Dames, Het is bijna zover bij mij, nog enkele weken... zit nou al helemaal in de stress... Ik heb twee vraagjes over een wat intieme aangelegeheid waar je niet zo vaak wat over hoort. Ideaal om hier te vragen dus 1. wat wordt aangeraden om te doen met je kapsel 'down there'? Ik werk het normaal gezien alleen wat bij langs de kantjes als ik ga zwemmen dus echt alles is nooit weg. Maar nu lees ik daar verschillende dingen over. Soms lees ik dat het allemaal moet blijven staan om dat dat minder infecties geeft. Maar soms zie ik ook dat ze het alsnog weghalen in het ziekenhuis... verwarrend! Wat is het nu? 2. is het geven van een lavement nog standaard om 'ongelukjes' tijdens het persen te vermijden? Kan ik dat eventueel al thuis doen? Succes aan iedereen die nog moet bevallen! Tinne
Ik heb me de laatste weken totaal niet meer geschoren, heb geen enorm overdreven haargroei. Ik ben niet geschoren in het zkh (ook niet toen ik op de OK gehecht moest worden), heb er ook niks over gehoord. Schaamhaar is ook niet onhygienisch; gewoon blijven wassen natuurlijk, dan is het gewoon schoon en fris. Hier heb ik geen klysma ofzo gehad, zou me daar ook niet druk over maken. Als je ligt te persen met diarree door zo'n klysma lijkt het me ook niet prettig Hier moest ik tijdens de eerste weeen sowieso vaker naar de wc.
Ik kon er op het laatste moment niet goed bij dus schoor ik op goed geluk . Je hoeft er echt niet druk om te maken je hebt dan wel andere zorgen. Klysma doen ze dacht ik niet meer.
Nooit gehoord dat ze je zouden scheren in het ziekenhuis, ik schoor mezelf ook op goed geluk want ik zag al een poos niks meer. Zou me niet druk maken om haar daar beneden of eventueel een ongeluk tijdens het persen, is volkomen normaal en komt regelmatig voor en zoals Deedee zegt: je hebt dan wel andere zorgen.
Ik heb me tijdens alle 3 de zwangerschappen om de 2 a 3 dagen geschoren 'down under' zoals ik al heel men leven doe. Zo tot aan de bevalling gewoon omdat ik er zelf niet van hou dat er haartjes op staan bij mij. Heb er nooit commentaar op gehad dat het kaal was van de gyn. Maar daar moet je gewoon doen wat je zelf wil. Bij mij in het ziekenhuis krijg je standaard een lavement (je kan het natuurlijk weigeren). In andere ziekenhuizen in de buurt wordt het niet altijd standaard gedaan heb ik al gehoord maar je kan het gewoon vragen. Ze spuiten de gel in (doet geen pijn of zo hoor) en 10 minuten later zit je op de wc voor een kwartiertje en dan is het klaar. Dus ik persoonlijk zou niet echt weten waarom ik het op voorhand thuis zou doen Je lichaam heeft je darmen normaal ook helemaal leeg gemaakt de dagen voor de bevalling, dus wat er uit komt tijdens het lavement is echt minimaal. Ikzelf vind het wel goed dat ze het geven, ookal hebben de vk's en gyn's dat allemaal al gezien, het is toch fijner in men hoofdje als ik me daar al niet 'druk' over hoef te maken
Ik laat mij gewoon elke 1-1,5e maand waxen, net als wanneer ik niet zwanger ben. Houd noet van haar daar beneden
Ik scheer me op de tast/op goed geluk. Hou niet van haartjes. Was fijn bij de vorige bevalling, wonde/hechting kon ook goed genezen, voelde me 'fris' na de bevalling, makkelijk wassen, geen geklieder door bloedverlies na de bevalling, etc Afgelopen maanden deed ik het enkel voordat ik op controle ging, om een proper gevoel te hebben. Nu zal ik het aantal keer scheren wat verhogen naar elke paar dagen Je weet maar nooit dat je opeens op onverwachte controle moet, eerder bevalt, ... voelt voor mij beter aan. Lavement krijg je hier standaard in mijn ziekenhuis nadat er vastgesteld is dat je in arbeid bent en je mag blijven om te bevallen. Vond ik superfijn, alweer 1 iets om je minder druk over te maken tijdens de bevalling.
Als het goed is kijken ze in het ziekenhuis/of de vk tijdens je thuisbevalling nergens van op hoor! Die hebben al zo veel gezien. Don't worry. En, tijdens je bevalling maak je je daar ook echt niet druk om!
Ik ben toch maar even in de ziekenhuispapieren gedoken. Ik heb een rondleiding gevolgd op het verloskwartier vorige maand, en toen kregen we een bundeltje papieren mee. En ja hoor: daar staat toch duidelijk in dat het beter is als je je niet intiem scheert. Blijkbaar is het risico op infecties groter... Bedankt voor al jullie antwoorden! Volgende keer beter zoeken