Eigenlijk heb ik al jaren moeite met mijn stoelgang, heb ook last van een spastische darm. Nu ik zwanger ben heb ik eigenlijk weinig last, en kan ik geregeld makkelijk poepen. Nou heb ik er erg op gelet dat ik er niet teveel druk achter zet ivm kans op aambeien, maar heb ze nu toch. Kan ik daar iets tegen doen, of gaan die vanzelf weer weg ?
Hoi Mamaantje, Inderdaad aambeien zijn erg vervelend en helaas een veel gehoorde klacht. Je kan een middeltje bij de drogisterij of apotheek ervoor halen. Als je erg veel last er van hebt dan kun je tegen betaling waarschijnlijk ook bij je verloskundige of apotheek Theranal, verkrijgen. Dit zijn roze en witte pilletjes en zalf. Alleen is het nog het nadeel voor het herstel van de aambeien is dat je nog moet bevallen. Hierdoor en voornamelijk door het persen krijg je ze weer of blijf je ze even behouden. Het beste kan je dan de middeltjes pas gebruiken na de bevalling tenzij de klachten dermate zijn dan je daarvoor al iets moet gebruiken. Na de bevalling gaan ze meestal weer weg, het duurt wel eventjes en desnoods gebruik je een zalfje en/of tabletjes. Mocht desondanks de aambeienzalf het niet weggaan dan zou ik je tezijnertijd adviseren om langs de huisarts te gaan. Alvast succes met de bevalling en hopelijk verdwijnen de aambeien snel, groetjes, Japke
Bedankt voor het antwoord Japke... Het is wel vervelend maar er valt mee te leven, hihih... Alleen met afvegen is het rottig, dus dan gebruiken we maar een kan water, kan ik alvast wennen. Maar ben blij dat ze waarschijnlijk na de bevalling vanzelf weer verdwijnen, en anders ga ik wel naar de huisarts.