hallo. mijn vriend en ik wonen nu ruim 2 jaar samen en ik wil al heel lang een kindje en me vriend nu ook. nu heb ik vorige week vrijdag me laatste pil ingenomen en ongesteld geworden. ik kom er alleen niet helemaal uit hoe het zit met het ontpillen enz? kan je gelijk proberen zwanger te raken, of is dat niet goed voor de baby? dank je wel voor de reactie's. Edit Moderator: Titel aangepast ter verduidelijking
Hoi Moederke, Ja hoor, je kunt gelijk voor een beeb gaan. Sommige vrouwen vinden het prettig om eerst te ' ontpillen' en de ander gaat direct van start. Wij zijn gelijk begonnen na het stoppen. Heb het ontpillen wel gevoeld maar ben nu in de 5 maand zwanger geraakt! Succes ermee! Groet Snoozie
maar hoe bedoel je heb het ontpillen wel gevoeld? ben nu pas ong 4 jaar aan de pil.. vind het wel lastig.. want weet wel dat ik 30 december voor het laatste ongesteld ben geweest.. maar hoe kan je dan precies weten wanneer je vruchtbaar bent.? of is het erg dom dat ik vraag?haha raak in de war door allerlei verhalen enz..
Doordat je lichaam weer moet wennen aan het leven zonder pil, kun je allemaal rare ontwenningsverschijnselen krijgen. Ik kreeg bijvoorbeeld hoofdpijn, buikpijn, misselijkheid, een opgeblazen gevoel enz. Dit zijn allemaal ontpilverschijnselen. De stoffen van de pil zelf zijn met een weekje of zo al uit je bloed, maar omdat je lichaam zelf weer een eisprong moet gaan maken (de pil legt de eisprong stil), kan je rare verschijnselen krijgen. Het is niet te zeggen wanneer je eisprong weer komt en óf je die uberhaubt hebt in je eerste cyclus na de pil. Als je nog weet hoe lang je cycli waren voor je met de pil begon kun je die aanhouden nu. (Tel vanaf je eerste dag laatste ontrekkingsbloeding). Eventuele vruchtbare dagen kun je dan laten uitrekenen door de calculator (vindt je links op deze pagina). Maar dat betekent dus niet dat dan ook werkelijk je vruchtbare dagen zijn omdat je niet weet of je lichaam zo snel herstelt na de pil. Het is dus gewoon afwachten eigenlijk. Ikzelf heb ook diverse zwangerschapstests versleten voor ik voor het eerst weer ongi werd. Ik raad je dus aan in elk geval te wachten met testen tot je je langste cyclus ooit (zonder pil) voorbij bent. Succes!
Hey moederke, geen enkele vraag is dom! Je moet nu alleen even afwachten wat jou cyclus wordt zonder pil, bij mij bleef deze gewoon netjes 28 dagen. Je moet nu dus even afwachten wanneer jou volgende menstruatie weer komt en misschien is je cylclus wel een paar maanden onregelmatig nu je gestopt bent met de pil, het kan allemaal. De eerste dag van je laatste menstruatie is je nieuwe cyclus begonnen en de dag voor je eerstvolgende menstruatie is deze geeindigd dat aantal dagen is dus je totale cyclus. Op de 1e dag van je volgende menstruatie begint weer je nieuwe cyclus. Dit moet je even een paar keer bekijken om erachter te komen wat jou cyclus is. Ik hoop dat je me begrijpt overigens Hier op het forum staat ook informatie over wanneer je vruchtbaar bent : http://www.zwangerschapspagina.nl/viewtopic.php?t=8157 en als je een regelmatige cyclus hebt kun je de calculator gebruiken links in het menu maar dat is maar een gemiddelde natuurlijk... Er wordt aangeraden om om de dag te vrijen als je zwanger wilt raken en als je eenmaal je cyclus een beetje door hebt en weet wanneer je je eisprong ong. hebt kun je in die dagen wat vaker vrijen als je wilt... Ik hoop dat je het een beetje snapt anders moet je hier nog ff goed zoeken want bijna alle informatie is te vinden... Succes in ieder geval en ik zou zeggen geniet er vooral samen van!
Het kan zijn dat je cyclus nog helemaal ontregeld is nu dat je gestopt bent met de pil. Bij mij was het gelijk weer helemaal regelmatig en had dus geen last van het ontpillen. Voor het zwanger proberen te raken zou ik als ik jou was gewoon aan de slag gaan, voor je kindje zou het geen kwaad kunnen en voor je zelf pak je alleen maar een extra kans mee, mocht het wel lukken! Succes!
Hey Meissie, Ik ben sinds 13 dec ook gestopt met de pil en heb duidelijke ontpillinds verschijnselen gehad De eerste 3 weken heb ik vreselijke last gehad van misselijk en overgeven. En ook stemmings wisselingen Dan was ik heel vrolijk en dan weer vreselijk sjaggie om helemaal niks. Wel ben ik al 3 kilo afgevallen. En ja je kan meteen zwanger worden na het stoppen met de pil, maar dat is helaas niet voor iedereen weg gelegd En het is niet slecht het wordt alleen aangeraden om je eerste menstruatie af te wachten zodat je beter je cyclus kunt bepalen. Ik hoop dat je hier wat aan hebt. Suc-6
bij mijn eerste kindje was ik gelijk de eerste ronde zwanger...was niet eens normaal ongi geweest.. nu ik voor 2e ga ben ik gelijk ongi geworden na 28 dagen.. dus ontpillen was voo rmij snel. alhoewel het zeker nog wel 4 a 5 maanden rare kleuren was etc.. vooral veel bruin. nu is het goed..
okay.. ik snap het allemaal.. nu word het gewoon maar even afwachten ben benieuwd.. jullie zullen het wel allemaal lezen als het zover is.. en voor ieder ander die ook probeerd om zwanger te raken ook succes.. en voor degene die al zwanger zijn... een goede zwangerschap en geniet van de kleine.. zodra die er is..