groeiachterstand

Discussion in 'Zwangerschap' started by sharontjh, Jan 7, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. sharontjh

    sharontjh Actief lid

    May 11, 2013
    388
    2
    16
    kinderverzorgster in een kinderdagverblijf
    willebroek
    hey dames

    momenteel ben ik 37 weken zwanger.
    tijdens mijn 26 weken echo vertelde de gynaecoloog ons dat ons babytje zijn dijbeen wat klein was en dat ze dit ging opvolgen omdat hij net op de p5 zat. met mijn 28 weken echo waren de armen en benen nog steeds aan de kleine kant en raakte ook verder achter op schema, hij zat ondertussen al onder de p5. ik ben getest geweest op hoeveel kans ik had voor een kindje met het syndroom van down deze was <10.000 ook de nekplooimeting was dik in orde. omdat ze zich toch wat ongerust maakte maar niet echt iets abnormaals zag (bij het syndroom zou het hoofdje anders zijn zei ze) besloot de gynaecoloog om me door te sturen naar het universitair ziekenhuis van Antwerpen om daar een uitgebreide echo te laten nemen door een botsspecialist. hier zagen ze niets abnormaal aan onze kleine man dus gaan ze ervan uit dat het iets familiaal is omdat ikzelf ook maar 46cm was bij de geboorte. toch stelde de professor voor om een rx te nemen van zijn heupen als hij geboren is, en bloed af te nemen voor verdere testen. bij mijn controle gisteren was alles oke hoofd en buik zitten goed op schema, armpjes beginnen ook in te halen maar het dijbeen blijft steken op 26 weken. ons babytje weegt nog maar 2100 (dit is natuurlijk een indicatie) de gynaecoloog zei dat we zullen moeten afwachten tot hij geboren is om zeker te weten waarom dat dijbeen blijft hangen.

    heeft er iemand hier ervaring mee?
    maak me er toch wel wat ongerust over. :(
     
  2. Livia75

    Livia75 Fanatiek lid

    Dec 2, 2012
    1,257
    47
    48
    Hoi,
    Ik kan je nog niet veel vertellen omdat ik 33 weken zwanger ben.
    Bij mij zit het botje op de p2, buikje p15 en hoofdje net onder gemiddeld.
    Mijn gyn gaf aan dat dit kan duiden op een afwijking maar mijn nipt was goed. Maar er zijn natuurlijk veel afwijkingen die niet getest worden.

    Bij mij zien de organen en hersenen er ook goed uit gelukkig.

    Ik hoop dat mijn kleintje nu blijft groeien, met name zijn buikje moet niet teveel zakken. Hoe is dat bij jou?

    Sterkte, naar hè, al die medische echo's. Maakt het toch minder onbezorgd :(
     
  3. Livia75

    Livia75 Fanatiek lid

    Dec 2, 2012
    1,257
    47
    48
    Bij echo staat hier ook een topic over!
    Met ook positieve verhalen :)
     
  4. Lieke1989

    Lieke1989 Niet meer actief

    Hier onverwachts een kindje gekregen onder de p5 lijn.(2555gr en 48cm bij 40+5) en ze is nu heel gemiddeld met lengte en gewicht.een vrolijk gezond kindje dat alleen wat lichter dan normaal was bij de geboorte.
     
  5. soepstengel

    soepstengel Fanatiek lid

    Jul 1, 2009
    2,310
    0
    0

    Hier ook! P5 geboren met 41 weken, 2800 Gr 48 cm...
    Altijd een gezond kind geweest, en nu nog steeds....
    Ook niet bijzonder klein.
    Hij kon zich alleen niet zo goed warm houden na z'n geboorte.
     
  6. sharontjh

    sharontjh Actief lid

    May 11, 2013
    388
    2
    16
    kinderverzorgster in een kinderdagverblijf
    willebroek
    hoofd en buik zitten goed op leeftijd
    armpjes beginnen in te halen
    enkel zijn dijbeen blijft steken, groeit wel maar heel gering deze blijft rond de 26 weken hangen. hersenen zien er bij ons ook goed uit

    voor jou ook heel veel sterkte :)
     
  7. lovemy2kids

    lovemy2kids Fanatiek lid

    Nov 3, 2010
    2,458
    1,407
    113
    Hier 3 kindjes gekregen met groeiachterstand! 1190gram met 32.5weken, 2405gram met 38weken en 2240gram met 36.3weken...

    Alledrie nu prachtige kindjes met mooi gewicht en lengte!

    Een klein kindje heeft zn charmes hoor, kun je lekker van genieten... Ze worden al snel groot!
     

Share This Page