dames, ik ben op eigen verzoek in het ziekenhuis bevallen. Geheel op eigen kracht, geen verdoving, geen vacuumpomp of andere ongein. Maar ook nog steeds geen rekening, er werd mij van te voren verteld dat ik een rekening kon verwachten van 600 euro .. omdat ik niet medisch was. Ik heb tijdens de persfase even op de baarkruk gezeten omdat het allemaal te lang duurde, maakt dat je dan medisch? of kan ik die rekening nog steeds verwachten, ruim 2 maanden na de bevalling? hoor het graag, bedankt alvast!
Lijkt mij dat een baarkruk gewoon als een hulpmiddel wordt beschouwd. Bij een thuisbevalling kan je namelijk ook gebruik maken van een baarkruk, als je verloskundige die meeneemt. Dan is je bevalling in het ziekenhuis dus niet medisch.
mmm ok, dus de rekening kan ik dan nog verwachten.. dan raak ik die op zij gezette centjes nog maar even niet aan! bedankt meiden
Een baarkruk is geen medische indicatie, is alleen een hulpmiddel voor sommige, de verloskundige heeft er vaak een bij haar/hem.
Ik heb wel eens een rekening van een ziekenhuis (voor iets anders) na een jaar nog gehad... !! Nee, daar zijn ze niet snel mee en die baarkruk maakt je niet medisch.
Ziekenhuizen kunnen heel laat zijn met nota's versturen. Daarnaast heb je kans dat ze in eerste instantie het gehele bedrag aan je verzekeraar factureren en dat deze de eigen bijdrage bij jou declareert. Dat zorgt vaak voor nog meer vertraging.