Hoihoi, Ik heb net te horen gekregen dat mijn contract, dat tijdens mijn verlof afloopt, niet verlengd wordt. Het is geen ramp, want het was een weekendbaan, mijn man werkt en over ong een half jaar ben ik klaar met mijn studie, en in die tussentijd kan ik vast iets anders zoeken, alleen tijdens het verlof kunnen we het geld nog wel goed gebruiken. Mijn werkgever heeft al een uitkering aangevraagd bij het UWV, wel erg laat, echt pas drie weken van te voren(vorige week), ik kreeg deze week dan ook een brief dat het binnen 6 weken behandeld werd. Nu ga ik er vanuit dat ik er verder niks meer aan hoef te doen en dat het wel goedkomt, maar toch vroeg ik me af of er meer mensen zijn die dit meegemaakt hebben en hoe dit precies gelopen is..? Liefs
Is mij ook overkomen! Heb in oktober te horen gekregen, tijdens mijn 3e week verlof, dat mijn contract in December niet verlengd wordt. Onder het mom van; je krijgt een baby, dus je kan niet meer doorgroeien en zo belemmer je de groei van andere werknemers.. wat dus complete onzin is, want voordat ze wisten dat ik zwanger was hebben ze me nog een hogere functie aangeboden!! Maar vanwege een andere reden als zwangerschap heb ik die niet kunnen aannemen. Pas weken daarna had ik verteld van mijn zwangerschap. Oftewel mooi aan het lijntje gehouden daar tijdens mijn hele zwangerschap!! Heb gewoon doorgewerkt tot het einde, met 0% ziekte melding en dit is mijn dank! Ook wordt er dan gezegd tijdens zo'n gesprek, aan je functioneren ligt het niet, je past niet in de visie van 2010 die het bedrijf voor ogen heeft. Oftewel zwanger of baby? Er uit... je bent niet meer flexibel en wilt/kunt niet meer doorgroeien! (wordt zo even voor je bepaald!!) Dat van UWV komt wel goed, ze zetten die 6 weken er standaard in, maar meestal krijg je een paar dagen later alweer een bevestiging. Zolang als je contract duurt krijg je je loon van je werkgever.. daarna van het UWV. Maar hoe dat dan precies gaat weet ik niet. Ik hoop dat het automatisch gaat.
Bedankt voor je reactie! Dat is inderdaad bij jou echt niet netjes gegaan:S. Waar halen ze het lef vandaan heh. Bij mij zeiden ze precies hetzelfde, je bent straks zo druk met de baby en gaat zo een hectische tijd tegemoet dat wij minder van je op aan kunnen, zoiets. Ik heb wel aangegeven dat ik dat echt geen stijl vind. Gelukkig hebben wij in principe wel inkomsten maar je kan het natuurlijk eigenlijk niet maken om zwangere mensen er op zo'n manier uit te gooien. Werd er ook nog bijgezegd dat als ik na de bevalling echt weer bij hun wil komen werken, ik wel opnieuw mag solliciteren. Zo belachelijk. Maargoed, ik wacht deze week wel even af wat ik ontvang van het UWV en anders bel ik wel even!
Zorg er wel voor dat ze bij het UWV weten dat je zwanger bent!! Dit wil nog al wel eens fout gaan. De WAZO (zwangerschapsuitkering) is een ander potje dan de WW.