Hulp nodig langer achterwaarts of niet?

Discussie in 'Met je kind op pad' gestart door mam1991, 2 feb 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. mam1991

    mam1991 VIP lid

    17 jan 2013
    10.071
    2.096
    113
    Wij weten ons geen raad. Onze oudste wordt in mei 3 jaar en onze jongste is deze week precies 6 maand.

    Vandaag bij babyplezier geweest in Eindhoven ivm probleem met onze besafe izi plus waar onze oudste in wordt vervoerd. Wij kwamen direct ook even info inwinnen over de vervolg stoel voor onze oudste, Ivan.

    Hij adviseerde ons om Jorn zo lang mogelijk in zijn groep 0 stoel te vervoeren en daarna over te doen in de besafe izi plus. En voor Ivan een stoel verhoger met rugpantser aan te schaffen, omdat dit financieel gezien 1 stoel scheelt.

    Ik vindt dit erg tegenstrijdig van hem aangezien hun er om bekend staan juist achterwaarts te vervoeren.

    Gezien Jorn zijn groei zal hij wss nog maar max 6 maand in de groep 0 stoel passen, Ivan is dan nog maar net 3.

    Wat vinden jullie van dit advies? Wij weten niet zo goed wat we er mee aan moeten.
     
  2. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    4 jul 2010
    13.212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Ik zou dit nog een poosje aankijken, je hoeft nu nog niet te kiezen. Je weet niet hoe beide kindjes gaan groeien. Onze 2e (knul) is een stuk kleiner als onze 1e (dochter) maar indien je het zelf belangrijk vind om zo lang mogelijk achterwaarts te vervoeren dan kan je bijv ook een 0-25 kilo stoel erbij kopen die gaan wel mee tot heel wat ouder als 4 jaar.
     
  3. Kusjesmama

    Kusjesmama Fanatiek lid

    12 dec 2011
    2.662
    1
    36
    NULL
    NULL
    Erg merkwaardig advies!
    Onder de 4 jaar zit een kind absoluut niet veilig op een verhoger!
    Ik zou dus zeker kijken voor een tweede achterwaartse vervolgstoel.
     
  4. mam1991

    mam1991 VIP lid

    17 jan 2013
    10.071
    2.096
    113
    Ja dit hadden wij ook absoluut niet van hem verwacht en waren daardoor best overdonderd.

    Weet jij trouwens ook of de Volvo stoel (weet de naam zo niet meer) nog verkocht wordt? Kan er weinig meer over vinden.
     
  5. Kusjesmama

    Kusjesmama Fanatiek lid

    12 dec 2011
    2.662
    1
    36
    NULL
    NULL
    Als het goed is wel. Volvo dealer even bellen of even Googlen: Volvo autostoel 9-25 kg. (Britax Romer Multi-Tech 2.)
     
  6. VeiligheidNL

    VeiligheidNL Veiligheidsexpert

    5 mrt 2014
    542
    4
    18
    Signaleren, onderzoek naar veiligheid en het stimu
    Amsterdam
    Hoi mam1991,

    Wij vinden het ook geen goed advies.

    VeiligheidNL adviseert om het kind zo lang mogelijk tegen de rijrichting in te vervoeren. Een kinderautostoel biedt door zijn 5-puntsgordel veel meer veiligheid dan een zittingverhoger. Pas bij 18 kilo, gemiddeld ruim 4 jaar, is een kind te groot voor een kinderautostoel en is het tijd om over te stappen naar een zittingverhoger.

    Zie voor meer informatie ook: Kinderautostoel

    Groet, Laura
    VeiligheidNL
     

Deel Deze Pagina