Onze dochter gaat 2 dagen per week naar een kdv. Via een site had ik uitgerekend dat ik slechts 58 euro terug krijg van de 600 euro die ik per maand betaal (we verdienen blijkbaar te veel...). Ik had uitgerekend dat als er ooit een 2e kindje mag komen en ik 3 dagen blijf werken, dat mijn salaris-strook dan precies 'nul' zou zijn (afgezien van de belastingteruggaaf). Deze demotiverende conclusie deelde ik met een collega. Die was verbaasd. Zei dat dat niet kon kloppen. Volgens haar krijg je altijd een (significant) deel van je kinderdagopvangkosten terug, omdat het deels inkomensONafhankelijk is. DAARNAAST is er een deel inkomensAFhankelijk. Dit zou heel goed die 58 euro kunnen zijn. Kan iemand me zeggen wat hier bedoeld wordt en of het klopt? Ik heb verder nog niets aangevraagd bij de belastingdienst. We willen dit gewoon in 1 keer doen, begin volgend jaar...
Ik weet niet of dat bedrag klopt. Maar volgens mij kun je het nu niet meer achteraf aanvragen. Alleen nog maar voor een maand ervoor. Dus dat zou ik even nakijken als ik jou was.
Je kan het niet meer achteraf aanvragen hoor! dus dan loop je een hoop centjes mis. Ik wee tniet hoeveel uur je werkt, maar daar ligt het ook aan. Als je bv 24 uur werkt en je neemt 30 uur af per week dan betaal je voor 6 uur zo goed als de volle pond zeg maar. Verder weet ik ook niet of het bedrag klopt, je kan toch een proefberekeing maken op toeslagen.nl. Lijkt mij erg sterk dat je zo weinig terug krijgt. Dan moeten jullie wel een top salaris hebben denk. Wij zitten gemiddeld zeg maar tussen 55.000 en 58.000 per jaar en krijgen voor 35 uur per maand GOV voor 2 kindjes ( dus 70 uur) 274 euro per maand terug en betaal 440 bruto, dus kost ons zelf maar 160 euro ongeveer.
Je krijgt altijd het werkgeversdeel, dit is inkomensonafhankelijk en is 1/3e van 6,36 per uur. Voor een 2e kindje krijg je beduidend meer, ook bij hogere inkomens. Check het gewoon even op Toeslagen, en idd, je kunt niet meer achteraf aanvragen hoor!
Net nog maar weer eens aan het rekenen geslagen. Het lijkt toch allemaal nog mee te vallen. Niet achteraf aanvragen? Ik vraag het me af. Ik kon gewoon 01-03-2012 als begindatum invoeren. Dat ligt toch ook in het verleden? Op zich lijkt het me ook logisch dat het wel kan, want ik weet mijn inkomen over 2012 nu toch nog helemaal niet? Ben ook nog van plan om over een paar maanden ouderschapsverlof op te nemen. Dan verandert mn inkomen weer. Het zou logischer zijn als ze de kinderdagopvangkorting gewoon met de jaarlijkse belastingaangifte uitrekenen, of in ieder geval de mogelijkheid daartoe bieden. Dan heb je alle gegevens bij elkaar. Nu moet je maar gokken wat je jaarinkomen zal zijn dit jaar... Ook uitgerekend hoeveel we krijgen bij een tweede kind. Ik werd hier wel een beetje blij van. Ik zag dat namelijk best wel somber in (financieel gezien dan). Blijf het lastig vinden, al die regeltjes, kortingen, toeslagen etc etc.
Klopt je kan het 1 maand terug vragen, dus niet van een heel jaar achteraf. als er veranderingen zijn in je inkomen moet je het opnieuw invullen en opsturen, zo verandert dan ook de vergoeding die je terug krijgt
je kan het nu idd nog van maart terug vragen, maar van februari niet meer. Jullie inkomen moet je schatten. Als achteraf blijkt dat je teveel of te weinig hebt ontvangen krijg je een aanslag (terug te krijgen of te betalen). Dus nu meteen aanvragen hoor!! Ik zou van de maanden ov uitgaan, de rest van de maanden bruto bedragen bij elkaar optellen + 8% vak geld + evt bonussen. Sowieso krijg je 33% van de kosten (met een uurtarief op of beneden 6,36 ) vergoed. Daarnaast heb je nog een deel dat inkomensafhankelijk is.
Ik zou als een gek de toegemoetkoming aan gaan vragen want het is dit jaar veranderd NB: vanaf 2012 is het achteraf aanvragen van kinderopvangtoeslag beperkt tot één kalendermaand vóór de datum waarop de aanvraag wordt ingediend. Dient u dus voor het eerst op 20 mei 2012 een aanvraag in, dan kan de ingangsdatum niet vóór 1 april liggen. Vraag dus tijdig aan! Steunpunt Kinderopvangtoeslag
Zo werken alle toeslagen en ook de voorlopige aanslag: je schat je inkomen en de BD controleert dit achteraf. Je kunt sowieso heel eenvoudig je verwachtte inkomen aanpassen via Mijn Toeslagen. Dit kan je het hele jaar door doen, zo vaak als je wilt. Volgend jaar krijg je dan de definitieve aanslag. De meeste mensen kunnen hun kinderopvang factuur overigens niet eens betalen als ze ook niet maandelijks de toeslag van de BD krijgen.