Hallo dames, een vraagje, onze zoon van 10 weken oud heeft al bijna een maand last van zijn ontlasting, dat wil zeggen, dat hij elke keer tijdens of na de voeding een poepluier heeft.. en niet echt gewone poep maar toch wat wateriger met korreltjes (vetballetjes). vervolgens kwam er bloed bij.. dus wel 10 keer bij de huisarts en consultatiebureau geweest.. hun antwoord was elke keer anders maar werd wel afgedaan als niets. dus toen zelf maar om een doorverwijzing naar de ka gevraagd. ka zei meteen volgens mij is het kma. dit zijn ze nu nog aan het onderzoeken (krijgen maandag hopelijk de uitslagen) maar hij heeft wel al pepti voorgeschreven.. hij krijgt dit nu al een zo'n 3 dagen.. maar er is nog niet veel verbetering te zien.. eerder slechter zelfs (meer pijn bij ontlasting en hij gaat nu ook spugen) wie o wie heeft ervaring met pepti en kma? sloeg het vrij snel aan? en herkennen jullie dat het eerst iets slechter ging en daarna pas beter?
ehmm hoe wordt er onderzocht of t KMA is? Want dat gaat nl met de voeding (provoceren). Als het om KMA gaat, dan kan t zeker 2 weken duren voordat je een verbetering ziet. Mijn zoontje heeft KMA en welgeteld na de eerste fles hadden we een ander kind. Het ligt tevens aan de klachten hoe lang t duurt. Exceem bijvoorbeeld duurt vaak tot een week of 4 voordat t veel minder is geworden. Succes!
Miekje, we zitten nog maar in het begin dus provoceren gebeurd pas over een tijdje. de ka vermoed het vooral omdat hij bloed bij zijn ontlasting heeft en tijdens of vlak na elke voeding een vieze luier.. dit begint langzaam beter te worden nu.. ze hebben ook nog andere dingen onderzocht. ik krijg hopelijk volgende week de uitslag van zijn bloed en ontlastingonderzoek. trouwens ons zoontje is ook erg onrustig en slaapt erg slecht, nou had ik gelezen dat dit ook symptomen kunnen zijn van kma..maar daar is nog echt geen verbetering in gekomen eerder een verslechtering.. het lijkt wel alsof hij meer krampjes krijgt.. en hij spuugt ook ineens.. dat deed hij voorheen niet.. wat jij schrijft over na de 1e fles verbetering zien.. dat lees ik veel online.. vandaar dat ik wat onzeker wordt..
Mijn zoontje had vooral last van niet goede ontlasting (niet regelmatig ontlasten en groen van kleur), stinkscheten (echt dat je dacht dat ie gepoept had) enorme buikkrampaanvallen die 1,5 uur duurde ong een uur na de voeding, vaak de hik en exceem. Na de eerste fles heeft hij nooit meer zo'n krampaanval van 1,5 uur gehad. Die werden dus rap minder hevig en lang. Mijn zoontje ging ineens meer drinken, met Pepti kreeg hij sneller honger. Op advies zijn we toen JBPM (= nutriton/Johannes brood pitmeel) gaan gebruiken, dit zorgt ervoor dat de voeding dikker wordt. Normaal is dit dus voor spugende kindjes, maar mijn zoontje deed met dit gewoon wat langer op een fles. Dus misschien kun je dit overleggen met de KA, dit ook omdat er andere bijwerkingen kunnen optreden (diarree). Als je zoontje meer krampjes krijgt zou ik morgen sowieso even bellen met de arts, omdat dit volgens mij niet hoort of iig is t in mijn ogen een niet goede reactie op de Pepti. Aan de andere kant moeten zijn darmen wrs wennen aan de nieuwe voeding. Hoop dat er snel duidelijk is wat er aan de hand is en dat de situatie snel verbetert!