Dag dames, Stilletjes aan bereiden wij ons voor op ons eerste kindje. Graag had ik even eens willen horen wat jullie denken van een aerosleepmatras... Of is een matras van de ikea even goed? En waar moet ik dan op letten? Bedankt alvast
Ik vind het een duur en onnodig matras maar daar verschillen de meningen over. Koudschuim of latex is het beste materiaal voor een babymatras, heb zelf koudschuim van Bol maar IKEA heeft dat geloof ik ook. Hier een buikslaper en echt geen aerosleep spul nodig
Wij hebben wel een aerosleeper erop. Wij vinden dit een fijner gevoel, of het wel of geen risico's uitsluit maakte voor ons niet uit. Wij kunnen ons vinden in de techniek en staan daar achter. Voor de tweede hebben wij er nu eentje waarbij we de binnenvoering eruit kunnen halen, makkelijker met het uitwassen. Bij de vorige kon dat niet en deze hebben wij weg gegooid omdat deze niet helemaal schoon werd in de naden.
Wij hebben een gewone matras en daarover een aerosleep 'matje' en ook een molton van aerosleep. Ik vind het wel een fijne gedachte, maar eigenlijk vooral ook erg makkelijk met spugen en doorlekken tijdens het slapen: door de extra laag blijft de matras mooi schoon.
Wij hebben Ikea matrasjes (koudschuim) met dekmatrasjes eroverheen. Zo is het lekker makkelijk schoon te maken. Maar ik moet bekennen dat er nog nooit echt zichtbare vlekken op de dekmatrasjes hebben gezeten. Een lakentje samen met een molton houd op zich ook aardig wat tegen.
Hier ook een gewoon matras met een aerosleep dekje en hoeslaken. Geeft ook ONS een goed gevoel. En wel zo prettig met ons orenkindje. De troep die eruit komt door de buisjes "loopt" zo wat meer weg en dan ligt hij er niet de hele tijd in te woelen 's nachts. Hebben net een tweede aangeschaft vanwege de oren en het wassen.
Ik heb een dekmatrasje en hoeslakens intensief gebruikt bij mijn zoontje. Mede door de verborgen reflux (en dysmatuur zijn) en alle zorgen die dat gaf, gaf dit me een veiliger gevoel. Ik heb trouwens het ledikant dekmatrasje tweedehands. Je kan natuurlijk ook aankijken hoe je kindje het doet de eerste tijd. Bestellen is zo gedaan online in de kraamtijd of eerste periode.
Het gaat voornamelijk om de topper. Daar gaat al het braaksel, spuug etc doorheen door de kleine gaatjes. Daarom word een zeiltje boven het matras ook afgeraden omdat het daar op blijft liggen. Het matras zelf kan prima van een ander merk. De topper is water dicht en het matrasje kan niet vies worden. Is heel makkelijk uit te wassen. Ik heb hem 2de hands gekregen van mijn nicht maar ziet er uit als nieuw. Je moet de topper wel gebruiken in combinatie met het hoeslakentje, daar zitten ook weer kleine gaatjes in. Het is ademend zeg maar. Maar het is niet bewezen dat het wiegendood tegen gaat.
Een koudschuimmatras is inderdaad het meest aangeraden. Het kraamzorgbureau vroeg me expliciet of ik een aerosleepmatras had gekocht. Toen ik aangaf een gewoon koudschuimmatras had gekocht, vertelden ze dat dit ook de voorkeur heeft. Een aerosleep zorgt er voor dat de warmte van een kruik minder goed in het bedje blijft. Bij de echte kleintjes kan het daardoor lastiger zijn om zichzelf warm te houden. Daarom raadde ze een aerosleepmatras in de kraamweek zelfs af. (Dat had ik overigens niet verwacht). Een aerosleepmatras is inderdaad duur, en de vraag is of het echt iets oplevert. Koudschuim heeft van zichzelf ook een open celstructuur, waardoor het materiaal goed ademt en vocht afvoert. Dat is voldoende. Bovendien zijn ze stukken goedkoper Een paar jaar geleden kwam de IKEA SKONT als beste uit de test van de consumentenbond: VYSSA SKÖNT Matras voor babybed - IKEA Een prima koudschuimmatras voor 39,95 euro. Mocht je meer willen lezen over verschillende type matrassen, dan kan je hier kijken: https://www.babymatras.eu/over-babymatrassen/babymatras-kopen/soorten-babymatrassen
Wij hebben ook een gewoon matras in de wieg. Daaroverheen een gewoon hoeslaken. Dan een Aerosleep topper met een Aerosleep hoeslaken. De kraamverzorgster vond het een goede aankoop en heeft het wiegje voor ons zo opgemaakt. Ze zei dat het nooit bewezen is dat het wiegendood tegengaat, maar dat het wel veel beter ademt voor je kindje. We hebben zelf geprobeerd in het matras te ademen zonder Aerosleep en toen in het matras te ademen met de Aerosleep. En dan merk je echt heel duidelijk verschil!!
Vriendin die kinderarts is, zei me dat er geen enkel bewijs is dat het beter is en het gewoon geldklopperij is. Houd het zelf dus bij een gewoon matrasje.
Een ander koudschuim matras lijkt mij net zo goed. De matrasbeschermer van aerosleep lijkt me wel handig om het matras eronder schoon te houden. Ik heb zelf wel een aerosleep, omdat ik de matrasbeschermer wilde en die was op dat moment (i.c.m. babykamer) voordeliger dan een ander matras met losse aerosleep matrasbeschermer. Ik ga het wel gebruiken met gewone lakens, dus dan kan er niet doorheen geademd worden.
Hier ook gewoon een koudschuim. Eerst getwijfeld over wel geen aerosleep. Blij dat ik het niet gedaan heb. Vorige week intake gehad van kraamzorg en zij mogen geen aerosleep gebruiken. Dan had ik dus als nog alles anders moeten kopen. En het matras werkt alleen als je en de molton en de hoeslaken van aerosleep erbij koopt.
Bij ons werd inderdaad ook door kraamzorg gezegd dat Aerosleep-producten uit de wieg/het ledikant gehaald worden zolang de kleine nog kruiken gebruikt (onze kraamzorg gebruikt heetwaterkruiken). Als zo'n kruik onverhoopt lekt, zuigt de Aerosleep zich vol, kan het water niet weg en verspreidt het zich over het hele matras. En ligt je kindje dus van kop tot teen in het hete water. In een gewoon matras verspreidt het water zich minder en blijft de schade beperkt bijvoorbeeld tot alleen de beentjes. Ook niet fijn, maar toch minder erg. Na die periode is het een kwestie van: wat jij wilt.
Hier ook een koudschuim matras van de Ikea en daaroverheen een aerosleep topper. Baby gaat eerste paar weken in de wieg. Dus als het eenmaal in het ledikant gaat slapen, zullen de kruiken wel niet meer nodig zijn.
Wij hebben gewoon matrasjes van de IKEA. Verder gewoon een molton en daarover een hoeslaken. Werkt prima.
We hebben een matras van de ikea. Aerosleep werd door de kraamzorg afgeraden, dus dat hebben we ook niet gekocht. Onze kleine man spuugde in het begin vaker in bed. Wat ik deed, was een extra hydrofiele doek onder het hoeslaken, dus tussen de molton en het hoeslaken, en dan werd het matras ook niet vuil.
Heel erg bedankt! Ik ben voor de duvatex matras bambou gegaan. Daarop ga ik een aerosleep matrasbeschermer en hoeslaken nemen. Heeft nog iemand een aanrader van merk voor een deken?