Hou zelf van in het weekend een drankje gezellig met vrienden, maar sinds ik zwanger ben heb ik geen druppel meer gedronken. En 1 slokje??Nee zie ik totaal het nut niet van in en ja ik mis het best af en toe, maar het is "maar" 9 maandjes dat overleef ik ook wel zonder een glaasje of slokjes.
Ik heb laatst een shandy op wist echt niet dat daar alcohol in zit! Schrok er echt van zegt genoeg over mijn mening over drinken tijdens de zwangerschap.
Hier ook helemaal niks, zelfs niet bij koken. Je hebt 101 verschillende verhalen erover maar om alles uit te sluiten kan ik best 9 maanden zonder
De maximale veilige hoeveelheid is nooit wetenschappelijk vastgesteld. Zie ook de meerwaarde van die ene slok niet. Normaal gesproken lust ik best een drankje op zijn tijd. Nu word ik al misselijk van de geur van drank bij een ander in dezelfde ruimte als ik, lekker makkelijk dus
Bij koken ook niet inderdaad, dus ik laat restaurants voorlopig maar even voor wat ze zijn.. Eerst een gezonde frummel op de wereld zetten! Wat lees ik hier veel die wel drinken zeg.. 'Een paar slokjes', tsja dat kan al genoeg zijn.. Maar da's niet mijn pakkie an verder..
Tijdens mijn zwangerschap geen druppel gedronken , je wilt het toch niet opje geweten hebben dat je kindje er iets aan overhoudt!
Wat me eigenlijk afvraag is dan wat zijn een paar slokjes?? Bedoel ja 3 glazen kan je bijv bij zeggen ja die dronk ik in een paar slokjes op (ja ik overdrijf graag haha). Of zijn het dan 10 slokjes in de hele zwangerschap, waarvan ik dan denk, kon je nou niet zonder die 10 slokjes dan?? Bedoel zwanger en alcohol gaan niet samen das toch bekend??? En perongeluk dat je het niet weet zoals met iemand die het had over shandy is wat anders, heb het over bewust drankgebruik.
Denk dat af en toe geen kwaad kan, maar ik heb het risico niet genomen. Zo groot is de moeite ook niet en ja, af en toe is ook zo onduidelijk... wat is af en toe?
Better safe than sorry zou ik zeggen, gewoon uit voorzorg niet doen, wat is nu 9 maanden op een mensenleven toch? Mij vriendin zei ook dat ze haar wijntje en whiskeytje niet wou opgeven als ze zwanger was. Geen idee of ze het uiteindelijk wel gedaan heeft, is haar keuze.
Ik drink niets maar vind dat ieder het voor zich moet weten. Onderzoeken spreken elkaar tegen of een glaasje kwaad kan. Zo is er in een half jaar tijd in België een campagne gestart tegen Campagne: de mooiste start begint met een stop terwijl in dat zelfde half jaar de kranten vol stonden dat een glaasje geen kwaad kan. Zwangeren mogen een glaasje wijn - VROUW Ouder & Kind | Tips en adviezen over opvoeding en ouderschap [Mama]
Nee geen slok... ook niet bij koken, taart of ijsjes... Kan na 9 maand wel weer. (Of zoals bij mij de afgelopen keren na de borstvoedingsperiode) Heb het nooit gemist.
Het is bekend dat het drinken van alcohol schadelijk kan zijn voor de baby. Het is alleen nog niet duidelijk om hoeveel alcohol het dan gaat en in welke fase van de zwangerschap. De enige manier om zeker te weten dat je geen alcoholschade aanricht, is door geen alcohol te drinken. Tja, en dan heb je denk ik twee soorten vrouwen: vrouwen die het helemaal niet moeilijk vinden om alcohol een paar maanden te laten staan (en die zullen dus in de meeste gevallen ook echt niet drinken) en vrouwen die dit wel moeilijk vinden. En ik vrees dat juist die tweede groep wat moeite heeft met het bewaken van hun grenzen en daardoor al gauw toch iets te veel drinken. De meeste vrouwen die af en toe drinken, zetten trouwens gewoon een volmaakt gezond kind op de wereld hoor. Maar ja; jouw kind zal maar net FAS hebben. En daar hoef je echt geen zware drinker voor te zijn hoor! Ik denk dat je dan achteraf echt wel spijt hebt van het drinken. En ga je je toch afvragen of die wijntjes nu echt zo belangrijk waren. Volgens mij kun je dat dus beter voorkomen door geen risico te nemen.
Hier bij de laatste zwangerschap wel een halve glas champagne gehad met nieuwjaar. Ik zou het zo opnieuw doen. Alles KAN schadelijk zijn, en ja met dit jaar zal ik ook gewoon meetoasten op 2014. Wel grappig om te zien hoe de meesten die het niet erg vinden niet gereageerd hebben.. waarschijnlijk om aanvallen te voorkomen..
Ik heb 1x een slok champagne op. Toen mijn oma os overleden wilde ze bij t avondeten op haar toasten. Heb 1 slok op en daarna niet meer. Ik zou het zo weer doen. K denk dat een slok echt geen kwaad kan. Maar ik drink, als k niet zwanger ben, ook weinig alcohol dus heb er verder ook niet de behoefte aan om meer te drinken.
Ik weet ook niet precies wat ze met af en toe bedoelde. Ik denk gewoon als haar man een biertje neemt in het weekend dat ze dan een slokje meenipt ofzo.
9 maanden helemaal niks! Ik was nooit een flinke drinker, hooguit een wijntje een keer per week en dat was al veel. Merk dat ik het makkelijk kan laten staan, maar dat omdat het niet mag ik er soms wel zin in heb. Net als andere dingen die ik niet mag
En de vraag is natuurlijk wel wat je kindje er echt aan overhoud, mn oma dronk bij mn vader elke avond een flesje donker bier en hij heeft er niks aan overgehouden. Terwijl voor andere kinderen misschien 3 glaasjes al invloed kan hebben. Maar goed, zoals ik hierboven al zei, drink sowieso niet. Maar denk wel dat het moeilijk te zeggen is wanneer het schadelijk is en dat van tevoren niet te zeggen is wat de schade is.
Ik sluit me hierbij aan. Toch doe ik het zelf niet. Dat komt ook omdat ik bang ben dat de grens vervaagd als ik het wel een keer zou doen.