Ik heb nu bijna 10 weken last van mn bekken, loop bij de fysio, heb een bekkenband, maar die kan ik niet om als ik zit, vind ik verschrikkelijk. Doe "rustig" aan hoever dat kan met een kleintje van 15 maanden, mn man neemt veel van het huishouden van me over en ik pas goed op mezelf en beweeg voldoende. De pijn nam af, maar is nu weer aan het toenemen, kan mn voeten savonds niet meer optillen, autorijden doet pijn... Hebben jullie er ervaring mee of pijnstillers zin hebben? Of hoe houden jullie de pijn dragelijk!? gr Lonneke
Ik heb nog nooit pijnstillers hiervoor gebruikt en denk dat het effect heel beperkt zal zijn. Als het echt erg wordt, kun je misschien een paracetamol proberen, maar ben bang dat het weinig uitricht. Warme kruik tegen je rug helpt vaak wel. Massage van de pijnlijke plekken helpt bij mij ook goed (niet tijdens, dat doet juist vaak veel pijn, maar erna geeft het veel verlichting - laat je fysio dat anders goed uitleggen aan je man!). Niet op harde ondergronden zitten maar altijd op een kussentje (eventueel opblaasbaar kussen). Trappen lopen zoveel mogelijk vermijden (als er een lift is: altijd gebruiken! ook voor 1 verdieping). En als je dan toch moet, tree voor tree (twee voeten naast elkaar voor je naar de volgende gaat). Omhoog: zijwaarts lopen, gezicht naar de muur. Omlaag: achteruit lopen. Het ziet er niet uit en je voelt je als een oma (ik hoef dit nu goddank niet te doen, vorige zw wel vanaf een week of 25). Ik heb nu veel eerder al last, maar daardoor ook meer gelegenheid om er iets aan te doen qua preventie met oefeningen. Vorige keer kon ik alleen nog iets proberen qua damage control. Let op dat je op tijd naar de wc gaat; weet niet zo goed waarom, maar beide keren heeft de fysio dat echt benadrukt. Geeft anders denk ik ook te veel druk op je wervels. Sterkte!!!
Ik heb oefeningen van de fysio en ik houd mij aan de beperkingen die verstandig voor mij zijn: niet tillen, niet bukken, niet reiken. Het zorgt er voor dat ik heel veel niet kan, maar na weken van dit regime was ik wel pijnvrij en dat ben ik gebleven tot ik nu begonnen ben met de laatste loodjes. Bekkenpijn heeft vaak te maken met een vorm van overbelasting, dus rustig aan doen is heel belangrijk! Ik ben dan zwanger van de eerste, dus ik weet niet zo goed hoe je het voor jezelf makkelijk kan maken met een kleintje erbij.
Helaas: hier ook extreme BI vanaf 12 weken en het word steeds erger. Loop op krukken in huis en buitenshuis in een rolstoel. Dus weet wat voor een ellende het is! Ga ook naar de fysio voor oefeningen maar echt verlichten doet het niet. Ik emrk wel als ik op zo'n grote gymbal zit en daar voorzichtig rondjes op draai dat dat zeker verlichtign geeft het haalt de druk eraf. Dit was een tip van de bekkenfysio en het helpt mij zeker. Verder rustig aan doen en niets teveel belasten maar wel proberen om in beweging te blijven. Meer tips kan ik je helaas ook niet aanreiken. Ik blijf dit topic volgen misschien komen er meer met tips!
Hoe je de pijn moet verzachten weet ik niet goed, ik ben ook vooral bezig met preventie. Ik heb mijn zoontje geleerd de trap op te klimmen en naar beneden loop ik achteruit de trap af zodat hij mijn handen vast kan houden. En er staat een krukje voor de kinderstoel zodat hij er (met begeleiding) in kan klimmen. Het scheelt zoveel tillen dat merk ik echt. En voor de rest goed de oefeningen van de fysio doen, daar kan ik ook echt aan merken dat het helpt.
Het enige wat kan helpen is elke dag de juiste oefeningen doen. Veel rusten nemen kan averechts werken. Je moet je spieren rondom je bekken goed in conditie houden als je te veel rust neemt dan verzwakken je spieren alleen maar en wordt het er zeker niet beter op. Ik heb tijdens mij zwangerschap ernstige bekkenklachten gehad. Liep op krukken, rolstoel was al in huis gehaald maar de stap was te groot om er daadwerkelijk in te gaan zitten. Toen ben ik op het boek van Cecile Rost gestuit en vanaf toen ging het bergopwaarts. Daar staan hele simpele oefeningen ok je bekken weer symmetrisch te maken en te versterken. 2 weken later waren de krukken niet meer nodig en was ik vrijwel pijnvrij. Bij een evt volgende zwangerschap ga ik vanaf het moment dat ik weet dat ik zwanger ben meteen elke dag deze oefeningen doen. Want ik kan er donder op zeggen dat als ik niet doe ik weer en nu veel eerder klachten ga krijgen.