Wie heeft er ervaring in het gebruiken van een sluitlaken na de bevalling? Heb je die gekocht of zelf gemaakt?
Nog geen ervaring mee, maar wil het wel gaan gebruiken (ben nu 31 weken zwanger). Ik heb er 2 die mijn schoonmoeder nog gebruikt heeft en toen zelf gemaakt heeft. Die moet je vastmaken met 2 luierspelden. Maar op internet kun je ze ook bestellen, die vond ik wel vrij duur.
Ik had een sluitband.......echter kreeg ik een keizersnede en was ik bang om dat ding te gebruiken . Het mag wel na een keizersnede, maar het leek me doodeng .
Een sluitlaken is een soort brede band gemaakt van katoen (vandaar de naam laken) wat je strak om je buik spant na de bevalling. Ik vond het erg prettig. Mijn moeder heeft het zelf gemaakt. Gewoon brede lap stof met klitteband.
Oooh oke, bedankt voor je uitleg! Klinkt alsof het wel prettig kan zijn na m'n bevalling... Zijn hier nog bepaalde patronen voor als je het zelf wil maken of is het gewoon rechttoe-rechtaan? En waar kan ik ze eventueel op internet bekijken?
Motherwear heeft ze inderdaad, maar ook op marktplaats staan veel (ongebruikte) sluitlakens. Ik heb er zelf ook nog steeds 1 te koop, alleen gewassen, niet gebruikt.. tja oeps, vroeg in de zwangerschap gekocht en na de bevalling helemaal vergeten.... Ja na 1 week dacht ik eraan, dus toen niet meer gebruikt.
Denk dat als je googled je er allerlei tegen komt. Ik weet niet of er een patroon bestaat, maar het is best simpel. Gewoon een stugge lap stof (bijv. lakenkatoen) ongeveer 30 cm breed en anderhalf keer je omvang lang. Over de hele breedte om de 5 - 7 cm klitteband zetten. Die moet je wel vrij lang maken (de klitteband) omdat je steeds wat verder insnoert.
ik heb er een gebruikt, na mijn keizersnede. beviel me supergoed! mijn slappe buik hing over de wond heen, en met dat laken niet meer. ideaal! ook werd mijn buik snel minder blubberig en slap erdoor. heb 'm een kleine twee weken om gehad, maar niet de eerste vier dagen (want in ziekenhuis wilde ze me er niet mee helpen, grrrrr) en niet 's nachts. nu heb ik een Belly Bandit om, sinds vandaag. hopelijk helpt me dat mijn laatste blubbers weg te werken.
Welke maat heb je te koop staan? Ik kan ook vragen of mijn schoonmoeder of eventueel oma zoiets kan maken.
ik ga er zelf 1 maken, met een handdoek en luierspelden. (tip van de kraamzorg). mijn moeder en schoonmoeder hebben m vroeger ook omgehad en die zijn er goed over te spreken dus ik ga t gewoon proberen