3 mnd foliumzuur? wat is het beste daarna?

Discussie in 'Gezondheid' gestart door Knoeza, 22 jun 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Geekess

    Geekess Actief lid

    13 mei 2009
    185
    0
    0
    Den Haag
    Goede vitamines zijn inderdaad niet zomaar bij een kruidvat of etos te koop, omdat de consument maar aan één ding denkt: geld. Het maakt de meeste mensen niet uit of iets werkt helemaal doet wat het zou moeten doen, als het maar goedkoop is.
    Je kunt de betere vitamines (en ik noem twee hele bekende merken, maar er zijn meerdere merken) kan je bij de apotheek, natuurvoedingswinkel of natuurdrogisterij kopen.

    Visolie opzich is ook heel goed tijdens zwangerschap, maar de "goedkopere drogisterijproducten" bevatten meestal geen zuivere visolie.

    Je moet gewoon slikken waar je je goed bij voelt, ik pluis altijd alles uit wat ik in mijn mond stop vanwege allergiën en doe dit helemaal nu ik zwanger ben. Ik snap echt wel dat niet iedereen daar zin in heeft. En ja, adviezen zijn vaak tegenstrijdig, door voortschrijdend inzicht en ook door lobbies van grote fabrikanten. Dat maakt het heel moeilijk voor een gewone consument om te achterhalen wat nou wel en niet goed is.
    Het allerbeste is (na die eerste 3 maanden) gewoon gezond en gevarieerd eten, met alleen extra vit. D.
     
  2. Emma21

    Emma21 Fanatiek lid

    27 aug 2007
    2.961
    0
    36
    @Geekes, de visolie van vsm is wel zuiver toch?
     
  3. Geekess

    Geekess Actief lid

    13 mei 2009
    185
    0
    0
    Den Haag
    Ik heb het even opgezocht op de website van VSM.
    Visolie capsules van VSM puur Mama | Pure Lijfkracht en daar lijkt het inderdaad te gaan om veilige visolie:
     
  4. Emma21

    Emma21 Fanatiek lid

    27 aug 2007
    2.961
    0
    36
    ok gelukkig :D die neem ik nu al een poosje namelijk...
     
  5. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    #25 SushiLover123, 30 jun 2009
    Laatst bewerkt: 30 jun 2009
    Dan kan ik je al één ding vertellen: infonu.nl en wikipedia zijn geen goede bronnen. Iedereen kan een artikel aanmaken en plaatsen. Het wordt enigszins gecontroleerd, maar niet of het inhoudelijk correct is. Ik las net in een ander artikel op infonu.nl dat je qua sport gewoon kunt blijven doen wat je eerst deed. Nou, niet dus. Rechte buikspieroefeningen worden afgeraden door huisarts, vk en sportinstructeur. Vergeet niet dat de meeste mensen die die artikelen schrijven geen medische kennis hebben, maar net zo goed je buurman kunnen zijn.
     
  6. fenneke80

    fenneke80 Niet meer actief

    Ik lees hier dat meerdere extra vit. D slikken. Ik las ook in een tijdschrift dat dat nodig is, maar mijn verloskundige zegt van niet. Ze raden het wel aan voor vrouwen die alleen gesluierd naar buiten gaan en vrouwen die alleen binnen zitten. Ze zei ook dat ik het seizoen mee heb: in de lente en zomer is natuurlijk veel meer zon en maak je dus meer vit D aan.
    Zelfs verloskundigen zijn het dus niet met elkaar eens...
     
  7. Geekess

    Geekess Actief lid

    13 mei 2009
    185
    0
    0
    Den Haag
    Ligt er helemaal aan hoor. Voor jou is het misschien niet nodig, maar ik ben een indiase vrouw en voor mij is het een absolute must. Extra vitamine D is niet alleen nodig voor gesluierde vrouwen, maar ook voor vrouwen met een donkere huidskleur.
     
  8. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    Hmmm, moet ik misschien ook aan gaan denken, dan. Ik zit voornamelijk binnen. Sowieso qua werk, maar ook omdat ik zware last van hooikoorts heb en daarom zo veel mogelijk binnen zit.
     
  9. fenneke80

    fenneke80 Niet meer actief

    @Geekes: is was inderdaad vrouwen met een donkere huidskleur vergeten.

    @LadyXochi: voor blanke vrouwen is 15 minuten buiten met blote handen en gezicht in de winter al genoeg om voldoende vit D aan te maken. Misschien hebben we iets meer nodig nu we zwanger zijn, maar met die felle juli-zon kom je er dus al aan als je van en naar je auto loopt. Ik neem aan dat je nu niet alleen blote handen en gezicht hebt :)
     
  10. Danjo

    Danjo VIP lid

    25 feb 2007
    18.384
    22
    38
    Vrouw
    sorry hoor maar wat een gezeur over vitamines
    Uiteindelijk heb je helemaal niks meer nodig na je foliumzuur als jij gewoon goed eet etc is er niks aan de hand.(vroeger deden ze ook gewoon alles)
    De vk zei tegen mij dat het standaard is die vitamineD maar goed ze werken allemaal anders.
    Ik zou zeggen doe waar jij je goed bij voelt of het nou kruidvat is of vsm of niks
     
  11. 5Mare5

    5Mare5 Fanatiek lid

    10 okt 2008
    3.694
    0
    0
    Ede
    ik zlik ook geen extra vitamines meer. Ik wordt er namelijk erg misselijk van... mijn vk's zeggen dat extra vitamine d goed zou zijn voor vrouwen die borstvoeding geven nou maar het is niet zo dat je het zonder niet redt.
     
  12. YellowButterfly

    YellowButterfly Niet meer actief

    Ik slik mamma en baby van dagravit en daarnaast visolie van VSM. Voel me er erg goed bij dus ga er lekker mee door :)
     
  13. SuLa

    SuLa Fanatiek lid

    14 feb 2009
    1.765
    1
    0
    Ik slik vanaf vóórdat we er definitief voor gingen Materna van Centrum. Zit ook alles in en bevalt me prima.
     
  14. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    Heb het gisteren aan de vk gevraagd en het was nergens voor nodig, zei ze. Dus ik slik nu niets meer.
     
  15. mas

    mas Actief lid

    26 jan 2009
    207
    0
    16
    ik gebruik fem natal van davitamon en de verloskundige gaf aan dat ik dat ook straks na 12 weken gewoon door kan gebruiken, je kan geen overdosis foliumzuur krijgen en een beetje extra is nooit slecht denk ik dan maar... Het is ook spelciaal voor vrouwen die zwanger zijn en voor vrouwen die borstvoeding geven...
     
  16. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    Klopt, mijn vk zei ook dat het gewoon kan. Want het kan geen kwaad, maar het is niet nodig. Ze raadde het niet eens aan of zo. Dus ik doe het lekker zonder ;)
     

Deel Deze Pagina