Ik zit ergens mee in m'n maag. Sinds 3 weken hebben we een gastouder aan huis. Prima meid, ze verzorgt de kinderen goed en ze vinden het leuk met haar. Alleen zijn er nu een aantal dingen waarbij ik me niet zo prettig voel. Ten eerste heb ik in het eerste gesprek duidelijk gemaakt dat een auto wel tot de voorkeur behoort aangezien de school op ruim 20 minuten loopafstand is met het tempo van de kinderen. Niet handig met het slechtere weer in aantocht. Ze zei toen dat ze samen met haar vriend een auto had maar dat het geen probleem zou zijn omdat ze de auto konden delen. Alleen blijkt het nu in de praktijk zo te zijn dat hij altijd de auto nodig heeft voor het werk en ze dus geen auto tot haar beschikking heeft op uitzonderingen na. Verder blijkt ze vanmiddag toen de oudsten naar school waren met de baby in de auto te zijn gestapt om haar vriend van huis te halen en samen boodschappen te doen om hem vervolgens mee te nemen naar mijn huis waar hij de rest van de dag ook geweest is tot ik thuiskwam. Vooral dat laatste zit me behoorlijk dwars. Dat is toch niet normaal dat ze zonder mijn toestemming zo haar vriend hier in huis laat zitten? Of overdrijf ik?
Nee, je overdrijft niet. Dat zou ik echt niet ok vinden. Persoonlijk vind ik zelfs dat een gastouder alleen werkgerelateerde dingen mag doen met de kids en niks persoonlijks. Dus met je kleinste naar een kinderboerderij of bibliotheek ( als ze er aan toe is) maar verder niet boodschappen. En een auto vind ik ook inderdaad noodzakelijk. Alleen al in een noodsituatie. Pfff, nou ik had haar al lang weggestuurd.
Nee je overdrijft niet vind ik. Jij kiest voor een gastouder aan huis, is in principe gewoon werk en daar heeft haar vriend niks bij te zoeken. Ook al is dit een hoge uitzondering, ik vind dat ze je op zn minst even op de hoogte kan stellen. En ik vind dat ze die tijd hoort te besteden aan jouw kids! Ook vind ik dat ze met jou iets heeft afgesproken over de auto en ik zou toch eens vragen hoe het komt dat ze dit afspraak nu niet nakomt. Heb je geen contract of iets waar dingen in staan? Lijkt me niet de bedoeling dat je zomaar iedereen langs mag laten komen. Je betaald er waarschijnlijk genoeg voor (zoals alle kinderopvang )Dus dan mag je best wel wat eisen stellen hoor!
Nee je overdrijft absoluut niet!! Dit is haar werk en dan hoort ze niet haar vriend in jullie huis te laten! Vind het echt belachelijk! Snap niet eens dat ze dat durft! Ik zou dit gelijk tegen haar zeggen, en wat betreft de auto zou ik het ook zeggen! Ik zou denk ik gelijk een andere gastouder willen, maar misschien denk ik nu wat te zwart-wit.....
zo he! nee dat kan absoluut niet! moet er niet aan denken zomaar een vreemde vent in mijn huis bij mijn kinderen!
Ik zou dat niet pikken persoonlijk. Het is a. gewoon niet professioneel, ze is in feite aan het werk en eigen boodschappen doe je niet in de "baas zijn tijd". en b. Jij hebt haar aangenomen en je vertrouwd haar. Haar vriend is nooit door jou gezien. Zij kan wel weten of die jongen deugd. Maar jij niet... Ik zou haar hier zeker op aan spreken.
Ik zou me er ook niet prettig bij voelen en vind dus dat je niet overdrijft! Wat betreft de auto: Is niet netjes om te zeggen dat ze over een auto beschikt terwijl dat niet zo is... maar in dit geval zou ik haar het voordeel van de twijfel geven, misschien heeft ze afspraken gemaakt met haar vriend voor als het straks herfst is, dat ze dan de auto wel tot haar beschikking heeft. Over dat laatste: Onacceptabel! Je laat haar toe in je huis, bij je kinderen en tussen je spullen. Niet haar vriend, die heeft er helemaal niks te zoeken. Verder vind ik het ook niet normaal dat ze haar eigen dingen doet onder werktijd. Het zou normaler zijn als ze haar tijd aan jouw kindjes zou besteden. Ik zou op zoek gaan naar iemand anders.
Jeetje wat onbeschoft!! *poef* weg vertouwen. En inderdaad een vreemde man bij jouw kindjes, ik moet er niet aandenken (niet om natuurlijk meteen een oordeel te kweken, maar toch) Toch maar even zsm contact opnemen met het bureau waar ze ingeschreven staat. Misschien heeft ze in het verleden wel meer van deze streken geleverd.
je overdrijft zeker niet wbt die vriend! Dat van de auto is ook wel jammer ja, als jullie afgesproken hadden dat zei er een zou hebben! Dat boodschappen doen vind ik ook niet echt kunnen, stel ze moet voor jou wat boodschappen doen en neemt meteen wat voor zichzelf mee, of het is echt een uitzondering wat een keertje voor komt maar dan hoort ze jou wel in te lichten! Ik zou even een goed gesprek aan gaan en de regels duidelijk maken! (wie weet heeft ze het op vorige adressen allemaal wel mogen doen)
Helemaal mee eens kan echt niet! Zou een mooie bedoeling worden als iedereen die een vrije dag heeft met zijn partner mee naar het werk gaat.
Bedankt voor de snelle reacties allemaal! Ik ben van 1 kant blij met de bevestiging dat dit inderdaad niet door de beugel kan. Aan de andere kant weet ik nu echt even niet wat ik moet. M'n vriend is er nog vrij nuchter onder, gewoon met haar bespreken, duidelijk maken dat dat niet de bedoeling is en het verder gewoon aankijken. Bij mij voelt het gewoon als een beschadiging van m'n vertrouwen, het gaat wel om m'n kinderen! Misschien valt dat nog te herstellen, was het echt gewoon onwetendheid, maar dat is nu zo moeilijk te voorspellen. Maar de gastouders aan huis liggen ook niet voor het oprapen en ik zit nog in m'n proeftijd dus kan haar ook niet zo zeggen dat ze niet weer hoeft te komen. Zucht... Ze is 22 trouwens.
van die auto is wel jammer. Ik vind het verder onacceptabel dat haar vriend bij jouw kinderen geweest is terwijl jij daar niks van wist of die man niet kent. Over dat boodschappen doen zou ik niet zo vallen. Ze kan moeilijk 9 uur op een dag naar jouw baby staren en spelen is met een baby ook zo klaar natuurlijk. Als zij de baby lekker mee neemt voor een wandelingetje en dan boodschappen doet, zie ik daar geen enkel probleem in.
@Tulip, dat vind ik ook idd. Heb op zich ook helemaal geen moeite met het doen van wat boodschappen met de baby erbij. Het gaat me erom dat ze haar vriend heeft opgehaald en meegenomen naar mijn huis. Vervolgens met z'n allen de kinderen opgehaald, hij ook achterin de auto bij m'n kinderen... Ik denk echt niet dat ze zich ervan bewust was dat dit niet kan, maar ja, dan ga ik wel twijfelen of ze verder wel op de juiste manier met de kinderen omgaat natuurlijk. @Macy, ja idd jong. Ik twijfelde daar ook over toen ik het gesprek met haar had. Maar toen ik zag hoe leuk ze met de kinderen omging heb ik haar het voordeel van de twijfel gegeven. Ja gezellig he, zo'n tweeling
Dat ze 'pas' 22 jaar is, zegt mij weinig. Op het KDV zijn er genoeg meiden van die leeftijd, en die gaan echt fantastisch met de kinderen om. Daarnaast, ik was zelf 22 toen de oudste geboren werd en ik voel me ervaren genoeg Age is just a number. Ontopic, dat van die auto is balen en niet netjes. Dat ze haar vriend mee naar jullie huis neemt, vind ik niet kunnen! Kijk, boodschapjes doen zou voor mij niet zo'n punt zijn. Ook niet als het voor haar zelf is. Maar geen 'vreemde' mensen bij mij in huis!
Hai Waar wonen jullie? Ik ben ook gastouder aan huis, en ben er voor de kinderen, niet voor mn man/vrienden of wie dan ook. Haha. Ik zou dit idd ook niet pikken, als ze het had overlegd met je, en het mocht van jou, maar zonder overleg is dit echt not done!
Met de wandelwagen een paar boodschapjes doen ok Maar inderdaad eerst haar vriend ophalen in de auto, boodschappen doen, andere kinderen ophalen.. Net alsof zij de ouders zijn... Nee leeftijd zegt mij ook niet zoveel. Wij hebben een nichtje met SPH op zak, ervaring met opassen en is 21. Ik zou haar zo bellen om hier op te passen.
daar heb je groot gelijk in, dat is ook onacceptabel. Waarschijnlijk heeft ze dat idd niet door. Zij vind haar vriend ws de liefste van de wereld, dus ziet daar geen kwaad in. Voor hetzelfde geldt denken ze zelf al aan kinderen. Ik zou het gewoon uitleggen dat je daar best van geschrokken bent en afspreken dat wanneer ze zo'n idee heeft, dat ze even overlegd met jullie. Het feit dat ze het gewoon vertelt zegt ook wel dat ze niks achter wilde houden. macy, leeftijd zegt niks. Ik begon op mn 20ste op het kdv en had collega's van 50 waarvan ik dacht: jeetje, ik ben veeeeel professioneler dan jullie.