Hi! Mijn zoontje van acht dagen oud, drinkt de helft van de aanbevolen hoeveelheid cc’s. Meer baby’s die dit hebben? ik lig er niet wakker van en kan hem moeilijk vol proppen. Hij slaapt gewoonweg nog bijna de hele dag en begint de kokhalzen wanneer we proberen meer binnen te krijgen. Benieuwd naar ervaringen van anderen
Probeer eens een reflux schema. Werkte hier een stuk beter. Ipv 6 flessen pak je er bijv 8 dan met een kleinere hoeveelheid. Wij gaven de fles om de 2 uur, kind snackte heel de dag door zowat, mja t hielp wel met die reflux van dr. Ontlasting etc, gaat wel gewoon goed? Niet dat je een verstopping ook nog hebt zitten.
Hij is 3,3 kilo. Krijgt op de dag om de drie uur een fles en in de nacht max vier uur ertussen. Afgelopen weer drie uur ertussen... Ontlasting is dik in orde
300 van de 500 is niet de helft en denk ik prima hoor... Geef gewoon wanneer je kind erom vraagt... Zo'n kleintje weet vaak zelf wel wat ze nodig hebben
Ik vind het ook niet weinig hoor, 500cc voor een kindje van 3,3kg vind ik best veel. Hier dronk de jongste toen de kraamzorg wegging ongeveer 60cc per voeding en dan 7x per dag, is wel iets meer, maar ook echt geen 500cc en zij woog 3640gr bij geboorte. Zij heeft nooit gedronken wat ze 'mocht' en groeide als kool, woog met 1 jaar 12kg.
7x60 is 420. Een stuk meer dan 300. 50%extra bijna!!! Ervan uitgaande dat het over klaargemaakte voeding had en niet over 60+2 schepjes. Een kindje van 3.5 kg die op de kunstvoeding zit, krijgt wel degelijk weinig binnen met 300 cc. @ts, hoe groeit je kindje? En meldt het zich vanzelf? Kan hij goed doordrinken? Niet kort van adem of gauw moe? Het kan prima genoeg zijn, maar dan zou hij er lekker op moeten groeien. 300 cc per dag is weinig, maar hoeft niet te weinig te zijn.
Groeit je kindje goed? Als t goed is, is er al gewogen en weeg je een dezer dagen weer toch? Volgens mij is het belangrijker of een kindje goed groeit (en prima plast en poept) dan hoeveel voeding het drinkt. Van een kindje dat borstvoeding drinkt weet je namelijk ook niet hoeveel het binnenkrijgt. En die richtlijn van kunstvoeding is natuurlijk niet altijd waar elke baby behoefte aan heeft. Als je baby dus voldoende groeit is er geen probleem. Baby's met stille ondervoeding slapen namelijk ook veel en melden zich bijv niet goed zelf, drinken te weinig maar i.p.v. eerder melden vanwege honger slapen ze vooral meer en worden stilletjes zwakker, een soort vicieuze cirkel krijg je dan. Vandaar dat de groei en goede plasbuis vooral telt. Je baby is ook.nog maar zo jong, het kan ook zomaar dat je over een aantal weken een nieuw topic opent omdat je kindje meer lijkt te willen dan de richtlijn aangeeft .
Ik zie de laatste reacties nu pas. Ik ben R blijven volgen. Er zaten dagen tussen dat hij 300 cc totaal dronk en dus veel liet staan. Maar gemiddelde dag kwam hij aan de 450 cc. CB vond dit dus te weinig. Ik ben R dus blijven volgen en hij groeit perfect! Komt soms alleen wat eerder dan drie uur. Nou prima ! bedankt voor het meedenken!