Dames, Ik zoek ervaringen en/of advies van experts Vorige week hebben we een groeiecho gehad, met 24 weken. Baby A doet het goed, iets boven het gemiddelde. Baby B lijkt wat kleiner te zijn. Op zich geen probleem maar ik vraag me af hoe of wat, mocht dit verschil tussen beiden gaan toenemen. Met de 20 weken echo zat baby A op P60, met 360gram. Baby B zat op P40 met 311 gram. Deze keer heb ik geen Plijnen gehoord, achteraf jammer. Baby A was 711 gram, baby B 584 gram. (Het verschil was ongeveer een ruime week.) Met de eerste echo was de vruchtzak van baby B al flink kleiner dus misschien is het gewoon een kleiner kindje? Ze hebben beide een eigen vruchtzak, dus ze kunnen natuurlijk hun eigen lijn volgen. Volgende week hebben we weer een groeiecho dus ik ga het uiteraard dan ook weer vragen maar ondertussen dacht ik, hier zitten vast meer tweeling moeders met ervaring
Hoi hoi hier ook verschil hoor. 1 was 3 weken geleden 500 gram ander 620. Als het echt niet goed is zeggen ze het wel. De 1 zat er onder de ander iets boven hahahaha onzeker kan je daar dan over worden he
Geen tweeling moeder, maar wel een (onverwachtte) tweeling Ik was 5 pond en zus 6,5 op 35/36 weken. Nu ben ik 1.76 en zus 1.86. ben altijd het kleintje gebleven in een familie van lange mensen. Zolang de artsen zich geen zorgen maken zou ik me er zelf ook niet druk om maken, maar ik heb er uiteraard zelf geen ervaring mee.
Kan het zo zijn dat een tweeling ook echt apart van elkaar ingesteld? Dat baby 1 bv op maandag innesteld en baby b dagen later pas? Gewoon een gedachte van mij
Hier ook geen tweelingmoeder, maar zelf de helft van een (twee-eiige) tweeling! Ik woog 1860 gram bij 37 weken en mijn tweelingbroer rond de 2500 gram geloof ik. Ik ben rond de 1.55 m, hij rond de 1.80. Overigens volgen tweelingen vrijwel altijd hun eigen lijntje heb ik mij laten vertellen. Het komt vaker voor dat één van de twee wat kleiner/groter is dan de ander en hoeft dus niets te betekenen. Ik zou mij dan ook geen zorgen maken zolang ze goed blijven groeien!
Bedankt voor jullie antwoorden! Ik ga het loslaten @Izzie7676 de eerste echoscopist zei dat het kon, de ander zei van niet. Geen idee dus...
Als het goed is mogen ze 20% van elkaar afwijken. En het blijven schattingen. Hier gingen ze gelijk op, 5 gram verschil. Uiteindelijk zat er 600 gram verschil tussen, hadden ze niet ontdekt.
Het lijkt me dat dit bij een twee eiige tweeling wel kan! Je hebt immers 2 eitjes..maar geen idee eigenlijk!
OT. Ik zou me geen zorgen maken hoor. Mijn tweeling is met 400 gram verschil geboren! Waren beide geschat op 3000 gram, klopte ongeveer bij de een en bij de ander niet!
Thanks voor jullie reacties . Ik ben ontzettend benieuwd naar de volgende groeiecho, maar nu ik lees dat het vaker voorkomt maak ik me er niet zo’n zorgen om.