He dames, ik wilde even "pollen", naar jullie ervaringen met het eerste tandje van jullie kindjes... voornamelijk omdat ik me afvraag of het wel "normaal" is dat ons zoontje er zoveel last van heeft (naar mijn gedacht). Sinds donderdagnacht wordt hij elke nacht huilend wakker, is dan onmogelijk weer in slaap te krijgen tenzij hij in m'n armen ligt. Ik voel een scherp puntje aan z'n tandvlees, maar het lijkt zo lang te duren totdat het er werkelijk door komt... De nachten zijn echt vreselijk, ik weet dat ik niet alleen ben, maar het zou me ergens wel deugd doen om ook jullie ervaringen eens te lezen Liefs
Helaas kan het wel even duren voor het helemaal door is (iig het hele streepje), duurde hier zeker een week. En met de hoektandjes en kiezen idd ook nachten lang een huilend jongetje gehad. Het is echt heel verschillend hoeveel last ze ervan hebben, de een bijna niet en de ander heel veel. Hier ook altijd erg veel last van diarree bij de tandjes. Gelukkig ging het met paracetamol vaak beter. Hopelijk helpt dat bij jullie ook...
sorry, geen last gehad! ik zag hem wel aankomen, en duurde idd eeuwigheid voor hij helemaal door was.
De eerste tandjes daar had mijn zoontje weinig last van, maar de kiezen waren hier echt een drama. Nu komen zijn laatste kiezen door, dus ben benieuwd wat ons nu weer te wachten staat. Gebruik je spul voor de tandjes? Dentinox of Chamodent?
@AMS erg he... en vooral zo frusterend dat ik weinig kan doen om hem te helpen Heb hem al elke avond een perdolan suppo gegeven, maar als die uitgewerkt is wordt hij gewoon wakker van de pijn. Wil hem natuurlijk ook niet volstouwen met pijnstillers. Ik HOOP dat het tegen eind deze week voorbij is, maar momenteel zie ik er even geen einde aan @DJ momo, lucky you!! @ Chrissy, ik gebruik een zalfje dat ik bij de apotheek kreeg, genigel noemt het. Zou het tandvlees week maken zodat het doorbreken makkelijker gaat. Iets verdovend raadde ze af ivm stikgevaar als het ingeslikt wordt (beetje eng haar verhaal)
Hier was dat ook hoor dat als de pcm uitgewerkt was hij wakker werd van de pijn, gaf hem dan (tenminste als er min. 4 uur tussen zat) gewoon opnieuw pcm. Volgens de KA kon/kan dat helemaal geen kwaad (moet het nl niet weken achter elkaar gaan doen), zolang er maar min 4 uur tussen zit en je in totaal niet de max dagelijkse hoeveelheid overschreid. Vooral 's nachts was de pijn erg, overdag met afleiding en lekkere koude bijtringen ging het redelijk. Tja is heel sneu, maar helaas moeten ze er toch doorheen..
@ marieke, als het echt wonderen doet dan wil ik het wel eens halen! @AMS, ja misschien moet ik dat ook gewoon doen. Overdag is idd geen probleem, hij is ook gewoon vrolijk en speelt... maar ' s nachts, ojee!
Ik kon het ook niet echt merken, ze was 5,5 maand en er kwamen 3 tegelijk, in de vakantie Inmiddels moet ze alleen de achterste 4 kiezen nog, de rest heeft ze allang. Van de hoektanden het mest last gehad. Maar soms weetje toch niet waarvan het komt he dat huilen.
Als hij echt pijn heeft zou ik hem gewoon een zetpilletje geven. Dan kan ie lekker even tot rust komen. En smeren met dentinox om tandvlees te verdoven. En inderdaad lekker bij je nemen, het is zijn eerste tand, een compleet nieuwe ervaring, zijn hele mond doet zeer en hij snapt niet waarom. Mijn zoontje had er ook ebnorm veel last van, ook bijna een week. gepaard met hoge koorts, hij was alleen rustig als ie een zetpilletje had gekregen. We hebben de nachten met hem rondgelopen, elkaar afwisselend. Mijn dochters hadde daarentegen veel minder ast van. Eentje had wel verhoging en 2-3 dagen pijn, en bij mijn tweede dochter zagen we gewoon op een dag een tandje zitten! Ze had geen kik gegeven!
Bedoel je dentinox? Hoe kan de baby die inslikken als je die op je vinger of op een wattestaafje smeert? Ze kunnen wel wat opzuigen, maar van die 2 druppels lopen ze echt geen gevaar hoor. Er zit zelfs alcohol in dat spul (logisch, want het verdooft plaatselijk), maar ook zo minimaal dat het geen kwaad kan.
Pff het is momenteel echt weer vreselijk, had man om dentinox gestuurd, was hij de naam vergeten en hebben ze hem "teegel" meegegeven, zou ook verdovend werken... maar helpt geen r**t. (sorry..) Zetpil heeft hij ook gehad, koorts heeft hij niet. Ik kan 'm echt niet laten huilen, heb ik nooit gekunnen. Maar ben bijna op het einde van m'n latijn. Afwisselen doen we hier niet want man wordt er ten eerste niet wakker van en hij gaat werken, ik ben nog thuis. Ik wil niet dat ook hij doodmoe is, hij moet belangrijke dingen doen op z'n werk, al moet ik wel toegeven dat het loodzwaar is om het alleen te doen. (vooral emotioneel, zou lekker ff samen een uurtje huilen met m'n zoontje ) Vind het zo sneu voor hem... Hij is nochtans echt een stoere beer, ik kan de keren niet tellen dat hij met z'n hoofdje, al spelend, tegen z'n park gebotst heeft. Geeft nooit een kik, dus nu moet het hem wel erg parten spelen.
Mijn meisje zit al een poosje te klooien. Ik zie het wel heel erg doorschijnen, maar doorkomen ho maar. Ze sabbelt zich gek en kwijlen houdt ook niet op. Vannacht werd ze continu wakker... werd er helemaal gek van... liep maar heen en weer... Uiteindelijk haar in ons bedje gelegt en toen sliep ze gelukkig. Moet zeggen dat ze overdag niet echt huilerig is, dus ben benieuwd?
Ja overdag valt het hier ook best mee, maar vanaf 18u30 (kan de klok erop gelijk zetten ) begint het lastig te worden. Nu ook sinds deze nacht een verstopte neus erbij, jeej..
Onze jongste dochter krijgt als eerste hoektanden door. Denk dat ze er daarom zoveel last van heeft. Maar heb je al een zetpil geprobeerd bij het naar bed gaan. Geeft hier veel rust voor beide partijen.
Hier was het eerste tandje echt een drama. Lucas kreeg hem met 9 mnd. Hij had al vier weken van tevoren dagelijks forse spuitluiers, kwijlde als een gek en was drammerig en hangerig. Ik was als een kind zo blij toen het puntje echt door was Sindsdien eigenlijk ook nooit meer zoveel last gehad van tanden/kiezen!
de eerste 2 beneden merkte we niks. opeens zaten ze er. nu zijn er 2 boven door aan het komen en volgns mij ook een hoektand? maar dat weet ik niet zeker. ze is nu erg huilerig dus heb haar gisteren maar een zet pil geven en toen heb ik haar wakker gemaakt om half 9 ( doe ik altijd). ze at weer heel slecht en om 11.00 uur weer op bed gelegd en tot nu toe (13.30) is ze stil.
Mja, het is hier nog steeds niet goed en dat rottandje (haha, niet echt hoor) zit er nog steeds niet door... Krijgt nu sowieso een zetpilletje voor het slapengaan want ik trek het niet meer. Nu ook problemen met de borstvoeding door oververmoeid te zijn.