Ik zou denk ik een kaart naar het correspondentie-adres doen, maar dan gericht aan allemaal. En inhoudelijk wat op de kaart zetten. Het is toch allemaal familie, dus dan denk ik dat de kaarten en teksten ook gedeeld worden, zeker als ze specifiek allemaal in de aanhef staan. Ik zou het denk ik een beetje vreemd vinden, meerdere kaarten te sturen als er 1 correspondentie adres is, vooral ook omdat je dan ook een kaart gaat sturen aan diegenen waar je anders niet naar zou versturen (zoals jongste broer). Maar ja, ik denk dat het nooit fout is, dus als het beter voelt om een kaart aan iedereen afzonderlijk te sturen, moet je dat doen.
Wat lief dat je een kaartje wil sturen. Ik zou (in jouw geval) een kaartje sturen naar je ex, ex-schoonvader, ex-oma, ex-schoonzus en de ex-zwager waar je een goede band mee had. Ook zou ik er wel wat meer opzetten dan alleen een naam, even een persoonlijk berichtje. En dat het een paar weken na het overlijden is, is helemaal niet erg. Die eerste week komen er veel kaarten, is er veel regelwerk en daarna komt de "grote stilte en leegte" en zijn kaartjes van medeleven juist erg fijn, misschien juist wel omdat het dan niet/minder verwacht wordt. Mijn schoonvader is 2 maanden geleden overleden. Van mijn tante kreeg ik een maand na zijn overlijden een condoleance-kaartje (met brief), ook vanwege haar vakantie. Ik vond het heel lief dat ze aan ons dacht en met ons mee leefde.
Ja, dat zou je denken, maar vanmiddag hoorde ik van mijn zoon, en later bij navraag van mijn ex dat er een enorme ruzie is uitgebroken tussen hem en zijn familie. Dus als ik nu een algemene kaart stuur, weet ik niet in hoeverre hij bij iedereen aan komt. En voor nu denk ik zelfs dat ik alleen oma een kaart stuur en de rest niet, dat wil ik met mijn zoon overleggen. Mijn ex is nl valselijk beschuldigd door zijn hele familie, waar notabene onze zoon bij was, direct na de begrafenis met het koffie drinken. Echt schandalig.
O, dat is wel erg naar in zo'n verdrietige tijd. Dat verandert het inderdaad. Je kunt dan inderdaad beter een kaartje sturen naar degenen die je graag wilt condoleren, vooral oma dus, begrijp ik. Sterkte in ieder geval, zal ook niet makkelijk zijn voor je zoon, zeker als er zoiets gebeurt.
Ja joh, ze zijn niet wijs! Ik ben ruim 10 jaar met hem samen geweest en ik weet zeer zeker dat hij datgeen wat zij denken dat hij gedaan heeft, absoluut niet gedaan heeft. En ik heb al 17 jaar ruzie en gedonder met hem , maar weet wel een beetje hoe hij is natuurlijk. Het zegt dus wel genoeg dat ik als enige (op oma en onze zoon na) hem op zijn woord geloof. En dat heb ik hem ook gezegd. Kaartje gaat nu alleen naar oma! Heb wel de neiging om de tel te pakken en ze eens goed de waarheid te vertellen, al is het maar voor mijn zoon, die bij deze ruzie bij is geweest.