Kreeg net een rekening van de OHRA omdat ze maar 1 echo vergoeden in de zwangerschap Heb er meerdere gehad en ben nu bang dat ik ze allemaal moet betalen deze was 42 Ik dacht dat dit onder basisverzekering viel?
Er vallen twee echo's onder de basisverzekering: termijnecho tussen 10-12 weken en de 20-wekenecho. Alle andere echo's worden zonder medische noodzaak niet vergoed maar daar hoort de verloskundige je van op de hoogte te brengen voor ze de echo uitvoert. Dus als ze dat niet gedaan heeft is dat erg slordig en zou ik daar even wat van zeggen... En meteen vragen hoe het met de andere echo's zit die je hebt gehad.
Ja niets over gezegd Ben echt boos Als ik had moeten betalen had ik liever een extra pretecho gehad Zij wilde elke keer echoën (4keer )
Spijtig dat je veel miskramen hebt gehad.. Maar je kon veel beter je zorg verzekering verhogen zodat je geen extra kosten hebt door meerdere echo's..
Heb ik per 1 januari gedaan 😀 Ik vind het vooral vervelend omdat er veel verkeerd gaat en raar gaat daar Anders had ik er denk ik minder moeite mee gehad Hoewel de apparatuur wel heel slecht is 😈
Vervelend, maar heb je wel gelezen wat er werd vergoed in het (basis) pakket? Ik heb de duurste pakket van De Friesland en alles wordt vergoed in de zwangerschap maar, als ik jou was zou ik de zorgverzekering opbellen en anders je verloskundige. Succes en hopelijk wordt het wat opgelost, aan onverziene kosten heb je niks aan..
Ja ik heb nooit extra rekeningen gehad bij de andere kindjes En ik vroeg aan haar echo je elke keer? Ja zei ze dat is als service en 30 weken groeiecho er verder dus niet bij nagedacht
Sorry maar is toch raar dat je daarvoor moet betalen als zij die echo's wilde? Kan daar geen fout in gemaakt zijn? Waren het wel uitgebreide echo's dat je ook een foto meekreeg enzo? Ik weet niet hoor, maar ik ben wegens medische indicatie bij ziekenhuis en dan krijg je alle echo's natuurlijk vergoed, vind het maar vreemd dat de vk initiatief neemt voor echo's en jij er voor opdraait. Maar ben benieuwd of je nog reacties krijgt van mensen die bij vk lopen.
Dan heeft de vk waarschijnlijk een fout gemaakt. Alle echo's met een medische indicatie horen vergoedt te worden door de basisverzekering. De termijnecho en 20-weken worden sowieso vergoedt door de basisverzekering.
Ik zou gewoon maandag even bellen en uitleg vragen. Misschien is er gewoon iets mis gegaan en word het opgelost. Als je alsnog moet betalen is het wel belachelijk want dan hadden ze dat van tevoren moeten zeggen dan had je er niet mee akkoord hoeven gaan.
Nu schiet ik ook even in de stress. Ik heb i.v.m hevig bloedverlies en pijn (flinke hematoom tegen de vruchtzak aan) diverse echo's gehad bij de gyn en twee bij de verloskundige. Heb nog geen rekening ontvangen, maar nu schrik ik opeens. Ik ging er eigenlijk vanuit dat die met medische indicatie waren en dus vergoed zouden worden...nu twijfel ik...
Bij mijn eerste heb ik ook meerdere echo's vergoed gekregen. Dit was wel in 2013, maar toen was het ook in principe maar een dat vergoed zou worden. Stom dat je vk niet heeft gezegd dat je het zelf moet betalen.
o wat raar zeg. ik krijg elke bezoek aan de vk een echo maar heb er nog niet 1 zelf hoeven te betalen. wat een verschil zit er dan weer tussen verzekeringen zeg
Ik vraag me ook af of dat aan de verzekering ligt. Bij onze VK krijgen we standaard 5 echo's en we hoeven er geen 1 zelf te betalen.
K heb een basisverzekering maar vaak meerdere echo's gehad maar als de vk een reden dus indicatie opschrijft betaal je volgens mij niets extra's.
Ik heb bij elke extra echo een brief/verwijzing gehad van de vk zodat het viel onder medische indicatie. Deze moest ik vervolgens bij de echoscopiste inleveren. Kreeg wel een brief dat ik het bloedonderzoek moest betalen. Gebeld naar de verzekering bleek een foutje te zijn.. Ik zou dus sowieso even bellen!
Mijn verloskundige doet een termijnecho, die dus vergoed wordt, en een echo tussen 12 en 13 weken. Deze laatste is voor de eigen kosten van de verloskundigen vertelde ze. Ze bieden die aan als service om zeker te weten dat het schedeltje en ruggetje gesloten is, zodat je daar niet pas met 20 weken achter komt. Met de termijnecho met 10 weken is dat namelijk nog niet altijd goed te zien.. Best raar dat ze jou niet op de hoogte brengt van de gang van de zaken. Ik zou er zeker achteraan bellen..