vanaf dat hij 7 weken oud was en we wisten waarom hij zo huilerig en onrustig was, hij heet reflux, is ons mannetje op zich een makkelijk mannetje geweest. Ik had heel goed door wat zijn behoeft was en hij had een goed schema ook wat voedden betreft. Nu is hij sinds een week of 3 een stuk moeilijker, huilt veel, slaapt weinig en is heel erg onrustig ook in zijn slaap. Met onrustig bedoel ik alleen maar bewegen zowel armen als benen, liggen echt geen tel stil (moest op advies van de fysio gaan inbakeren, maar hij draait van buik naar rug en dan mag het niet meer) ook in zijn slaap ligt hij steeds met zijn hoofd te draaien en hoor je hem ook veel schuifelen. De laatste nachten slaapt hij ook eigenlijk bij ons in bed of ligt hij bovenop me te slapen. Wat huilen betreft ja overdreven veel huilen is het ook weer niet en ik heb het idee ook meer mopperen. Hij komt slecht in slaap overdag alleen maar als ik hem een kwartier laat huilen, waar ik niet tegen kan en hem dus het liefst weer op pak. Soms valt hij dan even in mijn armen in slaap, maar meestal is hij dan weer klaar wakker. Hij kan uren liggen sabbelen aan de borst als het aan hem ligt, maar een speen pikt hij niet, hij heeft een tijdje geduimd, maar ook dat is over. De draagdoek vind hij fijn, maar ook daar kan hij erg in huilen of onrustig zijn en ook dan wil hij echt niet slapen. Maar hij kan er gelukkig ook wel lekker in liggen slapen maar dat is weinig. In bad (tummytub) ontspant hij niet hij blijft staan of springt steeds omhoog (al vanaf het begin) onder de douche is het alleen maar bewegen en niet lekker ontspannen. DE fysio is er bij geweest, maar die kan het niet vinden en zag hem toen ook net op ene moment dat hij lekker in zijn vel zat. Hij heeft veel last van berg, wat ik weg krijg met olie maar ook zo weer terug is als ik daarmee stop. Hij krabt hier ook erg aan en hij heeft allemaal kleine plekjes op zijn hoofd, maar volgens de huisarts gewoon berg. Hij heeft reflux maar met medicijnen is het goed onder controle Hij heeft last van hele lichte eczeem. Hij groeit zijn lijntje was 2 weken terug 5800 gram en 63,7 cm. (geboorte 3600 gram en 50 cm) Ik denk zelf toch aan een sprongetje, maar ik vind het zo moeilijk om hem een kwartier te laten huilen voordat hij in slaap valt. Het liefst pak ik hem op en knuffel hem, maar ik heb er nog 4 rondlopen en soms kom ik daar ook gewoon echt niet aan toe. Ik weet niet wat ik hiermee bereiken wil, maar ben het wel even kwijt. Met mijn man kan ik het er niet echt over hebben, want die heeft zo en zo niets met baby's en hoopt dat hij snel 1,5 is dan is het huilen ook over en dan vind hij ze leuk worden. De andere 3 waren op zich makkelijke baby's denk ik want ik kan me niet meer herinneren hoe dat was. Van de 4de weet ik wel dat het een vervelende periode was, die huilde en huilde alleen maar, maar is geboren met een aangeboren afwijking en niet te vergelijken met deze gezonde jongen man.
vind het zo jammer dat er niet gereageerd wordt, maar misschien omdat ik te veel of domme vragen stel? Als ik vervelend ben op het forum zeg het dan aub want dat wil ik niet hoor (niet aanvallend bedoeld hoor mensen)
Hoi, Mijn dochtertje is ook bijna 4,5 maanden. Ik herken wel het onrustige. Ze heeft altijd goed geslapen, maar vanaf een maand of drie werd dat minder. Nu is ze nog wel veel wakker, maar met een beetje geluk hoef ik er alleen uit voor een voeding. Ze heeft verder geen last van reflux o.i.d., dus daar kan ik niet veel van zeggen. Wel merk ik dat ze veel onrustig is. Snel overprikkeld, en ze slaapt nergens anders dan in een bedje in een donkere kamer. Dus langer dan een uurtje ergens op bezoek is lastig. Wat ik wel merk, is dat ze de laatste weken/dagen echt heel veel nieuws heeft geleerd. Ze kijkt ook anders uit haar ogen, alsof ze veel meer aanwezig is. Misschien dat daar ook de onrust vandaan komt. Herken je dat niet ook? En ik denk dat ze veel meer wil dan ze kan. Ze grijpt naar alles wat in haar buurt komt, en vaak is ze gefrustreerd als ze het niet kan pakken. Als ze op haar buik ligt, wil ze vooruit, maar dat lukt niet. Ze kan wel rollen van rug naar buik, maar niet andersom, en ook dat geeft weer frustratie. Dus dat geeft onrust, lijkt me zo. De 4 maanden sprong schijnt een pittige te zijn, en dat kan veel verklaren. Ik heb ook een tummytub, maar doe haar beentje omhoog als ze erin gaat, zodat ze zich niet kan afzetten. Ze zit dan in een soort van kleermakerszit, met de beentjes de lucht in (snap je een beetje wat ik bedoel?). Verder gaat ze vaak mee onder de douche, dat vindt ze erg leuk. En dat er weinig reacties zijn kan aan het weer liggen. Ik zit normaal ook vaker op het forum dan op een dag als vandaag
Tja, dat kan van alles zijn. Klinkt wel als een sprongetje maar je zou ook eens kunnen kijken of hij tandjes krijgt of ergens last van heeft, zoals bijvoorbeeld oorpijn. Het kan ook zijn dat hij moe is en nu wat in een negatieve spiraal komt doordat hij minder goed slaapt. Als kindjes ouder worden dan kan het ook zijn dat ze weer wat meer prikkels moeten verwerken en daardoor moeilijker in slaap vallen. Lastig hè dat ze het niet kunnen aangeven.
En je stelt geen domme vragen! Ik snap je heel goed, soms zit het gewoon even hoog. En die mannen ook altijd, met dat ze dan pas leuk worden (hoor ik heel vaak, mijne zegt het ook), wat is nou leuk? Iedere leeftijd heeft z'n charme. Ik laat mijn dochtertje trouwens ook nooit huilen voor haar slaapje. Ik ga altijd even naar haar toe, en als ze te overstuur is, hou ik haar nog even vast. En dan een paar keer een aai over de bol, gaat ze toch slapen. Ze ligt wel altijd op de zij, anders slaapt ze niet. In haar slaap gaat ze dan vaker op de rug of buik liggen. Misschien helpt zijligging ook bij jouw kindje? En als ze erg onrustig is, ga ik bij haar zitten, soms gewoon in een stoel, soms bij haar bedje met een hand op haar buikje. Ze leert ze wel zelf te slapen, maar is ze niet helemaal alleen als ze huilt. Als ze moppert, laat ik haar wel even haar gang gaan.
Ik herken het nu niet bij mijn zoontje( die is gelukkig erg rustig). Wel mijn middelste dochter ze sliep totaal niet altijd verstijven van de pijn en veel last van eczeem, altijd aan tepel sabelen. Na 6 maand bleek ze KMA te hebben wat ook zorgde voor het slechte groeien en veel spugen toen ik melkproducten niet meer gebruikte( borstvoeding) kreeg ik een blij meisje terug. Je kunt is proberen of het helpt om melkproducten uit je dieet te laten.
Mijn dochter is ook 4,5 maand. En zij heeft ook reflux en medicatie en daardoor een heel ander meisje geworden. Zij heeft net wel een sprongetje gehad en was heel erg moe en sliep erg veel. Ze krijgt bv gekolfd en had ook ineens meer nodig maar werd ook weer wakker in de nacht. Heb de bv opgehoogd in de fles maar dat was een week dn nu zit ze weer terug in haar oude aantal cc. Maar ik kreeg het advies dat ze misschien toe was aan hapjes/wat nieuws meer uitdaging. Misschien is dat bij jou ook wel.? En moet je nog voor controle voor de reflux missschien heeft hij er wel meer last van en moet medicatie opgehoogd worden (dit was bij ons neefje) En idd misschien eens de melkproducten weglaten uit je voeding. Hopelijk slaapt hij snel weer lekker.
Mijn zoontje heeft ook sinds anderhalve week dat hij weer snachts komt voor een flesje.....sliep al een tijdje door. Hij kan dan echt hadr gaan gillen....dus rekken heeft dan ook geen nut. Ook het onrustige slapen herken ik heel erg. Hij ligt in zn slaap te draaien met zn hoofd, huilt af en toe voor zijn speen. En doet zijn benen omhoog en weer hard omlaag. Hij slaapt bij ons op de slaapkamer (kan niet anders). Ik durf zelf haast niet te draaien/bewegen omdat ik bang ben dat hij nu daardoor wakker wordt. Ik hoop dat dit inderdaad een sprongetje is. Ze leren natuurlijk nu wel veel en dit moeten ze ook verwerken in hun slaap.
Hier ook! Onrustig, veel minder slapen, snachts weer wakker worden terwijl ze al vanaf week 8 doorsliep, en hangerig. Huilerig valt wel mee maar voor haar doen is het meer dan gemiddeld. Heb het idee dat ze er nu een beetje uitkomt. Het draaien en benen omhoog in bed herken ik ook heel erg. Mopperen om een speentje, ook kreunt ze een soort in dr slaap. Ach we komen er wel weer doorheen
bedankt allemaal voor de reacties kom nog uitgebreid reageren, maar het is hier druk met de kids en werken.
Het leed dat sprongetje heet Hier ook een onrustig mannetje.. eindelijk ritme en weer weg ritme! Gegoogled en kwam het bovenstaande blog stukje tegen: Zoooooooo herkenbaar!! Nu maar hopen dat het van korte duur is.... Succes!