Mijn kleine heeft de 5/6 ziekte ook gehad en heb toen nogal gespit. Dit ziet er in eerste instantie niet uit als de 5/6 ziekte. Volgens mij zijn de spikkeltjes dan nog kleiner en begint het op de romp. Maar het kan natuurlijk altijd....ff dokter bellen. Behalve eventuele koorts zouden ze er geen last van moeten hebben, het jeukt niet. En na 2/3 dagen moeten de spikkels minder/weg zijn.
Heb hier van de week ook een topic over geopend, mijn dochter had ook eerst een paar dagen koorts (ook een keer overgegeven) en toen de koorts weg was, kwamen de rode vlekjes. Bij haar zaten ze over haar hele rug, maar ook op haar voorhoofd, bij haar mond en op haar armen. Was ook de 6e ziekte waarschijnlijk.
de 5e ziekte zou voorkomen op bassisschool leeftijd dus meestal pas na de 4e levensjaar. 6 e ziekte komt juist voor in de baby/peuterleeftijd, tussen 6 maanden en 4 jaar
mijn dochtertje heeft het ook gehad denk ik, eerst 3 dagen hoge koorts, tegen de 40 graden, en daarna rode kleine vlekjes onderhuids, op haar benen, handen armen en gezichtje. het was na een paar dagen weer over.
Mijn HA zei dat dit onzin was, de vijfde ziekte komt wel degelijk voor op jongere leeftijd. Mijn zoontje heeft zowel de vijfde als zesde ziekte gehad. Er was geen twijfel over mogelijk dat het de vijfde ziekte was, hij had namelijk die enorm kenmerkende 'slapped cheeks'. Een paar maanden later kreeg hij ook de zesde ziekte. Op de foto had hij de vijfde ziekte