Hallo dames, ik hoop dat jullie ervaringen met een vruchtwaterpunctie willen delen. Hieronder kort mijn verhaal. Paar dagen geleden een GUO gehad waaruit het volgende kwam: Bij de nierbekken konden ze zien dat 1tje wat wijder was. Net op de grens maar zeker groter dan normaal gezien wordt. Darmen: Niet echt sprake van echodense darmen maar wel wat witter dan normaal. Niet direct schokkend alleen gynaecoloog vond het wel wat lastig beoordelen. Toen kwam het neusbotje. Die was duidelijk te kort, echt onder de onderste groeicurve. Overmorgen weer een echo en als we willen mogen we een vruchtwaterpunctie doen. Dat wordt dan de sneltest voor met name controle op down want ben dan al 21 weken. Volgen de gyn zijn de omstandigheden voor een punctie gunstig, dat wil zeggen, geen extreem overgewicht, voldoende vruchtwater en een baby die er verder gezond uit lijkt te zien (hartje, hersenen, etc. waren allemaal goed voor zover ze dat kunnen zien). Voor nu neigen we heel sterk naar wel de punctie omdat we niet de rest van de zwangerschap in onzekerheid willen zitten. Ik zou heel graag jullie ervaringen willen lezen. Hoe ging het onderzoek en hoe heb je het ervaren? Had je veel napijn? Wat mag je de dagen erna wel en niet? Hoe lang duurt het voordat de kans op een miskraam voorbij is? Hoe kreeg je de uitslag? Pfff vind het echt doodeng allemaal.
Nou wat een vervelend nieuws zeg! Ik wilde net als mijn voorganger al vragen, waarom geen NIPT? Oke je moet dan wel wat langer wachten op de uitslag maar dan komt je kindje absoluut niet in gevaar.
Nipt mogen ze niet aanbieden. Was de gyn heel duidelijk in. Moet je bij de minister wezen denk ik. En we hebben geen tijd om lang op een uitslag te wachten. Eventuele beslissingen moeten voor de 24 weken genomen worden (afbreken zwangerschap). Geloof me, anders was ik direct voor de nipt gegaan.
Nipt is nutteloos in dit geval. Want mocht daar iets uitkomen, dan moet dat alsnog bevestigd worden met een punctie. Daar is geen tijd voor en bovendien zou dit de stress en angst van ts enkel verlengen. Ik schrik er steeds van hoe slecht mensen hiervan op de hoogte zijn én als advies geven. Ik denk dat we er vanuit mogen gaan dat ts alle logische opties eerst zelf na is gegaan en dit met haar arts heeft besproken. Ts: ik heb destijds geen vwpunctie gedaan omdat het al duidelijk op de echo te zien was dat het niet goed was. Dus daar heb ik geen ervaring mee. Wel wil ik je veel sterkte wensen met deze achtbaan! Ik hoop heel hard met je mee dat jullie kindje toch gezond is.
Daar hoef je niet van te schrikken, ik ben me goed bewust van de lange duur van de nipt uitslag. Ik wist alleen niet dat er haast bij was ivm zwangerschapsafbreking. TS: hopelijk vind je hier anderen die ook een vwp hebben ondergaan. Sterkte in deze spannende tijd.
Oh jeetje Emma wat een spannende keuze. Ik heb een vlokkentest gehad geen idee of dat vergelijkbaar was. Ik vond het reuze meevallen, uitslag was er binnen 2 werkdagen
ik heb 3 jaar geleden een VWP gehad. Qua pijn is het echt 100% meegevallen. Emotioneel vond ik jet wel eeg zwaar. Na het prikken moest ik een kwartiertje in een andere kamer bijkomen en daarna naar huis. Zover ik me herinner heb ik 2 dagen heel rustig aan gedaan en een week niet getild. Omdat ik, behalve mijn leeftijd, geen verhoogd risico had kreeg ik de uitslag per brief. Als jij een sneltest krijg dan is dat telefonisch binnen een paar dagen. Logisch dat je het spannend vindt, dat is het gewoon ook maar mijn ervaring is goed. Minimale pijn, heel snel gebeurd (voorbereiding duurt langer dan dat de naald er daadwerkelijk in zit) en aardige mensen die het uitvoerde. Ik ben trouwens bij het Erasmus in Rotterdam geweest. Heel veel sterkte en als je nog wat wil weten dan mag je alstijdbeen bericht sturen
Hier alleen ervaring met vlokkentest 2x. 1e keer was ruim 1,5 jaar geleden met 19 weken. Ik had geen vruchtwater meer en onze dochter had sowieso geen enkele kans om te overleven. Ze mankeerde heel erg veel , uit de uitgebreide test kwam een ongebalanceerde translocatie waar we later achter kwamen dat ik drager van was. Vlokkentest viel me 100% mee ik heb 2 dagen op de bank gelegen en een week rustig aan gedaan. 2e vlokkentest is nu 8 weken geleden. Gedaan omdat ik niet in een later stadium er achter wou komen en direct zekerheid wou. Echo was goed dus artsen hadden het idee dat het wel goed zat. Voor hun de grootste klap toen uit de sneltest al downsyndroom kwam( 3 dagen). Deden de test voor de translocatie dus dit hadden ze totaal niet verwacht . Na 2,5 week de uitslagen van de andere chromosomen die gelukkig goed waren. Vlokkentest viel ook dit maal op dat moment enorm mee( vaginaal). Vooral psychisch erg zwaar en eng . Na de vlokkentest 2 weken op de bank gelegen voor ik het weer vertrouwen had dat het goed zou komen . Daarna langzaam weer dingen gedaan. Nu ruim 20 weken zwanger en ze doet het goed. Wel een hartafwijking en echodense darmen waardoor het heel spannend blijft. Heel veel sterkte met wachten op de uitslag
Bedankt voor de reacties. Meer reacties zijn natuurlijk welkom. @Bubbels Ja testen zijn vergelijkbaar. Alleen kan de vlokkentest al veel eerder worden gedaan en geloof dat die vaak vaginaal wordt gedaan. @ons2ewonder Moet je het zo lang rustig aan doen? Veel sterkte met jullie kleine meisje, hoop voor jullie dat de afwijkingen uiteindelijk heel erg meevallen. @muts008 Je hebt pb
Arts zei bij ons 1 dag helemaal niks en een week niet zwaar tillen. Laatste keer had ik de eerste dagen last van mijn buik dus vandaar dat ik er voor heb gekozen langer te blijven liggen. Ik heb nog een peuter in huis die nog veel hulp nodig had. Ik zou zeggen volg je gevoel daar in als het nog niet goed voelt vooral niet doen. Vlokkentest kan idd vanaf 11/12 weken en het ligt aan de placenta of ze het vaginaal of via de buik doen.