Hallo meiden, Eerst wil ik iedereen sterkte wensen voor diegene die in een moeilijke periode zitten!!! Mijn vraag is hoe groot de kans is op een volgende miskraam? Ik lees hier dat degene die een miskraam hebben gehad en vaak niet 1 hebben gehad maar meerdere. Het is zoooooooooo oneerlijk he!!! uiteraard wens ik dit niemand toe, laat dat duidelijk zijn!! Maar de een poept het ene gezonde kindje naar de ander eruit en de ander heeft de ene miskraam naar de ander. En dan zeggen...domme pech!?!? Dat geloof ik niet!!! Weet iemand hoe dat zit als je eenmaal een miskraam hebt gehad? Ik ben zoals je onderaan kunt lezen voor de eerste keer zwanger geworden na een lang tjaject in o.a. het ziekenhuis. En meteen gaat het dan ook mis als ik uiteindelijk toch zwanger word. Echt zooooo oneerlijk!!! Ik ben dan op mijn 30 jarige leeftijd niet vaak zooooo verdrietig en boos geweest Wel wil ik uiteindelijk weer verder, heb de miskraam nog niet gehad. Maar hoe groot is de kans dat het weer mis gaat? Als ik alle berichten hier lees is de kans groter dat het weer mis gaat dan dat het goed zal gaan de volgende keer. Wie weet dat? Heb trouwens pco, dat helpt geloof ik ook niet mee.
Al eerste heel veel sterkte met dit verlies! Ik weet hoe moeilijk het is! Mijn man en ik zijn in september 2008 gestopt met de pil en in juli 2009 kwam ik er achter dat ik zwanger was, maar helaas is dit rond 6 weken mis gegaan. In juni 2010 besloten we het MMM traject in te gaan, maar er was niets mis met ons, dat we niet natuurlijk zwanger zouden kunnen worden. Wederom werd ik in augustus 2010 weer zwanger, maar dit ging heel erg vroeg mis... Ik zou net 4 weken zwanger zijn. De gyn had gezegd tegen ons, dat we in januari 2011 weer een afspraak mogen maken, indien er geen nieuwe zwangerschap ontstond. Deze afspraak zou dan voor een kijkoperatie zijn. Ik keek hier zooo ontzettend tegen op, dat we hadden besloten om het voorlopig nog even uit te stellen. Eind maart teste ik dan weer positief en dit is een plakbaby! Het waren wel hele spannende weken voor ons, maar inmiddels ben ik 16 weken en nu begin ik toch wel te genieten van de zwangerschap. Ik hoop voor je, dat je snel weer zwanger mag worden. Ik weet dat het niet makkelijk is! Liefs
Statistisch gezien is de kans dat het de volgende keer goed gaat echt veel groter dan dat het weer misgaat. Na 1 miskraam zijn je kansen net zo goed als na geen miskraam, probeer je daar aan vast te houden. We zijn hier inderdaad met een paar meiden die ontzettend veel ongeluk hebben, maar dat is niet de norm. Bij ons ligt er een oorzaak aan de miskamen ten grondslag, en bij lang niet allemaal is die al bekend. In de wetenschap noemen ze dat inderdaad pech, omdat ze het niet kunnen verklaren, maar wij weten wel beter. Probeer ervan uit te gaan dat jij niet tot het kleine groepje extreme pechvogels behoort, hoe moeilijk dat ook is, want een miskraam maakt ontzettend onzeker. O, en laat je goed voorlichten wat betreft de curettage of de medicatie. Sowieso is afwachten ook een optie, en zelfs het beste voor je lijf, maar wel heel erg zwaar. Aan een curettage zijn de nodige risico's verbonden, zoals het syndroom van Asherman. Google maar eens. Cytotec is goed te doen, vind ik zelf. Je verliest meestal wel aardig wat bloed, maar dat is bij een normale mk ook zo. Verlies je te veel bloed of word je niet goed, dan moet je niet aarzelen om de gyn te bellen. Maar dit komt niet zo gek vaak voor. Mocht je voor pillen gaan, vraag dan om Mifegyne en Cytotec. Deze combinatie van pillen zorgt voor een slagingskans van 90 procent, tegenover 70 procent voor alleen Cytotec. Veel sterkte met de miskraam zelf, en ook daarna. Ik hoop dat je snel goed zwanger bent. Suus
ik weet de % niet, maar ik heb in april een vmk gehad en was daarna meteen weer zwanger posi test op 13 mei helaas gister te horen gekregen dat ons kindje niet meer leeft!!
Ik heb het destijds gevraagd aan de gyn en de kans dat je na 1 miskraam opnieuw een miskraam krijgt, is niet zo heel veel groter dan de kans dat je een miskraam krijgt als dat je nog nooit overkomen is. 1 op de 10 zwangerschappen schijnt mis te gaan en 25% van de vrouwen krijgt ooit een keer te maken met een miskraam, heb ik me laten vertellen. Na een eerste miskraam blijft de kans dat het goed gaat zo'n 85-90%. Pas als je ook een tweede keer een miskraam weer krijgt, loop je meer kans op nog weer een miskraam, (maar daar kun je nu dus nog niets over zeggen). Hou je dus vast aan die 85-90%, probeer ik hier ook Erg moeilijk soms, maar ja... wat moet je anders?
Hoi ikzelf! 1 miskraam kan heel goed toeval zijn. Na 2 zou ik me pas een beetje zorgen gaan maken. Gewoon positief zijn en volle kracht vooruit dus! Ga er gewoon van uit dat je bij die 80-90 procent hoort bij wie het de 2e keer wel goed gaat! Tip: ga temperaturen nu, dan weet je wanneer je een eisprong hebt! (dat kan even iets langer duren na een miskraam) Liefs BB
dank jullie wel voor de reacties Ben vanaf de dag van de curettage alweer aan het temperaturen maar deze is nog steeds hoog. Daarnaast is het zo dat ik hoogst waarschijnlijk geen eisprong zal krijgen als ik geen hormonen slik en ik weet niet wanneer ik hier weer mee moet beginnen. Denk dat mijn menstruatie eerst opgewekt moet worden zodat ik daarna met de hormonen kan beginnen.
Heel veel sterkte voor bij wie het net mis is gegaan! Hier 1ste miskraam bij 7 wkn na 1ste ronde stoppen met pil, toen gezond kindje na ronde 8, toen na ronde 3 weer zwanger, misgegaan bij 6 wkn en nu na 2 rondes weer zwanger en deze is ook weer blijven zitten. 2 keer raak en 2 keer mis dus. Ik hou het maar bij toeval aangezien ik tussen de miskramen door wel een gezond en probleemlose zwangerschap heb gehad. Bovendien was ik na de 2de miskraam al snel weer zwanger waardoor ik niet echt verder nagedacht heb het verder te laten onderzoeken.