We hebben gisteren een mooie kooi aangeschaft voor evt een dwerg-papegaaienkoppeltje. Nu vraag ik me af, wat zou er anders nog goed in een kooi van 80x54x54 kunnen. Ben wel van plan om de vogels wel te laten vliegen zo nu en dan. (wel licht gekortwiekt denk ik zodat ze niet al te veel hoogte kunnen maken enz) De afstand tussen de spijlen is 2cm, dus voor grasparkieten is hij helaas niet geschikt. Maar voordat we vogels aanschaffen is het natuurlijk wel leuk om te kijken wat de opties allemaal zijn, die we misschien nóg leuker vinden dan agaponisjes enne tips qua aanschaf enz zijn sowieso erg welkom!
oja en dan zoek ik ook echt van die vrolijke vogeltjes die gewoon lekker bij je gaan zitten en een gezellige gezins-lid zijn
Ik heb hier een halsbandparkiet in een grote papegaaien kooi zit. Maar wij hebben aan de binnekant gaas gespannen, omdat hij zich door de tralies kan proppen.
Valk parkietjes Hele lieve rustige beestjes over het algemeen. Agapornissen kunnen best herrie en troep maken hier jaren beide soorten gehad. Onze aga kroop trouwens vrolijk door de tralies van een papegaaienkooi heen Allebei de soorten goed tam te maken en te leren praten
lees juist overal dat dwergpapegaaien niet kunnen praten. valkparkieten vind ik zelf helemaal niets. (misschien omdat diegene waar ik als kind vaak kwam een engerd had die niet tam was en alleen maar zielig alleen zat) oei dat is wel lastig als ze erdoor kruipen! want om nu de hele kooi met gaas te gaan bekleden is ook weer zowat
Ik heb zelf een tam grasparkietje! Zazu.... Het is zoon schatje kan praten als de beste. Valkparkieten kunnen praten maar leren sneller melodietjes fluiten. Dwergpapagaaien praten niet maken inderdaad veel herrie.
Ik werk zelf in een dierenspeciaalzaak, wij serkopen meer valkparkieten dan agaporniden. Wat wil je ermee. Wil je se tam krijgen dan moet je in ieder geval met 1 vogel beginnen, 2 krijg je nooit tam. Agaporniden maken meer lawaai en zijn lastiger tam te krijgen dan valken. Als je ze echt tam wil krijgen moet je kijken of je se via een Fokker kunt krijgen en dan zo jong mogelijk. Vroege kon je nog vogels kopen die je zelf nog moest voeren, dan krijg je se het beste tam maar dat is nu verboden hoewel lang niet idereen zich eraan houdt.
Dwergpapegaaien kunnen wel degelijk praten Van de 6 die wij er hebben gehad kon er 1 echt veel woordjes en 2 beestjes zomaar 2 of 3. Maar het schijnt niet veel voor te komen en je moet er heel veel energie in stoppen. Bij toeval achter gekomen door met eentje vaak "kiekeboe" te spelen en op een dag zei dat beestje dus ineens kiekeboe! Daarna ben ik bewust bepaalde woorden n routines gaan herhalen om meer te leren. Beestje kon van alles zeggen maar was ook heel erg gehecht aan mij. Was een aga personata. Kon heel veel zeggen. Als ik binnen kwam was het "hallo" en als ik weg ging was het "love you". Hij was ook goed in "nee" zeggen alsie iets niet wou. De andere twee aga's konden hun naam zeggen en Hallo. Onze valkjes konden ook praten en idd vooral heel veel melodietjes fluiten. Jammer dat je slechte herinnering hebt aan een valkje. Het zijn zulke lieve beestjes. Veel minder fel over het algemeen dan aga's.
Heb zelf een koppeltje valkparkieten, zijn echt schatjes hier Wat ook een hele leuke vogel is, is de Kakariki. Die zijn vrolijk, lekker actief, maar geen herrieschoppers en kunnen wat leren praten.