouwens. De man op TV zei: 100 euro per jaar voor het bewaren. Nou zie ik op een random site inderdaad 100 euro staan voor het bewaren. Maar daarbij komt dus blijkbaar vooraf nog dik 200 euro inschrijvingskosten. En nog iets van 700 euro. Daarná is het 100 euro per jaar. Best veel.
ja je kwam in het eerste jaar over de 1000 euro uit en voor dat bedrag word het bloed dus niet eens getest of het goed afgenomen is en bruikbaar is !
Hmm je bedoelt dat er 1 gedeelte nog wel terugstroomt naar de baby en de andere helft word gebruikt? Dt weet ik eerlijk gezegd niet. Misschien dat r dan inderdaad nog een deel naar je kindje gaat, maar niet alles. Maar t word nu wel een erg ingewikkeld verhaal als je op google zoekt naar uitkloppen van de navelstreng of donatie van stamcellen dan kom je het waarschijnlijk wel tegen. Of even bij je gyn aangeven dat je meer info wilt over hoe t precies zit met de navelstreng en kan hij wat beter uitleggen hoe t in zn werk gaat.
Hier zijn de kosten maar eenmalig en kan al vanaf 150 Bij navelstrengbloedbank betaald u een vast bedrag voor 25 jaar. Alle prijzen zijn inclusief BTW en laboratorium kosten. Kosten keuze 1: * 25 ml navelstrengbloed opslaan voor 25 jaar: 290,- * 100 ml navelstrengbloed opslaan voor 25 jaar: 1450,-. Mocht het bedrag te hoog zijn om in één keer te betalen dan kunt u gebruik maken van een gespreide betaling in 5 of 10 termijnen (één keer per jaar wordt het bedrag afgeschreven) Kosten keuze 2: * 1 cm navelstrengweefsel opslaan voor 25 jaar: 190,- * 10 cm navelstrengweefsel opslaan voor 25 jaar: 850,-. Mocht het bedrag te hoog zijn om in één keer te betalen dan kunt u gebruik maken van een gespreide betaling in 5 of 10 termijnen (één keer per jaar wordt het bedrag afgeschreven) Kosten keuze 3: Een optelsom van alle mogelijke combinatie uit keuze 1 en 2 Kosten en betaalopties voor opslag stamcellenStichting Navelstrengbloedbank Misschien ligt het eraan waar je het opslaat? Ik zou in ieder geval niet voor elk jaar betalen, dan wordt het wel een heel duur grapje.
Bij deze stichting wordt het bloed dus gelukkig wel gecontroleerd. Waarom navelstrengbloed doneren,Stichting Navelstrengbloedbank
maar als ik dit goed lees 100 ml navelstrengbloed opslaan voor 25 jaar: 1450,-. Mocht het bedrag te hoog zijn om in één keer te betalen dan kunt u gebruik maken van een gespreide betaling in 5 of 10 termijnen (één keer per jaar wordt het bedrag afgeschreven) zijn dit toch bedragen per jaar toch dus elk jaar 1450 euro of 290 euro . anders zou je niet elk jaar hoeven te betalen . voor 100 ml betaal je dan voor 25 jaar 36250 euro en voor 25 ml 7250 vind het nog al wat !