Hulp gevraagd m.b.t. constant zieke baby

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door xprincess, 1 jan 2019.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. xprincess

    xprincess Actief lid

    21 apr 2013
    426
    2
    18
    Genieten van het leven is mijn motto, werk parttim
    Ik ben redelijk te einde raad met onze dochter van 10,5 maand. (het is best een verhaal, sorry daarvoor & alvast bedankt voor het lezen)

    Ze is al vanaf haar geboorte een "zorgenkindje", ze heeft meerdere keren opgenomen gelegen waarvan de eerste x vanwege een blaasontsteking was keren daarna ivm extreem hevige reflux en afvallen hierdoor en daarna een x vanwege uitdroging.

    We zijn met haar dus best wel wat gewend, eigenlijk ging het na alle opnames ook een stuk beter met haar ze heeft de juiste voeding en medicatie en daar doet ze het goed op.
    Tot begin november, nadat ons zoontje ziek (verkouden/grieperig) was geweest begon Puk ook ziek te worden, omdat ik het verwachte keek ik er dus ook niet raar van op alleen werd ze zo lamlendig dat mijn schoonmoeder zei laat haar toch even controleren. We zijn extra alert op die blaas dus ik ben ook gelijk aan het "trommelen" geslagen en kon dus ook urine inleveren bij de controle. Oren ontstoken & luchtweginfectie .. urine op eerste controle schoon. Een dag later werd ik om half 9 al gebeld, ze spraken in of ik direct terug wilde bellen ivm de urine.. Toch weer vervuild en dus toch ook een urineweginfectie erbij. Amoxicilline kuur gekregen, binnen 24 uur zat ze volledig onder de exceem wat haar vreselijk jeukte dus terug naar de arts, conclusie allergische reactie nieuwe kuur dus. Ze knapte na deze kuur gelukkig op.

    8 December, al een paar dagen grieperig.. haar broer was wederom eerst al ziek dus Puk volgde. ze plaste weinig en haar temperatuur bleef ook maar oplopen. Controle huisarts, keel rood en geïrriteerd verder alles oké.. een dag later een hoopje niks.. ze kon alleen maar liggen in mijn armen dus toch maar weer langs een arts. Oren zwaar ontstoken & urine dusdanig verkleurd en geconcentreerd dat ze urineweginfectie vermoedden.. ik was daarvoor al 1,5 uur aan het trommelen geweest maar madam weigerde te plassen. Ze kreeg een kuur. Tijdens de kuur knapte ze matig op maar het was tenminste iets. Na 5 dagen was de kuur klaar en een dag later liep haar temperatuur alweer op richting de 40.
    Opnieuw langs de huisarts, oren nog steeds zwaar ontstoken.. nieuwe kuur (dit was 15-12). Ze knapte op, temperatuur zakte. De kuur duurde tot 22-12.
    Eergisteren (30-12) lichte verhoging.. aankijken dachten we.
    Gisteren 40+ koorts, zetpil deed niks .. ze kreunde non stop en viel zelfs even weg in de middag.. met spoed langs de huisarts.. oren rood waarschijnlijk is dat de boosdoener dus nog altijd. Nieuwe kuur en doorverwijzing naar de KNO. Omdat ze totaal niet opknapte en ze ook na bezoek huisarts en constante zetpillen in de avond toch maar langs de huisartsenpost. Deze stelde vast dat die oren echt wel mee vielen wel rood maar die veroorzaken niet dat ze zo extreem ziek is. wat dan wel?! geen idee.. ze kreeg nurofen erbij .. en nu krijgt ze dus nurofen/zetpillen en haar kuur & dat helpt haar.. de koorts is gezakt (vanmorgen wel weer hoog wakker en zeer lamlendig maar sinds ze "pillen" weer werken is ze weer redelijk haarzelf).

    Maar ik weet nu echt niet meer wat er met haar aan de hand is, neig naar toch urine weer inleveren misschien dat is nu niet gedaan omdat ze goed en normaal plast. ze heeft nu een kuur dus of het überhaupt zin heeft weet ik ook niet. Maar ik ben bijna overtuigd dat over +/- twee weken ze weer richting arts kan vanwege hoge koorts en mega ziek zijn..

    Wat zouden jullie doen? hebben jullie zoiets ooit meegemaakt? Kortom eigenlijk gewoon tips gezocht hoe ik haar misschien opweg kan helpen? of waar ik het zoeken moet.
     
  2. kkatinka

    kkatinka Actief lid

    6 aug 2014
    340
    5
    18
    Heftig!! In ieder geval goed dat je een beetje zelf achteraan gaat
    Lijkt me niet normaal
     
  3. esklessebes

    esklessebes VIP lid

    23 mrt 2014
    7.012
    3.667
    113
    Heyy wat naar allemaal en vooral veel allemaal na elkaar. Ik zou mij laten doorverwijzen naar een kinderarts en daar misschien eens een check van vanalles laten doen.

    Sterkte!
     
  4. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.170
    23.249
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Wordt de urine wel telkens op kweek gezet? Dat is eigenlijk het protocol. Wie weet krijgt ze telkens niet de goede kuur. Ik zou doorverwijzing naar kinderarts willen.
     
    Paardenbloem vindt dit leuk.
  5. birds86

    birds86 VIP lid

    13 mei 2013
    5.305
    2.002
    113
    Vrouw
    Ik zou ook een doorverwijzing willen voor de kinderarts en haar van top tot teen na laten kijken.

    Die hoeveelheid kuurtjes helpen straks niet meer omdat ze er immuun voor wordt.

    Beterschap!
     
  6. CoffeeJunkie

    CoffeeJunkie Fanatiek lid

    25 jan 2012
    1.563
    431
    83
    Noord-Holland
    Heeft ze al onderzoeken gehad voor haar blaas/nierbekken?
     
    Vero0504 vindt dit leuk.
  7. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.965
    15.006
    113
    Eens met @CoffeeJunkie sommige meisjes hebben een beetje raar verloop van het urinewegsysteem. Hierdoor zijn ze super gevoelig voor o.a. blaasontstekingen.

    Zou hiermee, als t bij ons aan t hand zou zijn, de kinderarts eens grondig laten kijken.
     
  8. Berte

    Berte VIP lid

    24 feb 2011
    7.027
    3.840
    113
    Vrouw
    Thuis
    Zoals hierboven al vaak gezegd, laat je doorverwijzen naar een specialist.

    Ik denk dat je een uroloog nodig hebt die gespecialiseerd is in kinderen, misschien eentje die kan controleren of je dochter in haar urinewegen een aangeboren afwijking heeft, maar dat is aan je huisarts.

    En het kan zijn dat de huisarts je niet direct wilt doorverwijzen, vraag er dan bij ieder bezoek weer om. Wij hadden iets totaal anders met onze oudste zoon en de huisarts bleef maar nee verkopen. Na maanden eindelijk een verwijzing naar de KNO, bleek onze zoon een gehoorverlies van 40 decibel te hebben. Als moeder voel je vaak goed aan of er extra hulp nodig is.
     
  9. Mjmw

    Mjmw Actief lid

    5 dec 2013
    221
    54
    28
    Thuis genieten van de meiden
    Winschoten
    Ik weet niet of ze koemelk krijgt maar bij onze 2e moesten we ook tig keer aan de antibiotica. Totdat we ontdekten dat ze lactose niet goed verdraagt en we haar lactose vrije zuivel gingen geven sindsdien heeft ze nooit meer last gehad van haar oren/benauwdheid

    Ik weet niet óf dat het is maar het zou wellicht een poging waard zijn. Er is inmiddels redelijk wat voor handen. Wij zijn toen begonnen met lactose vrije yoghurt. Maar er is ook lactose vrije melk. Het eerste wat we hebben geprobeerd is geitenmelk dat ging ook nog goed. Daar zit wel lactose in maar omdat het een andere samenstelling heeft dan koemelk werd dat beter verdragen.
     
  10. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    26 mrt 2011
    8.809
    1.014
    113
    Vrouw
    Drenthe
    Niet dat ik denk dat het de volledige oplossing zal zijn, maar heb je al eens probiotica gegeven?

    Ab maakt namelijk niet alleen de verkeerde bactierien dood, maar ook de goede die je lichaam nodig heeft. Misschien kan het een beetje ondersteunen als je het geeft.
    Succes met je zoektocht.
     
  11. Janna

    Janna Fanatiek lid

    Dat is niet waar. Je kúnt niet immuun worden voor een antibioticum. Wat wel kan gebeuren, is dat een bepaalde bacterie-stam immuun wordt voor een antibioticum. Dan kan je het desbetreffende antibioticum niet meer gebruiken voor die bacterie-stam.

    Overigens zou ik ook een doorverwijzing vragen naar een kinderarts.
     
  12. jessiejz

    jessiejz Actief lid

    19 apr 2013
    294
    70
    28
    Vrouw
    verzorgende ig
    Gelderland
    Hier ook sinds dat ze 3 maanden is constant een ziek meisje (is nu 2,5).

    Begon met het rs virus en nadien elke maand echt ziek (altijd kuurtjes nodig). Oorontstekingen, luchtweginfecties, keelontstekingen, urineweg infecties. Wij zijn doorverwezen naar kno (keel en neusamandelen zijn inmiddels geknipt) en de kinderarts. Kinderarts heeft urine via een katheter uit haal blaas gehaald omdat het met een plas zakje altijd toch nog vervuild is. Ook een echo van haar buik gehad, gelukkig was alles goed. Wel is de urine op kweek gezet en heeft ze gerichte antibiotica gekregen. Sindsdien geen blaasontsteking meer.
    Sinds de amandelen eruit zijn is het meerendeel van de ontstekingen weg (oor/keel).

    Dus eis een verwijzing naar de kinderarts en bespreek het daar. Antibiotica is echt niet goed omdat teveel en gevaar te krijgen
     

Deel Deze Pagina