Ik ben moeder van 4 kids, van (bijna) 17, 14, 9 en 4 jaar oud. Ik ben dus jong mama geworden. Ik ben op mijn 17e van school af gegaan om bij de marine te gaan, maar als snel bleek dat dit niets voor mij was. Vrij snel hierna leerde ik mijn man kennen en de baby kriebels kwamen. Op mijn 19e werd ik voor het eerst mama en hierna volgden nog 3 prachtige kids! Helaas ben ik zo dom geweest om niet meer verder te leren en werkervaring heb ik ook nauwelijks Nu alle kids op school zitten val ik eigenlijk een beetje is een gat. Ik heb geen sociale contacten en het enige dat ik heb is mijn gezin (jeetje wat klinkt dit triest) Ik heb al heel wat sollicitaties verstuurd naar winkels en in de zorg. Helaas tot nu toe allemaal zonder resultaat. Ik ben nu aan het overwegen om een opleiding zorg en welzijn te volgen. Mijn twijfel is of het nog wel nu heeft om op je (bijna) 37e nog aan een opleiding te beginnen en gaat het wel lukken om een stageplek te vinden en na het behalen van het diploma heb ik dan nog wel een redelijke kans op een baan? Ik zou graag jullie meningen horen!
Ik ben afgelopen dinsdag voor de eerste keer naar school geweest voor de opleiding tot doktersassistente. Bij mij op mijn stage vonden ze het fijner dat ik wat ouder ben (34). In onze klas is de jongste 21, de meesten in de 30 en de oudste is 54. Als je echt een opleiding wil dan zou ik er zeker voor gaan, je hebt nog heel wat jaren te gaan om te kunnen werken! Succes met je keuze.
Ik zou er gewoon voor gaan! Heb bij zorgopleidingen wel vaker in de klas gezeten met dames en heren van 30+ succes!
bij sommige leer/werk plekken bieden ze je meteen na het behalen een contract aan. als je daar begint met je opleiding ben je dus meteen voorzien van baan mits je je opleiding haalt natuurlijk. ik zou dus ff wat instellingen rondbellen en informeren! weet wel dat er heel veel bezuinigd word op zorg....
Ik zeg doen. Je motivatie heb je en als je het nu niet doet, dan doe je het nooit meer en krijg je gegarandeerd spijt.
doen! waarom niet? mijn moeder heeft op 50e nog een universitaire studie gedaan. als je de mogelijkheid en de motivatie hebt lukt alles, misschien nog wel beter als toen je jonger was!
dat is inderdaad wel het geval, een vriendin van me heeft hbo verpleegkunde gedaan en die komt maar niet aan een baan.
Gegarandeerd beter, want je hebt een betere motivatie en krijgt geen vakken opgelegd waar je eigenlijk niks mee hebt. Je kiest nu namelijk zelf wat je wilt leren omdat daar je interesse ligt.
Ja, doen! Ik heb zelf zowel jonge als oudere studenten gehad, en ik denk dat oudere studenten door hun volwassenere kijk echt wel bepaalde voordelen hebben op stages!
Bedankt voor al jullie bemoedigende woorden Ik maak me wel wat zorgen over alle bezuinigingen binnen de zorg Ik ga eens speuren op internet en informeren bij verschillende zorginstellingen!
Zeker doen! Je moet nog minstens 30 jaar werken! Dat is dan toch de moeite waard? Houd idd rekening met de bezuinigingen, maar bedenk ook dat je pas over een paar jaar klaar bent met de opleiding. Dan kan de werkloosheid etc. er ineens heel anders uit zien.
Ik heb zorg en welzijn op mijn 31e gehaald, en bij mij in de opleiding zaten zelfs vrouwen van tegen de 50. Dus why not? Je bent nooit te oud om te leren, vind ik.
Ik las laats dat ze nu juist meer geld weer in de zorg gaan stoppen, dus wellicht zijn die bezuinigen dan van de baan.
Inderdaad rekening houden met de bezuinigingen in de zorg. Verzorgingshuizen gaan dicht dus dat personeel gaat natuurlijk ook op zoek naar werk. Doordat de verzorgingshuizen grotendeels dicht gaan, verdwijnen er ook veel stage plekken. Gehandicaptenzorg nemen ze nauwelijks mensen aan. Ik werk al jaren in de thuiszorg , in de verzorging. Hier nemen ze ook nauwelijks tot geen mensen meer aan. Zeker geen werken leren. Bij ons nemen ze helemaal niemand meer aan omdat ze niet weten wat de bezuinigingen gaan doen.we merken het nu al qua clienten. Word allemaal op gekort. Op ort word flink bezuinigd en gedeeltelijk afgeschaft.... nee, echt niet iets waar ik werk un zou zoeken of een opleiding in zou gaan doen
ik heb ook al naar mogelijkheden gekeken voor werken/leren in de kraamzorg, maar hier is het volgens mij niet veel anders? in welke richting zou ik het eventueel beter kunnen zoeken?
zoek even goed uit welke beroepen je liggen. Ga naar Open avonden / dagen. Kunneb je oudste kids mee, hihi. En ga lezen op stage markt. Zoek op site bij scholen welke opleiding je aanspreekt. En kijk dan of er werk in is of in een iets andere variant.