Hallo, Volgende week krijg ik mijn eerste echo + de combinatie test. Bij de combinatie test wordt er gekeken hoe groot de kans is dat het kindje syndroom van down heeft. Het komt eigenlijk niet in beide families voor. maar voor alle zekerheid laat ik deze test wel doen. Ik en mijn partner zouden niet voor z'on kindje kunnen zorgen. Ik ben nu zo bang... de kans is echt enorm klein. maar stel je voor dat het er wel uit komt..... Heeft iemand ervaring met de test? en hoe voelde jij je er bij....
Wij hebben de test ook gedaan. Allereerst, hoelang ben je zwanger? Je geeft aan dat je de eerste echo krijgt en dan ook gelijk een combinatie test. In theorie kan dat niet. Je moet namelijk eerst weten hoe lang je precies zwanger bent. Voor de combinatie test moet dat heel nauwkeurig worden vastgesteld omdat je tussen de 9e en 14e week die test moet doen. In mijn geval kreeg ik 2 termijn echo's. Je moet ook bloedprikken voor de uitslag van de test. Meestal doe je het bloedprikken rond week 9, rond week 12/13 de test en dan krijg je gelijk de uitslag. Wij hebben de test dus ook gedaan, omdat er bij ons in de familie down voorkomt. Wij denken dat een kindje met down niet in ons leven past. Je weet ook niet hoe ernstig de aandoening zou zijn dus de impact op je leven kun je niet voorspellen. Enige wat je kan doen is je voorbereiden mocht je het kindje wel willen houden. Als je jong en gezond bent, geen down in familie hebt dan is de kans klein dat je een slechte uitslag krijgt. Maak je er niet te druk over, je kan nu toch niets veranderen aan de uitslag. Je hebt geen invloed meer op een eventuele afwijking. Daarbij is stress sowieso niet goed voor jou en je kindje. Je kan alleen de uitslag afwachten en daarna verder kijken mocht dat nodig zijn. Laat het over je heen komen, heb ik ook gedaan en dat was achteraf het beste! Succes en sterkte!
Dankjewel voor je reactie. Ik ben morgen 9 weken zwanger. volgende week gaat de VK eerst een echo maken om inderdaad vast te stellen dat de hoeveelheid weken kloppen. Hierna krijg ik een lab formulier zodat ik bloed kan laten prikken. Je hebt helemaal gelijk dat ik er nu niks aan kan doen en dat stressen totaal niet helpt.
De combinatietest bestaat uit een combinatie van twee onderzoeken: 1. een bloedonderzoek bij de zwangere vrouw, in de periode van 9 tot 14 weken zwangerschap; 2. een echo-onderzoek (nekplooimeting), in de periode van 11 tot 14 weken zwangerschap. Ik had mijn termijnecho met 11 weken. Beeb was toen nét te klein voor een officiële nekplooimeting. Je zal dus sowieso over (ten minste) twee weken terug moeten komen voor een nekplooimeting. Dan nog wachten op de uitslag... Tot dan: relax! Zoek afleiding, in de meeste gevallen is er niets aan de hand. Verder veel geluk & een fijne zwangerschap
Bedenk wel dat er in het down syndroom ve verschillende "zwaartes" zijn. zo had ik op mijn werk een kindje met het syndroom van down dat op een gewone school zat, aan sport deed, sociaal erg goed was alleen in een iets langzamer tempo leerde. Als je er volledig achter staat om alleen een kindje te laten komen vrij van beperkingen/mogelijkheden heb ik niks gezegd, maar ik wou toch even aangeven dat niet iedereen met het syndroom van down of andere beperkingen het leven ervaart als leven met een handicap. wat snel dan zeg, 1e echo, bloedprikken en de test in een! Bij mij zit er twee weken tussen het bloedprikken en de eventuele combinatie test. ik hoop voor je dat er een hartje klopt en dat het goed is!
Dan is alles wel erg snel op elkaar. Maakt op zich niet uit zolang je maar bloed prikt in de juiste periode en de test ook doet in de juiste periode.
Bedenk dat er naast het syndroom van down nog vele andere en ernstiger afwijkingen zijn en dat daar niet op getest ( kan ) worden. Mijn zoontje heeft down en ik ben zelf blij dat het " maar" down is . Gelukkig is de kans op een gezond kindje vele malen groter dan de kans op een kindje met een beperking. Heel veel sterkte en succes.
Ik was zenuwachtig en bezorgd om alles ondanks lage kans. Het is een extra zekerheid en je bent iig voorbereid; dat is alles wat je kunt doen!
Wij wilden eerst geen combinatietest, maar ik heb in een opwelling (of nouja, tijdens een aanval van heel veel zenuwen ) bedacht dat ik het tóch wel wilde. Uiteindelijk kregen we bij 2 echo's vóór de officiële meting in het ziekenhuis al te horen dat de nekplooi mooi dun was. Dat kwam zo onverwachts, ik had niet verwacht dat we dat toen al zouden horen, dus ik heb me eigenlijk ook nooit druk kunnen maken om dat moment. Bij de echte meting in het ziekenhuis was de nekplooi ook weer mooi dun en toen hebben ze al aangegeven dat we waarschijnlijk niets negatiefs te horen zullen krijgen van het RIVM. Achteraf ben ik wel blij dat we het gedaan hebben hoor, het geeft toch weer een beetje meer geruststelling