Volgens mij beter van niet. Straling is straling. Staat er geloof ik ook op. Kun je gewoon aangeven, dan fouilleren ze je gewoon. Moet je wel bv je zwangerschapskaart kunnen tonen.
hoeft niet idd! ik hoefde toen ook niet, maar krijg je wel dat ze je volledig fouilleren Ik moest zelfs mijn schoenen en sokken uit doen! Als je pech hebt doen ze het super grondig en moet je naar een aparte kamer, maar dat duurt ook maar eventjes hoor. Gewoon aangeven als je bij de bagage scan en body scan aan komt.
een fit to fly zwangerschapsverklaring is idd nodig dan, maar die moest ik toch was 24 weken zwanger....
Nou, het lijkt mij dat je moet aan kunnen tonen dat je zwanger bent in ieder geval. Dus ik neem mijn zwangerschapskaart mee just to be sure. Heb nog geen fit to fly nodig. Maar anders kan iedere gek zeggen dat ie zwanger is
Ik had all mn papieren bij me, was 28 weken zwanger en ging naar Amerika. Ze hebben niet naar mn papieren gevraagd en ik ben grondig gefouilleerd. Was geen probleem. Zowel in Nederland niet als in Amerika
Oeps,...nog nooit over nagedacht....ben met meerdere zwangerschappen gewoon door de detectiepoortjes gelopen...maar dat waren allemaal vluchten binnen Europa dus dan is het wat anders toch dan de bodyscan die gemaakt word als je naar bijvoorbeeld Amerika vliegt? Twee weken geleden ook nog gevlogen...en hier geen seconde over nagedacht...lekker slim Had trouwens ook geen fit to fly bij me... je zou toch denken dat ik dit na 6 zwangerschappen wel zou weten...
Denk dat de detectie poortjes niet zo een extreem probleem zijn idd, maar de bodyscan staat goed aangegeven. Kindjes hoefden trouwens niet erdoor maar werden wel afgeklopt even snel Mijn oudste gilde het uit, neeeee afblijven, ik wil dat niet!!!
Ik ben ook gewoon door de detectiepoort gegaan. Ik vind het allemaal maar een beetje drukmakerij... dat het schade zou kunnen toebrengen. Maar als jij je er beter bij voelt.. gewoon aangeven!!
ligt aan je maatschappij.... meestal is het vanaf 28 weken, maar ik nam geen risico omdat ik een flinke buik had Stel je voor dat ze je niet geloven, zit je daar!
Met de vliegreis zelf krijg je de meeste straling te verduren . Omdat je veel hoger in de ijle lucht zit, heb je erg veel ruimtestraling (is ook röntegen). Zal veel meer zijn dan de bodyscan en al helemaal meer dan de detectiepoortjes. Maar zekere voor het omzekere kan nooit kwaad
Ik was met 9wk in een Joods monument in Berlijn, daar werd iedereen met zo'n handscanner gecontroleerd bij binnenkomst. Ik deinsde terug en zei dat ik zwanger was, vroeg of het ongezond was voor de baby op die termijn. Ik werd letterlijk gewoon keihard in mijn gezicht uitgelachen door die beveiligster, en vervolgens gewoon gescand zonder uitleg, ook mijn buik. Verbrouwereerd liep ik naar binnen, begon ze het ook nog tegen haar collega te vertellen, lachend en me nawijzend. Het rotwijf...Sorry voor dat woord,.maar mijn zus en ik waren echt met stomheid geslagen dat ze daar zo lomp mee omging. Ik snap ook wel dat een keer zo'n scanner geen ramp is, maar de manier waarop.... ik wist vooraf niet dat ik gescand zou worden overigens.
Je mag er gewoon doorheen, is geen rontgen zei mijn vk. Tijdens het vliegen zelf krijg je meer straling
Ik ga er niet zwanger doorheen! Er is nog maar nauwelijks onderzoek gedaan naar de lange termijn effecten en de effecten op ongeboren kindjes. Straks komen ze er over 10 jaar achter dat deze straling toch ook niet zo gunstig is. No way! Ik moet altijd wel lachen, want regelmatig als ik vlieg komt er zo'n security dame vertellen dat het "écht geen kwaad kan hoor". Ik vraag haar dan altijd even uit welk wetenschappelijk onderzoek ze heeft dat er geen effecten op ongeboren kinderen zijn en dan is ze stil... Uiteraard krijgt het personeel van hun baas te horen dat het geen kwaad kan, maar de mening van hun directe leidinggevende is volgens mij zo'n beetje net zo informatief als die van mijn hond .
Toevallig net terug van vakantie, de scans mag je weigeren, je krijgt dan wel een body pat down. Ze mogen dit in principe niet weigeren, al leggen ze je wel uit dat het absoluut geen kwaad kan. Metaaldetectorpoortjes moet je wel doorheen, maar dit werkt niet met straling.
Hoeft niet - toen wij vorig jaar naar curaçao gingen en ik 10 weken zwanger was, moest ik eigenlijk ook door de bodyscan. Ik heb aangegeven dat ik zwanger was, en dat ik het niet fijn vond om er doorheen te moeten, en vervolgens werd ik gewoon handmatig gechecked. Geen enkel probleem. De douanier zei nog wel dat het geen kwaad kon, maar dat hij het wel kon begrijpen.
Er wordt zoveel dat gezegd dat het niet schadelijk is maar dat ze het of (zrlf) niet weten of er over gezwegen wordt dat is met heel veel dingen zo. Ik zou ook geen risico nemen en me laten fouilleren.