Hoi, Ik ben momenteel 6 weken zwanger van de derde. Bij mijn eerste zwangerschap raakte ik met 6 weken in het ziekenhuis vanwege extreme misselijkheid en als gevolg daarvan uitdroging. Ik kreeg toen emesafene en deze ben ik ook preventief gaan gebruiken bij mn tweede zwangerschap. Bij mn tweede zwangerschap heb ik denk ik mede daardoor niet overgegeven. Nu dacht ik, ik kijk het eerst aan, maar gister toch weer zo misselijk dat alles er uit kwam. En omdat ik vlak voor het weekend zit en met mn oudste binnen 2 dagen in het ziekenhuis lag heb ik dus toch weer emesafene gehaald bij de apotheek. Ik merk nu al goed effect gelukkig. Maar, volgens mij is de dosering aangepast? Ik dacht dat ik er vroeger 3 per dag mocht. Nu zijn het er 2. Dat komt net niet lekker uit merk ik, want na een uur of 6 begint het toch weer erger te worden. Weet iemand waarom de dosering is aangepast? En zijn er vrouwen die er toch wel 3 mogen gebruiken?
Je mag tot maximaal 4 tabletten per dag gaan, maar het advies is om dat enkel kortdurend te doen en zsm naar 2 tabletten per dag te gaan. Ik zou dus overleggen met je vk/gyn of je voorlopig naar 3x per dag mag.
Ik zit een beetje met hetzelfde probleem! De werking is ongeveer 8 uur toch? Ik heb er net om 6 uur weer 1 ingenomen, maar meestal begint het dan idd 's middags alweer erger te worden. Zit er een minimum tijd tussen dat iemand weet? Anders kan ik 's ochtends en 's middags innemen en hopen dat ik er 's nachts doorheen slaap...
Ik mocht er 4 per dag, elke 6 uur. Dit was de startdosis hier. Na 2 weken 3x daags en weer een week later proberen 2x daags.
Ik mag 2x daags. 1x ochtend en 1x avond. Ik doe ochtend bij het wakker worden en avond rond 19 uur. Merk dat ik dan inderdaad een paar uur tussendoor nog misselijk ben maar dacht dat dat normaal was
Ik heb vanaf week 6 2x dd emasafene zetpillen gebruikt ivm toen al meer dan 1x overgeven, per dag, , maar ik bleef +/- 6x ovegeven toen met na 6,5 wk iom huisarts en gyn over naar 3xdd. Toen stuk stabieler max 2-3x overgeven savonds en nu net 17 wk aan het afbouwen , nu 2 stuks en amper misselijk of overgeven . Even je HA bellen en uitleggen, als je blijft overgeven dan beter 3dd !
Hmmm ik belde net de huisarts want heb voor 10 dagen voorgeschreven gekregen. Dat betekent morgen laatste dag. Ik mocht het niet langer dan 10 dagen gebruiken. Dacht altijd dat je dit onschuldig door kon gebruiken? Word tussen de pilletjes door al misselijk dus zie er flink tegen op om te stoppen
Ik heb laatst van de gynaecoloog 4dd emesafene (meclozine+vit) en daarnaast nog 4dd suprimal (meclozine zonder vit) voorgeschreven gekregen, en gebruik het ondertussen al bijna tien weken. Dus ik zou even je huisarts bellen of je meer/langer mag, eventueel primperan erbij en anders een verwijzing naar gynaecoloog vragen.
Wat raar! Ik mocht het zo lang gebruiken als nodig was, rond de 20wkn kon ik stoppen. Ik zou aangeven dat zelfs met Emesafene de misselijkheid tussen 2 doses nog terug komt en je het dus nog langer nodig hebt.
Ja dit heb ik allemaal aangegeven, maar mocht echt niet langer.. Nou ik zie het wel een paar dagen aan en anders bel ik zo weer. Super stom dat het kennelijk per arts verschilt