hey meiden ik zit met een probleem...wij zijn thuis aan het schilderen, is echt hard nodig! zijn de kozijnen e.d. mijn vriend kan niet echt netjes schilderen dus dat doe ik...maar ik ben ruim 7w zwanger...is dit echt zo schadelijk? het moet echt gebeuren en het laten doen kost teveel geld...hebben geen verf op waterbasis want we wilden graag hoogglansverf.. is dit zo vroeg in de zwangerschap al schadelijk? weet gewoon niet zo goed hoe we het anders moeten doen! x deb
ja ik geloof dat er in de verf een stof zit ...meende amoniak...of iets anders en dat is niet goed voor je baby..ik heb dat 2 jaar geleden gehad toen mocht ik ook niet verven omdat ik zwanger was...maar misschien kun je je verloskundige dit voorleggen? ik ben namelijk geen professional..maar ik denk dat sowieso in verflucht staan niet echt gezond voor je is...maar helemaal niet als je zwanger bent.. is er niet iemand (vrienden,familie) die kan helpen?
Muurwerf op waterbasis mag wel maar je bent net zwanger dus geen idee hoeveel het kwaad kan. Idd even overleggen met de VK. Als je wel gaat schilderen in ieder geval deuren en ramen goed open!
Als je alles maar goed laat door luchten/tochten. Ben zelf ook bezig met de buitenboel, en dat is ook niet op waterbasis.
Ik heb het kamertje ook (deels) met hoogglansverf gedaan (de kozijnen) met alle ramen en deuren wagenwijd open én met een mondkapje op....
echt goed is het niet. maar als je voldoende ventileerd en een mond kapje gebruikt kan het volgens mij niet zo heel veel kwaad... sterkte met het schilderen
Vooral goed luchten, ook tijdens het schilderen. Ik zou ook een mondkapje of iets dergelijks opdoen! Ik denk dat het juist in het begin van de zwangerschap schadelijk kan zijn. Dus gewoon voorzichtig en netjes mee omgaan. Het is niet zo dat je het hele dagen als werk doet..!
het mag niet alleen verf op waterbasis mag... anders even navragen bij de vk of het echt al kwaad kan?
Ik heb het toevallig gisteren aan mijn vk gevraagd: idd als je goed lucht/ventileerd en niet de hele dag in de verflucht gaat staan is het geen probleem.
het is niet koud buiten dus heb de deuren wagenwijd open tegenover elkaar en heb mondkapjes gehaald..niks waard die dingen, maar alles voor de gezondheid van ons kleintje! en doe steeds een klein stukje als ik het huis binnenkom ruik je het bijna niet dus hopelijk valt het mee! het is ook alleen beneden, dus niet in de buurt van de slaapkamer ofzo... moet maandag naar de vk, zal het dan nog eens navragen voor de zekerheid, maar bedankt voor jullie reacties! liefs deb
Tja weet het eigenlijk niet, weet wel dat ik met 30 weken nog buiten kozijnen aan het schilderen was (niet op waterbasis) en heb me er eigenlijk nooit zoveel drukte om gemaakt!! Vind dat je tegenwoordig toch al niets meer mag als je zwanger bent, denk dan echt hoe deden ze dat vroeger dan???!!!