wat ik me afvroeg.. moet je bij de vk of gyn als je 1e kindje prematuur is ? ik had namelijk mn huisarts gebeld die zei dat ik maar vk moest bellen en t uitleggen.. en ik moet gewoon naar vk.. maar ben doodsbang dat ik weer te vroeg beval! grr ik wil goed in de gaten gehouden en niet door die *** verloskundige :x
Hallo MamaChantal, Ik had de zelfde vragen en heb vorige week een gesprek gehad met een gyn. Ik heb toen gevraagd of ik bij een volgende zwangerschap bij de vk of bij de gyn onder controle kom te staan en mij werd aangegeven dat ik dat zelf mocht beslissen. Wanneer ik weer zwanger ben(en wil bij de gyn onder controle) moet ik ook het ziekenhuis bellen en dan word er een afspraak gemaakt met de gyn (rond 10 weken). Dus ik denk dat je gewoon het ziekenhuis eens moet bellen en je vragen en angsten aangeven.
ja ik zit er wel heel erg mee. ben zoo bang dat het bij deze zwangerschap ook gebeurd. en ik ben bang dat ik het echt niet aankan om En voor mn dochter te zorgen, En dan paar x op een dag naar t zh te gaan.
ik heb volgensmij nooit een gyn gezien, miss tijdens t bevallen ofzo maar dat weet ik echt niet meer.
Het is een beetje lastig. Hebben ze een reden ontdekt voor de vroeggeboorte? Als de vroeggeboorte 'spontaan' kwam, dus zonder een medische reden/ voorgeschiedenis kan een gyn die ook niet zien aankomen. Bij de gyn krijg je wel meer echo's en ze kunnen de lengte van je bmm meten tijdens de zwangerschap. Als je echt zo in de angst zit, zou ik teruggaan naar de HA en dat bespreken. Of zelf naar het zkh bellen. Ben je voor de nacontrole bij een gyn geweest, na je bevalling? Dan kun je die bellen.
Mijn man en ik hadden het al erg lang over een tweede kindje. Maar ik was heel erg bang en dat hield mij tegen om voor een tweede kindje te gaan. Ik heb gewoon het ziekenhuis opgebeld en heb aan de telefoniste uitgelegd waar ik mee zat en op basis van wat ik vertelde vond zij dat ik een gesprek moest krijgen met een gyn. (ook heeft zij in mijn dossier gekeken, dus weet niet of dat verschil maakt met jou). En de gyn vond het echt erg logisch dat ik daar onder controle zou komen wanneer ik zwanger zou zijn. Dus gewoon bellen en je verhaal vertellen!!
ja het is spontaan geboren, geen reden ontdekt helaas. mn man zei gister ook al: als je zo blijft denken dat je nu ook te vroeg bevalt gebeurt het JUIST.. tja daar heeft hij gelijk in. maar volgensmij was mn dochter ook al vroeg ingedaald. dat zeiden ze bij vk een keer.. met week of 30.. maarja had geen idee of dat goed was ofzo. maar dat zal vast niet in mn dossier staan. Dat zei ze toen met voelen in mn buik. pff miss maandag toch ff huisarts bellen voor afspraak. al is t maar vanaf 25 weken ofzo dat ik dan naar gyn kan. heb ook geen na gesprek met gyn gehad. volgensmij nooit een gyn gezien. ook niet erna.
Denk inderdaad ook dat het een beetje afhangt van wat de oorzaak was van de 1e vroeggeboorte. Ik ben door het WKZ doorverwezen naar een gyn hier in Tilburg die gespecialiseerd is in HELLP. ivm het PRIUS onderzoek. Mocht ik voor een 2e gaan, moet ik verplicht bij een gyn omdat ik HELLP heb gehad. Opzich fijn...... Aan de andere kant..........Mijn VK heeft zoooo adequaat gereageerd! Als ik haar niet had gehad, had ik hier niet meer zitten typen. Ben haar eeuwig dankbaar!
ik ben van mijn eerste dochter ook prematuur bevallen. en er was toen ook geen oorzaak gevonden. bij mijn 2de dochter verliep alles via de gyn. ( ik heb het zk gebeld en een afspraak gemaakt toen ik wist dat ik weer zwanger was. hij meette regelmatig mijn baarmoederhals om te kijken of daar iets mee was..we kregen ook alle echo´s in het zh. al vanaf de 6de week. 2de dochter is ook prematuur geboren. inmiddels 33 wk+4 dgn zwanger van de 3de. en ook deze keer verloopt alles via het zh en zijn we er inmiddels achter dat ik een zwakke bmh heb. daar zijn we alleen achtergekomen omdat ze dus die metingen constant hebben gedaan! ze meten tot de 29 a 30ste week. en ik kreeg ook al bij mijn 2de dochter ´voor de zekerheid´ proluton injecties. deze krijg je vanaf de 16 week en het is om ervoor te zorgen dat je lichaam genoeg aan progesteron heeft. wanneer je lichaam dat niet genoeg heeft zou er een bevalling vroegtijdig kunnen ontstaan. het heeft niks met indalen te maken..je kindje kan bij week 27 al ingedaald zijn en zegt niks over de bevalling.. nou ik hoop maar dat je hier wat aan hebt! het belangrijkste is wel dat jij je prettig voelt en niet te angstig bent..ik zou het zeker overleggen met een gyn.
Ik zit nu bij de gynaecoloog. Dit is op advies van het ziekenhuis waar ik prematuur ben bevallen, zij hebben de huisarts een brief gestuurd. Dus eventueel kun je dat ook doen(vragen aan het ziekenhuis waar je bent bevallen of ze je huisarts een brief willen sturen), of zelf de gynaecologen poli bellen. Ik ben ook zonder aanwijsbare reden te vroeg bevallen, en daarom wordt er nu juist via een echo in de gaten gehouden dat mijn baarmoedermond niet stiekem open gaat staan. Succes!!
heb net gyn gebeld en die vrouw vond het maar raar dat ik nooit een gyn heb gezien of gesproken,ook niet na de bevalling. maar heb daar nu ook een afspraak staan voor echo en gesprek.dan bepalen ze of ik bij hun moet of bij vk.waarschijnlijk bij gyn. maak t mezelf wel lekker moeilijk,had ook al afspraak bij de vk staan..pff
Als je vk een beetje verstand van zaken heeft (of gewoon gevoel... ) zal ze/hij heus wel begrijpen dat je hiervoor hebt gekozen hoor! Niet teveel piekeren, dat is ook niet goed voor jou en je kleintje. Het komt vast allemaal goed!!
Joh, niks van aantrekken. Er wordt wel vaker een afspraak afgezegd hoor en ze zijn er voor jou, niet andersom. Heel goed (en terecht, ik vond het ook raar dat je geen gyn gezien hebt, of beter gezegd, dat geen gyn naar jou is komen kijken!) dat die vrouw zo gereageerd heeft en dat je nu naar de gyn gaat.