Hoi meiden, Ik ben nu 4w4d zwanger, uitgaande van de eerste dag van mijn laatste menstruatie. Ik heb zelf een goed gevoel over de zwangerschap, heb het gevoel dat we dus in december papa en mama mogen worden van een gezond baby'tje. Nu lees ik hier op het forum veel van dames die 1 of meerdere miskramen hebben gehad, waardoor het lijkt alsof veel meer dan 10% van de zwangerschappen misgaan. Hoe ervaren jullie dat? Als ik op mijn gevoel afga maak ik me dus geen zorgen, maar als ik hier lees hoeveel meiden een * noemen in hun verhalen of handtekening, word ik toch wel een beetje bang... Liefs Elfje11
ik denk zelf altijd dat meiden bij wie alles super makkelijk gaat, dat die niet zo op internet praten over hun ervaring. Ik denk dat meiden die heel veel moeite hebben met zwanger worden, dat die eerst hun heil zoeken op zo'n forum, waardoor je het veel meer hoort als je hier mee leest. En die eerste weken zijn gewoon super spannend, want je weet gewoon niet of het wel of niet goed zit, dat weet je pas met je echo. Is gewoon echt heel spannend! Sterkte met wachten!
Hoi Elfje, Ik herken jou vraag wel, ik had dat zelf ook een beetje. Ik werd in september zwanger (nu 35 weken) en ik had eigenlijk zelf gewoon een goed gevoel. Door alle vragen op fora had ik al snel het idee dat er wel iets mis moest gaan, er kan ook zoveel misgaan! Maar goed.. toen dacht ik, wat heeft het voor zin om me zorgen te maken? Dat kan alleen maar een nadelige invloed hebben op je zwangerschap. Als er iets mis is dan is dat al zo, of je er nou bang voor bent of niet. Dus.. ik heb er gewoon lekker van genoten (al vond ik de eerste 20 weken weinig genieten) en me gewoon helemaal geen zorgen gemaakt. En ik heb tot nu toe ook een hele fijne zwangerschap, ondanks bekkeninstabiliteit en 20 zware eerste weken. Daarbij is het natuurlijk wel zo dat de echo's spannend blijven.. maar dat hoort er bij toch ?!
zoeizo verandert elke 25% van de zwangerschappen n een miskraam.. maar idd op een forum lees je meestal de erge en slechte dingen.. ik edoel daarvallen je ogen het eerste op... is ook echt net goed voor jezelf om op die topics te gaan lezen want je probeert een vergelijking te zoeken,waar je alleen maar onrustig van kunt worden...
Bloembloem, fijn dat het met jou zo goed gaat, ondanks 20 zware weken! Ik denk er net zo over, een miskraam is niet te voorspellen en verdrietig en zorgelijk worden kan altijd nog... Babyhope, volgens mij is er ongeveer 10% kans op een miskraam, maar omdat de meeste vrouwen meer dan 1 kind krijgen, gaan ze ervan uit dat 1 op de 4 vrouwen (dus 25%) een keer in haar leven te maken krijgt met een miskraam. Nou, wij gaan het zo aan mijn ouders vertellen, ben benieuwd hoe ze reageren! Het is voor hun 't eerste kleinkind in wording, dus het is vast ook heel spannend voor hun!
De meeste mensen vertellen pas na drie maanden zwangerschap dat ze een kind verwachten. Dan is het grootste gevaar op een miskraam (abortus) geweken. De schattingen over hoeveel zwangerschappen in een miskraam eindigen, lopen sterk uiteen. Dertig procent wordt gezegd, maar ook wel 75. Dat lijkt heel hoog, maar daarbij worden de zwangerschappen, die binnen zes weken na de vorige menstruatie eindigen, ook gerekend. In die periode heeft de vrouw vaak nog niet in de gaten dat ze zwanger is ik heb het even voor je gekopieerd van gezondheids plein.. er zijn zoveel vrouwen die niet eens weten dat ze een miskraam hebben gehad omdat ze dus 1 of 2 dagen later ongi worden dan normaal.. als je de hele mmm bent doorgehaald dan krijg je dit dus ook allemaal uitgelegd... maar als jij er een goed gevoel over hebt, moet je proberen omdat gevoel zoveel mogelijk vast te houden meissie.. idd gaat het meestal meer goed dan niet.. en vooral als je al een kloppend hartje hebt gezien dan heb je nog zo`n 8-10% kans op een miskraam.. je moet je er echt niet teveel mee bezig houden meiss. voor je het weet neemt dat gevoel van zekerheid over in onzekerheid snappie.. oh ja en nog gefeliciteerd trouwens
Ik had het andersom, maar toch eigenlijk ook weer niet. Haha, ja lekker wazig! Ik heb een miskraam gehad met 6 weken, voelde van begin af aan niet goed eigenlijk. Ik kan het moeilijk onder woorden brengen maar het was net of ik wist dat het niet levensvatbaar was. Bij deze zwangerschap heb ik wel zorgen, denk door die miskraam, maar eigenlijk voel ik wel dat het goed zit. Snap je wat ik bedoel? Ik denk dat je gevoel ook heel veel zegt en dat je je daar aan vast moet houden. Een miskraam kan altijd, gebeurt denk ik ook wel veel, maar het gaat nog veel vaker goed. En als je zwanger bent lees en hoor je ineens overal horrorverhalen, vooral niet op richten! Geniet van je zwangerschap!!! Edit: En nog gefeliciteerd met je zwangerschap!!!!
Nou hier dan een goed verhaaltje? Eerste keer zwanger na 4 maanden proberen: 38.6 weken later gezonde dochter Nu na 2 maanden proberen zwanger en 16 weken onderweg. Nooit (naar mijn weten dan) een miskraam gehad. Het kan miss die ene keer zijn dat je een dagje te laat ongesteld wordt maar daar ga ik niet van uit. Dus het kan ook gewoon goed gaan! Als je gevoel goed is, luister daar dan naar Vrouwelijk intuïtie vertrouwen Gefeliciteerd!!! liefs, Janneke
Ik heb ook altijd gelezen dat 1 op de 10 zwangerschappen eindigt in een miskraam (al is dat inderdaad een schatting). En ik denk ook dat dat hier iets hoger lijkt, juist omdat vrouwen hiernaartoe gaan om het te bespreken. Maar goed, het lijkt mij heerlijk als je je niet zo druk maakt! Lekker mee doorgaan zou ik zeggen. Mijn vriendin vertelde bij de derde en de vierde ook al heel snel dat ze zwanger was omdat ze 'gewoon wist dat het goed zat'. En ze had gelijk. Ikzelf ben nogal een zenuwpees (bij de eerste nog erger dan nu): ik geloof het pas echt als de eerste 12 weken voorbij zijn. En eigenlijk was ik best jaloers op mijn vriendin. Want uiteindelijk had ik dus de eerste 12 weken ook gewoon kunnen genieten, maar doordat ik de hele tijd aan die 10% dacht kon ik dat niet. Bij de tweede lukte het wel iets beter (ook omdat mijn vriend zei dat het dus 90% kans is dat het goed gaat - blijkbaar had ik die rekensom niet zelf kunnen maken). M.a.w. TS: prima instelling! Ik ben jaloers op je, zou ik haast zeggen. En ik denk dat je gevoel vast ook goed zit. Wat zeiden je ouders trouwens?
Bedankt voor alle reacties Mijn ouders reageerden heel verrast, niet zo gek want we gaan over een paar maand trouwen en dan verwacht natuurlijk iedereen dat je daarna begint Maar ze zijn heel blij voor ons, temeer omdat het bij hun zo moeilijk ging!
Ja, ik ken het! Vanaf het begin zegt mijn gevoel dat het goed zit. Alleen bij de eerste echo was ik zenuwachtig, juist door alle verhalen op dit forum. Maar het was nergens voor nodig. Sindsdien vertrouw ik op mijn gevoel. Ik was niet nerveus voor de 20weken echo maar keek er juist naar uit omdat ik 'wist' dat er niks geks op te zien zou zijn. Net zoals ik vanaf het begin ervan overtuigd was dat ik een meisje in mn buik heb, en ook dat klopte. Ik denk dat het instinct is en ik vertrouw daarop! Geniet van je zwangerschap!
Mijn eerste zwangerschap vorig jaar voelde niet goed aan waarom geen idee (zelfs na een goede echo met 8 weken en 6 dagen geloofde ik onze HA niet) bleek wel te kloppen volgende dag heb ik ons kindje al verloren (heel verdrietig maar ik was ook opgelucht omdat ik heel de tijd onzekerheid voelde) Volgende zwangerschap (die gelukkig snel volgde waren al meer dan 2 jaar bezig) Voelde vanaf het begin helemaal super (terwijl ik 24uur per dag misselijk was) Ook de eerste 2 echo vond ik niet eng (hartje klopte nog niet) Ik voelde me zo zeker en tot nu toe mag alles goed gaan en hopelijk blijft dat ook zodat we over uiterlijk 7 weken een lief kindje mogen krijgen.
Ik kan me daar ook altijd heel druk over maken dus lees ik de verhalen over miskramen neit en probeer ik er ook niet op te letten, anders ga ik me helemaal druk maken.
Snap wat je bedoeld hoor. Denk dat het ook gewoon is dat je hier met een hele grote groep meiden zit die zwanger willen worden/zijn/zijn geweest dus je hebt alles in één keer.Normaal kom je op straat ook mensen tegen die mk hebben gehad,maar dit zie je dan niet. Kans is geloof ik idd 1 op 8 of 10 ? dat je een mk kan krijgen. Bij Levi heb ik daar eigenlijk nooit zo bij stil gestaan ( dacht toen heel naief dat dat ons niet zou gebeuren na 3 jaar vechten) Pas na Milou* zijn mijn ogen open gegaan en ben ik deze zwangerschap erg onzeker geweest ( nu af en toe nog ) Hoe moeilijk het soms ook is, alle angst is logisch, je voelt nieuwe dingen etc. maar probeer het naast je neer te leggen en te genieten want die 9 maanden zijn om voor je het weet
Dat gevoel wat je hier omschrijft, dat heb ik ook gehad! In 2009 kwam ik er achter dat ik zwanger was, meteen zei mijn gevoel dat het niet oke was! Dit goldt ook in 2010, ook hier zei mn gevoel dat het niet goed was en nu maart 2011 posi en direct wist ik dat het goed zat, maar toch de angst en onzekerheid na 2 eerdere MKs blijft. Gisteren een goeie echo gehad, en dat heeft me toch wel weer iets gerust gesteld, over 3 weken de 11 weken (termijn) echo en dan scheeuw ik 't van de daken!!
Als eerst: van harte gefeliciteerd! Verder sluit ik me bij de andere meiden aan. Dit forum is niet echt een betrouwbare afspiegeling van de samenleving. Ik ben hier veel in het vruchtbaarheidsbehandelingen gedeelte te vinden. Ik zat hier zelf middenin en ontdekte hier dat er veeeel meer stellen zijn, dan ik had verwacht, die moeilijk zwanger worden. IN 'real life' was ik die niet tegen gekomen. Zelfde geldt voor het miskramen onderwerp. Ik voelde bij mijn 1e zw.schap ook iets onheilspellends. Ging dus niet goed... 2 maanden later weer zwanger en eigenlijk voelde het heel goed! Maar door die eerdere ervaring kon ik daar niet aan toegeven. Bleef heel onzeker. Eigenlijk sinds gister (zie onderschrift) Mijn moeder is tot 2 x toe in de eerste ronde zwanger geworden en heeft nooit een miskraam gehad. Ze heeft daar zelfs nooit bij stilgestaan, dat dat kon gebeuren. Zo zie je maar Er is veel meer kans dat het allemaal gewoon in 1 x goed zit. Als jouw gevoel daar zo zeker van is, dan moet je daarop vertrouwen! Daar is jouw (vrouwen)gevoel voor!
Hee meiden! Ik vind het heel fijn om te lezen dat meer meiden het gevoel hebben dat het gewoon goed zit en dat dat ook blijkt te kloppen. Mijn eerste gevoel toen ik testte was al heel positief en dat is nog zo, maar al die verhalen over wat er mis kan gaan geven dan toch wel zorgen. Ik ga voorlopig denk ik maar niet teveel googlen en topics lezen hier over miskramen enzo. Fijn weekend allemaal!