Ik zit in een traject voor ovulatie inductie. Heb deze ronde Clomid gehad en er zijn twee follikels gaan groeien. Vanwege de kans op een tweeling heb ik nu geen ovitrelle gekregen om eisprong op te wekken. Volgens de arts moest ik wachten tot deze vanzelf springt. Dan is deze overrijp en kan ik er deze ronde niet zwanger mee worden. Nu heb ik ondertussen veel pijn van de grote follikels. Kan ik iets doen om de eisprong op te wekken zodat ik snel van de pijn af ben en weer na een menstruatie door kan naar een volgende ronde…?
Nee dat kun je niet, ik snap de angst van de arts. Persoonlijk zou ik geen kans onbenut houden. In dit geval had ik gewoon sex gehad. Maar dat is op basis van mijn ervaring (9 jaar). Als je zelf de kans op een tweeling eng vind dan kun je niets anders dan wachten. De pijn is vaak een laatste groeispurt.
Nee. Hopelijk niet teveel pijn. Over het algemeen duurt een eisprong pijn hooguit 24 uur, maar wel vervelend natuurlijk! Begrijp ik nu goed uit je verhaal dat de arts heeft gezegd dat je follikel deze cyclus ‘overrijp’ raakt en deze daardoor niet bevrucht kan worden wanneer deze is gesprongen? Of is de bedoeling dat je geen eisprong uit jezelf krijgt en de follikels weer slinken?? Hoeveel mm waren de follikels met je laatste echo? Ik heb in mijn fertiliteitstraject twee maal een ronde gehad met twee follikels en zei de arts dat ik door mocht, bewust van het risico op een tweeling. Pas bij 3 of meer moest ik afbreken en beschermde seks moeten hebben. Persoonlijk zou ik met twee follikels er gewoon voor gaan!
Ik wil zelf ook graag door, ook met de kans op een tweeling, maar dat laten ze in het ziekenhuis niet toe. Ik heb geen eigen eisprong dus krijg daarvoor altijd ovitrelle, behalve nu.
Zou ik wel willen! Maar laten ze in het ziekenhuis niet toe. Ik krijg geen ovitrelle, daardoor zal de eisprong te lang duren en de follikel overrijp worden, zo zegt de arts het me
@Anoniemclomidclub Ik heb ervaring, vorige ronde geen ovitrelle gezet ivm te laat echo en follikel was echt te groot geworden en leek gesprongen te zijn (ik had positieve ovulatietest). Ik kreeg idd een cyste.l, niets gevoeld meer van de groeipijn dag na de positieve ovulatietest terwijl ie toen maar 30 mm was en later groeide. Was een flinke. 5 cm. Meestal verdwijnen ze gewoon tijdens de menstruatie maar ik had een blijver. Uitgangsecho zat ie er dus. Maar mocht wel starten met clomid omdat baarmoederslijmvlies mooi dun was en andere eierstok actie vertoonde. Cd 8 was de cyste ietsje kleiner geworden en mocht ik al ovitrelle zetten vanwege 1 rijp follikel in de andere eierstok en mooi dik baarmoederslijmvlies.
Dat is balen zeg, dan lijkt het een verloren ronde. Is er ook al met je gesproken over bijvoorbeeld spuiten (gonal-f) ipv clomid? Als je volgende ronde weer in de situatie komt met twee follikels ben je zo een hele tijd verder zonder dat je kans maakt. Ik snap dat je snel door wil gaan als je nu in deze fase van je cyclus al weet dat het niks zal worden/niet ‘mag’ van het ziekenhuis. Vraag me af of alleen afwachten je alternatief is, ik weet bijvoorbeeld niet of je nu al je menstruatie kunt opwekken/cyclus afbreken met provera. Zei de arts daar iets over? Tot slot begrijp ik ergens dat het zkh zegt je nu geen ovitrelle te geven, maar, stel… je raakt tóch deze ronde zwanger en je komt voor een echo en ze zien dat het een tweeling zou zijn, wat dan? Er bestaat ook nog altijd iets als ‘zelfbeschikkingsrecht’ dat je de keuze maakt een zwangerschap van een tweeling dan te willen voortzetten. Het ziekenhuis kan echt niet van je vragen dit dan af te breken. Tenzij het een dusdanig medisch risico voor je is, maar dan nog? edit: wat is de reden dat je arts/zkh niet meewerkt aan een ronde met twee follikels? Ik weet dat tweeling zwangerschap een hoger risico zijn dan één baby, en het liefst ze één follikel zien. Maar denk dat je bij een second opinion, bij ander zkh mogelijk je wel door mag met twee follikels?
@Anoniemclomidclub Ik vind het ook jammer dat ze je geen provera geven. Ik gebruik utrogestan dus had een normaal cyclus ondanks gebrek aan eisprong en dus cyste. Mijn lijf had door de utro geen flauw idee dat ik een cyste had. En werd keurig 3 dagen na stoppen utro ongesteld. Je kan t lichaam prima om de tuin leiden wat dat betreft. Mijn cyclus was daardoor net zo lang als anders.
Ja misschien eens overstappen naar een ander ziekenhuis. Precies het verhaal van jou, groenebomen, was wat de arts me zei. Dus zo zal deze ronde gaan. Maar ik baal wel vreselijk. K heb gevraagd of ik de cyclus niet mocht stoppen met medicatie voor een menstruatie maar dat doen ze dus blijkbaar niet. Ik heb nu voor de tweede ronde dat de follikels heel groot zijn, 26, daarna wordt geen echo meer gemaakt en krijg ik elke keer wat meer pijn…
Ik vind het een aparte gang van zaken. Cystes gaan zelf ook hormonen aanmaken en met pech kun je dan lang wachten. Provera faked t tweede deel van het cycles en tadaa herstart. Vraag om een uitgangsecho, dag 3 menstruatie. Dan weet je of alles ook herstart is.
En als aanvulling: vraag om de uitgangsecho omdat je zeker wil weten dat de cystes weg zijn. Kunnen ze dan haast niet weigeren
Hmm, lijkt me niet zaligmakend hoe het nu voor je verloopt zo te lezen. Door clomid groeien je follikels ook langer door dan zonder, dus dan heb je -zonder eisprong- vaker er ook last van. Als ik jouw verhaal naast mijn ervaringen leg in traject met OI in zkh waar ik loop, dan zou het voor mij wel aanleiding zijn om naar ander zkh te stappen. 1: ze laten je cyclus niet doorgaan, geven geen ovitrelle met twee follikels, 2: je moet nog door met clomid, terwijl je daarmee niet kunt ‘bijsturen’ en je dosering kennelijk niet zorgt voor één follikel, 3: je krijgt geen provera om af te breken nu je door wil. Het hebben van eisprong is iets hormonaals, dus andere optie dan ovitrelle ken ik niet, als je eigen lichaam het niet oppakt.
ja ik zal eens informeren bij een ander ziekenhuis. Oké, jammer dat er geen opties zijn om het zelf te provoceren…