Goedemorgen, Hoera! na 2 jaar wachten en een half jaar behandelingen >handtekening. zijn we zwanger!! We zijn zo blij! Vrijdag had ik 2 goede positieve testen ( clearblue en een 'simpele'). Symptomen vallen wel mee ik voel me vooral raar. Ik ben ongeveer 4-5 weken zwanger, super pril dus. Maar nu! Ben ik zo ontzettend bang voor een miskraam.... terwijl ik geen buikkrampen etc heb. En daarnaast heb ik de stomme neiging dat ik elke dag een nieuwe test wil doen..(duur grapje) Iemand tips hoe ik dit kan loslaten? Liefs
Geen tips, maar het wordt echt beter! iedereen is mega onzeker die eerste weken. Test in ieder geval niet te lang door, op een gegeven moment kunnen ze de hcg niet meer aan een worden ze dus lichter! En troost je dat ik echt geen kwaaltjes had en nu met onze dochter op de bank zit (en velen met mij ) je hoort altijd alleen de slechte verhalen met veeeel kwaaltjes, terwijl weinig kwaaltjes dus volgens mij VK veel meer voor komt.
Ik denk inderdaad dat iedereen super onzeker is die eerste paar weken, ik nu ook nog soms. De eerste zorgen voor je kleine beginnen nu al Ik wou ook graag heel veel testen dus ik heb toen rond 5 weken nog eens getest en toen had ik een knaltest. Daarna ben ik gestopt met testen. En ik had ook echt amper kwaaltjes. Af en toe iets misselijk maar dat kwam bij mij pas later (rond 9 weken). Maar nooit zo erg dat ik moest spugen. En inderdaad; Gefeliciteerd!!
Gefeliciteerd! Ik begrijp je angsten wel, die heb ik ook! Ik heb met mijn gyneacoloog afgesproken dat ik een vroege echo kreeg om te bepalen of het vruchtje in de baarmoeder zat (wegens een eerdere buitenbaarmoederlijke zwangerschap). En toen ze zagen dat het goed zat, zei ze en als je je zorgen maakt mag je altijd komen. Dat stelt me wel gerust. Ik begrijp dat je bang bent voor een miskraam,maar ik denk altijd zo daar heb ik toch geen invloed op. Het is de natuur, maar ja dat loslaten is moeilijk. Misschien kun je af en toe voor een echo vragen zodat je wat gerustgestelder bent? Fijne zwangerschap! Ohja en testen niet meer doen daar word je heel onzeker van.. gewoon vertrouwen hebben hoe moeilijk dat ook is!
Dankjulliewel! Hoort er idd misschien ook bij! Via het ziekenhuis krijg ik pas 16 september een echo, (8 weken na eisprong) , morgen ga ik even met de Gyn Bellen ofdat dit misschien iets eerder kan...
Wat super, gefeliciteerd!!! Die angst hoort er inderdaad echt bij. En misschien is die nog wat intenser doordat je zo'n traject achter de rug hebt. Ik heb de "luxe" dat ik kan vergelijken. Ik ben nu wat relaxter deze eerste weken. Maar nog steeds voel ik die diepgewortelde angst wel hoor. Ik heb vorige week nog een "pretecho" laten maken ter geruststelling. Ik zou aangeven in het ziekenhuis dat je erg veel spanning hebt door de onzekerheid en dat je je daardoor niet prettig voelt. Het zou fijn zijn als ze de echo voor je vervroegen. Bijvoorbeeld aan het einde van de 6 weken. Dan is er in de meeste gevallen al een hartslag te zien. Het risico daarvan is wel dat als je nog geen hartslag ziet, je je nog erger zorgen gaat maken, terwijl dat niet per sé hoeft. Liefst heb je iedere dag even een geruststellingsecho, hè. Maar naarmate de weken vorderen neemt de angst af, al gaat die nooit helemaal weg. Probeer wel zoveel mogelijk te genieten van dit mooie proces
Geen tips meid, maar gefeliciteerd! Ja, einde van de 6 weken is er vaak een hartslag te zien. Ik had vorige keer bij 6.4 al een hartslag! Probeer er van te genieten, ook al is het moeilijk!
Gewoon vertrouwen hebben, al klinkt dat makkelijker dan het is. Na een tijdje wordt het inderdaad beter! En dan is je kindje geboren en heb je weer zorgen
Begrijpelijk en heel normaal dat je die angst hebt. Probeer vertrouwen hebben in je lichaam. Hopelijk blijft het allemaal goed gaan en mag je over 9 maanden je kindje in je armen sluiten. Owja, natuurlijk van harte gefeliciteerd!
Dankjewel, ik denk inderdaad dat genieten de enige manier is! Toch wel krampjes af en toe, dan voel ik me gelijk zo onzeker! Maar goed, dat hoort erbij, zeggen ze..