31 weken zwanger en op vakantie?

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Lydia2906, 14 mrt 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Lydia2906

    Lydia2906 Bekend lid

    7 nov 2008
    857
    0
    0
    Hallo, ik zit met een 'probleem'...
    Als alles goed gaat, ben ik 31 weken zwanger als wij op vakantie naar Turkije gaan.
    Mijn schoonouders zijn 35 jaar getrouwd en hebben die vakantie voor het hele gezin geboekt.
    Ik heb er super veel zin in, maar ik ben benieuwd of er wel meer dames op vakantie zijn geweest die zo ver zwanger waren en hoe ging dat?
    Was het te doen of ga je bij voorbaat al niet?

    Alvast bedankt voor jullie ervaringen! Liefs Lydia.
     
  2. Done

    Done Fanatiek lid

    5 jan 2009
    2.634
    0
    0
    Huismoeder
    Ik zou eerst even navragen of de vliegtuig maatschappij je wel meeneemt want veel nemen je boven de 28 weken zwangerschap niet meer mee...
     
  3. Lydia2906

    Lydia2906 Bekend lid

    7 nov 2008
    857
    0
    0
    We vliegen met Transavia en op de site stond tot 36 weken en 34 weken als je een meerling verwacht. Mits alles goed gaat natuurlijk, anders heb je een doktersverklaring nodig...
     
  4. Done

    Done Fanatiek lid

    5 jan 2009
    2.634
    0
    0
    Huismoeder
    OKe!
    Ik zou met 31 weken nog wel een weekje gaan denk ik maar langer niet en echt niet meer na 34 weken persoonlijk!
     
  5. Mei2009mama

    Mei2009mama Actief lid

    8 sep 2008
    334
    0
    0
    Ik zou er nu ook écht niet aan moeten denken..
     
  6. vruchtje24

    vruchtje24 VIP lid

    2 jan 2007
    13.206
    432
    83
    Vrouw
    home sweet home
    Blijft lastig! Je krijgt het cadeau en kan me goed voorstellen dat het nog heerlijk is om er even tussen uit te gaan. Ik zou dan maar gewoon gaan en je kan toch lekker rustig aan doen. Nadeel vind ik alleen mochten er wel complicaties optreden, dan ben je hier in Nederland wel veel beter af.

    Nou veel plezier in Turkije:)

    gr vruchtje
     
  7. mamaI

    mamaI Lid

    10 mrt 2009
    53
    0
    0
    Moeilijk... uit verhalen van vriendinnen heb ik begrepen dat het geen pretje is om, als je zover bent, naar het buitenland te gaan. Je krijgt snel last van de warmte, houdt vocht vast ed. Wij hebben er voor gekozen om van de zomer in Nederland te blijven. Als er dan wat gebeurt, ben je snel thuis.

    Maar, als je goed tegen de warmte kan, hoeft het natuurlijk geen probleem te zijn, en je bent er even lekker uit.

    Alleen niet in de zon he, ivm zwangerschapsmasker!

    Veel plezier :D
     
  8. Cilla24

    Cilla24 Fanatiek lid

    23 sep 2008
    2.810
    0
    0
    verkoopster
    zoals ik me nu voel zou ik over 2 weken heel graag op vakantie gaan..
    Dus ik zeg veel plezier op vakantie en ik zou voor de zekerheid wel evengoed een verklaring meenemen.
     
  9. Angelie

    Angelie Bekend lid

    21 okt 2008
    607
    0
    0
    Ik vind het een beetje moeilijk om daar nu al over te oordelen. Als je je helemaal goed voelt tegen die tijd en als alles met je zwangerschap voorspoedig verloopt, zou ik zeggen ja.

    Maar je weet van te voren niet hoe alles gaat lopen gaat. Je kan van zoveel dingen last krijgen. Dus om nu al op voorhand ja te zeggen....
     
  10. maartjev

    maartjev Fanatiek lid

    9 mrt 2009
    1.534
    0
    0
    Even bij vliegmaatschappij navragen wanneer ze je nog meenemen.. :) Ikzelf ben nog met de trein naar een Hongaars festival (Sziget) geweest toen ik 6,5 maand zwanger was. Ging prima!
     
  11. strom23

    strom23 Actief lid

    29 feb 2008
    292
    0
    0
    wij gaan ook lekker 10 dagen op vakantie hoor als ik 31 weken ben.

    even nog heerlijk naar de zon voordat alle drukte begint! nog even lekker genieten als het kan!
    veel plz!
     
  12. petrabr

    petrabr VIP lid

    6 okt 2007
    8.000
    1
    0
    zuid holland
    Ik ga met 31 weken heerlijk 2 weken naar Rhodos en tuurlijk zul je je wat aan moeten passen .In het vliegtuig bv wat vaker heen en weer lopen, maar tegen die tijd moet je toch honderd keer plassen en heb je gelijk je loopje. Op vakantie zelf niet in de zon vanwege zwangerschapsmasker
    en verder.............is het gewoon hartstikke genieten. Nou ben ik ook wel van de luiervakanties hoor. Lekker onder een parasolletje op je bedje een boek lezen en vaak zwemmen
     
  13. minipi

    minipi Fanatiek lid

    17 mei 2006
    1.523
    0
    0
    Ligt eraan hoe je je tegen die tijd voelt. Bij mijn eerste zwangerschap zou ik het heerlijk gevonden hebben rond die tijd, maar in deze zwangerschap had ik er niet aan moeten denken. Maar ja, daar kan je nu weinig mee hè?
    Ligt er ook een beetje aan hoe 'actief' deze vakantie wordt; als het luieren aan het zwembad wordt, is alleen de reis even vervelend, dus dan is het denk ik geen probleem.
    Ik zou wel sowieso een verklaring van je verloskundige vragen, om problemen in het vliegtuig te voorkomen!
     
  14. Luppy

    Luppy VIP lid

    1 dec 2007
    7.166
    2.282
    113
    Ik ben met mijn eerste zwangerschap met 30 weken nog naar Rhodos en Turkije geweest. Ging prima, echt heerlijk nog even eruit.
     
  15. Danabelle

    Danabelle Fanatiek lid

    3 jan 2008
    2.495
    0
    0
    Met Transavia mag je idd nog vliegen dan.
    Als je gaat, wat natuurlijk hardstikke leuk is en je wat mij betreft gewoon moet doen als je je goed genoeg voelt, let dan wel op met het eten. Je kindje zit er niet op te wachten dat jij maag-darmklachten krijgt van het eten en, helaas, krijgen toeristen die nog wel regelmatig in Turkije.
     
  16. daphne78

    daphne78 VIP lid

    10 mei 2006
    7.311
    0
    0
    Nijmegen
    Het is echt zo afhankelijk van hoe je je op dat moment voelt.

    Bij de eerste ben ik bevallen met 30.1 week, dat weet je niet van te voren.
    En bij de tweede had ik al best wel veel pijn in mijn bekken, maar had ik gezondheidtechnisch nog wel gekunnen.
    Ik zou eens informeren naar de annuleringsverzekering, er zijn verzekeringen waarbij je volgens mij ivm zwangerschapsklachten mag annuleren.
     
  17. Sunlight

    Sunlight Fanatiek lid

    7 nov 2007
    2.717
    0
    36
    beveiliger
    friesland
    wij blijven lekker in nederland dit jaar.
    mocht er iets komen in turkije zijn de zieknhuizen ook niet altijd geweldig ik zou zelf de gok niet wagen maar ja dat is mijn mening je moet het natuurlijk zelf weten de ander vindt dat je juist wel moet gaan. dus ja wat je gevoel er zelf maar over zegt denk ik

    liefs
     
  18. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Als je je goed voelt, gewoon gaan. Je bent zwanger, niet ziek. De meeste maatschappijen nemen je mee tot 36 weken. Neem wel een zwangerschapsverklaring (in het Engels) en een kopie van je vk-kaart mee. Dan kun je ook bewijzen dat je onder die 36 weken bent!

    Opletten met de zon want zo'n 30% van de vrouwen krijgt een zwangerschapsmasker. Goed insmeren en misschien een hoed op ofzo. Ik had er trouwens helemaal geen last van dus... en ben heerlijk bruin geworden toen ik met 25 weken op Bali was.

    Vliegen is een beetje een gedoe als je ver zwanger bent. Je moet proberen toch wat te blijven bewegen en dat lukt vaak niet zo goed in zo'n klein vliegtuig. Probeer achterin wat bewegingsoefeningen te doen. De stewardessen begrijpen het meestal wel. En neem een (leeg) flesje water mee aan boord. Je kunt de crew vragen deze te vullen dan kan je ook genoeg drinken zonder elke keer op dat klopje te moeten hangen ;) Mijn tip is: draag een heel duidelijke zwangerschapsband om je buik. Sommige mensen zijn er gevoelig voor en laten je voor mij paspoortcontrole etc... :D Altijd prettig!

    De medische wetenschap in Turkije is harstikke goed dus mocht er wat zijn kun je daar ook gewoon naar een dokter of ziekenhuis gaan. Als toerist krijg je vaak eerste klas service!
    Wees extra alert op rauw vlees, drinkwater, gewassen groenten, water ijsjes etc. Was je handen regelmatig (tip: neem zo'n flesje desinfecterende gel mee die je kan gebruiken zonder water.. is echt lekker) en hou voldoende rust.

    Oja, vocht vasthouden is wel iets wat veel voorkomt in de warmte. Let erop dat je voldoende schoeisel mee neemt wat je ook aan kan wanneer je voeten opzwellen. Voeten omhoog wanneer het kan EN doe je ringen af voor je op vakantie gaat (en laat ze lekker thuis!)

    Heel veel plezier!
     
  19. Cherrylein

    Cherrylein Fanatiek lid

    14 nov 2007
    1.759
    0
    0
    Ligt eraan hoe je zwangerschap verloopt natuurlijk. Ik had met 31 weken nog zat op vakantie gekund. Andere vrouwen hebben dan al zoveel klachten dat ze het niet meer fijn vinden.
     
  20. Margot1988

    Margot1988 Actief lid

    2 sep 2008
    402
    0
    16
    gwn doen maar hou wel rekening met de inentingen die je gehad moet hebben je kan er ziektes oplopen die misschien wel schadelijk zijn voor je kleintje dus wel op tijd langs de huisarts voor info
     

Deel Deze Pagina