M'n baby is vandaag 8 dagen oud en krijgt nu 8 voedingen van 70 cc. Kraamhulp en VK zeggen per dag ophogen met 10 cc tot 100. 100 aanhouden tot eerste afspraak CB. Komt jullie dit bekend voor?
Ik mocht na de kraamweek elke dag ophogen tot 120/4 tot afspraak CB. Ik had dan wel 7 voedingen per dag!
Idd voorlopig max 90+3 blijven geven, totdat je merkt dat je kindje er niet meer genoeg aan heeft. Probeer je kindje te volgen, dan zit je wel goed Hier ook pas na de eerste afspraak cb verder opgehoogd.
Ophogen hoeft niet hoor. Gewoon even hier ophouden, de natuurlijke maaginhoud van een baby is niet groter dat dit de eerste tijd. Door op te hogen rek je het maagje op en zal je kindje ook om steeds meer vragen. 8-12 voedingen per dag is normaal. Wil je kleine vaker of blijft erg ontevreden, kun je ophogen. Vaak zie je dat het eerst misschien op1 of 2 keer per dag is. Kun je dan gewoon nog even 30cc maken. Moet je dat steeds vaker doen, dan zou ik de fles iets ophogen.
Precies hetzelfde advies gekregen. Het hoefde niet ophogen tot 120/4 maar mocht wel. Ze is een paar dagen op 100cc gaan steken. Voordat ze behoefte aan meer had
Die 10cc per dag hoef je je niet per se aan houden. Dat maakte mij ontzettend onzeker in de kraamweken, omdat ze dat niet wilde drinken. Ze dronk echt de helft minder dus er was meteen paniek. Uiteindelijk nergens voor nodig. Gewoon ongeveer aanhouden 150-170xlichaamsgewicht in kg = drinken per etmaal. Delen door aantal voedingen dat je geeft. Dus als je baby nu ongeveer 3,5 kg is dan zit je goed. Daarnaast letten op voldoende poep-en plasluiers.
Ik zou mn kindje volgen. Niet het maagje oprekken met steeds grotere voedingen, maar pas ophogen als je kindje aangeeft meer te willen.
Precies zoals de kraamzorg het hier ook zegt. We gaan tot de 100ml (op dag 10) en daarna volgens het cb. Maar ik kijk ook gewoon naar mijn kindje. Ik vraag mezelf nu ook elke keer af hoe en wanneer op te hogen wanneer ze ouder wordt. Maar ik weet ook uit ervaring van mijn dochter dat het op een gegeven moment wel vanzelf gaat als je gewoon naar je kindje kijkt.