Ik moet aanstaande vrijdag voor een uitgangsecho. Maar wat kan ik daarvan verwachten? Waar kijken ze dan precies naar? Kan ik dan ook vragen of mn baarmoederslijmvlies dik genoeg is? Want ik ben altijd bang dat die te dun is door mn lichte menstruaties. En kan ik dan ook vragen of mn ei al is geweest? Ik zit dan op dag 20 (mocht elke dag, als ik maar niet ongesteld was) Ik hoop dat iemand me wat duidelijkheid kan geven hierover Liefs Dreamer
Bij ons houdt een uitgangsecho niet meer / minder in dan: Een echo om te kijken of je startklaar bent voor het traject waar je mee bezig bent. Niks geks dus, gewoon even checken of je lijf op het punt is waar het op dat moment moet zijn. Het ligt er dus aan wat het traject is: IUI, IVF/ICSI, Cryo etc. Elmo
Dat lees ik idd overal ja. En lees ook veel dat je ongesteld moet zijn. Maar .. wij gaan nog helemaal nergens mee starten. En ik mocht juist niet ongesteld zijn. Vandaar dat ik ook niet helemaal snap waar ze nu naar gaan kijken.
Vreemd idd, wel hebben ze tijden terug bij mij een inwendige echo gemaakt om te kijken of alles ok was, maar dat was geen uitgangsecho, die krijg ik tijdens mijn volgende ongi precies zoals Elmo omschrijft. groetjes
Zullen zij dan alle inwendige echo's uitgangsecho's noemen? Want een gewone inwendige echo klinkt logischer. We gaan op zn vroegst met november starten met de IUI-D. Lijkt me toch dat tegen die tijd alles veranderd kan zijn? Het is niet pijnlijk ofso toch? Ik heb nog nooit een inwendige echo gehad en heb geen flauw idee wat ik me erbij voor moet stellen. Hoelang duurt zo'n echo ongeveer?
Beste Dreamer, het valt reuze mee hoor, zo'n echo. Je moet je uitkleden en op de stoel gaan liggen. Vervolgens brengen ze een soort staaf bij je in (het echo apparaatje). Bij mij hebben ze tijdens mijn 1e afspraak in het ZK meteen een echo gemaakt. Bij mij was het de bedoeling dat ze mijn cyclus zouden gaan volgen, om te kijken of ik uberhaubt een eisprong had. Toevallig zat ik die dag op cyclusdag 10, dus dat kwam goed uit. Ik moest vervolgens cyclusdag 12 en cyclusdag 14 weer terugkomen. Ze bekeken steeds, of ze eitjes zagen, hoeveel eitjes ze zagen en hoe groot de eitjes waren, en ofdat ze goed genoeg groeide. Verder hebben ze de dikte van het baarmoederslijmvlies telkens opgemeten. Op cyclusdag 14 hebben ze ook een samenlevingstest gedaan (om te kijken ofdat de zaadjes kunnen overleven). Bij mij hebben ze in totaal 3 cyclussen zo in het ZK gevolgd. Ik weet niet wat het eventuele verschil is tussen een 'gewone' inwendige echo en een uitgangsecho. Succes ermee!
Dreamer, het doet echt geen pijn! Soms wat misschien wat vervelend doordat ze een beetje duwen maar echt zeker geen pijn. Wel is een tipje om te zorgen dat je vooraf even geplast hebt . Bij mijn laatste mk had ik namelijk niet geplast en die echo wordt gedaan met een metalen staaf. Klinkt enger dan het is hoor . Maar goed, dat ding was de laatste keer nogal koud en dan krijg je direct het gevoel dat je moet plassen door zo'n ijzig ding in je binnenste. Dan ga je onbewust spannen omdat je (ik wel tenminste) bang bent dat je zomaar gaat plassen en dan voelt het wat vervelender en voel je je ongemakkelijker. Soms heb je een fijne gyn die even twee tellen dat ding met z'n handen voorverwarmt en is dat veel minder onaangenaam (de eerste keer van mijn mk had ik dus een lieve gyn en wist ik niet dat dit een uitwerking kon zijn anders was ik wel even gaan plassen vooraf).
O ja, en ik denk dat je het woordje "uitgangs"echo moet zien als "start" echo. Dan kijken ze waarschijnlijk zoals je er nu uitziet van binnen en hoe je er wellicht straks uit ziet van binnen. wat klinkt het maf he Maar zo las ik jouw berichtje tenminste wel toen je het had over een uitgangsecho.
Uitangsecho staat inderdaad voor: uitgangspunt start behandeling. Hier begin je te spuiten met Decapeptyl, op een door hun aangegeven datum... Dan op dag zoveel (hier na 12 dagen) kom je voor een echo (uitgangsecho) en dan hoor je wanneer je met de Puregon kan beginnen voor het echte werk Snappie
Dank jullie wel voor de duidelijke uitleg! Ik ga er maar vanuit dat ze dan een gewone inwendige echo bedoelen. Ik zal vrijdag eens vragen waarom zij het een uitgangsecho noemen dan. Bedankt voor de tip Nicoletta! Moet ik alleen even op zoek naar de wc daar, die had ik gisteren niet gezien
ik dacht dat deze term 'uitgangsecho' gebruikt werd voor een 'inwendige echo'? (uitwendig, inwendig, uitgangsecho.. pff ik raak nu een beetje in de war ) in elk geval, je kan zeker vragen hoe dik/dun je baarmoederslijmvlies is, dat kan je zelf ook zien op het beeld als ze je het uitleggen.
Dat klinkt wel heel logisch Rach! En dank je, dan ga ik vrijdag zeker vragen of het dik genoeg is. Misschien kan ik die zorg dan achter me laten.
Misschien gebruiken zh deze term wel anders? Waarom uitgangsecho als zijne inwendige echo? Inwendig is de enige manier om iets te zien toch? hahaha..... Nou ja, hier is de eerste echo de uitgangsecho.