Ik kom net bij de verloskundige vandaan en eigenlijk let ik nooit op wanneer ze wat op mijn zwangerschapskaart zetten. Nu lees ik dingen waarvan ik werkelijk geen idee heb. Misschien hebben jullie een idee? 1/4 NX Ball G (Ja, alleen de letter g.) +/reg 4 + (+ in een rondje)???
1/4 NX is hoe hoog je baarmoeder ligt, ongeveer 4cm boven je navel. +/reg is volgens mij dat het hartje is gehoord en goed regelmatig klonk.
Ball staat voor ballotement, dat je kindje met de handen in de baarmoeder te voelen is. G staat normaal voor gravida, dat betekent het aantal zwangerschappen of de zwangere. En wat Fuddey zei: 1/4 NX is dat de baarmoeder tot 1/4 van navel- onderkant xiphoid = borstbeen te voelen is. En weet je zeker dat de 4+ geen tekeningetje is van de ligging van t hoofdje en de rug, ziet er meestal meer uit als een 9 of 6, dus hoofd of stuitligging.
Vorige zwangerschap was ik onder controle van een gynaecoloog en toen kreeg ik het niet mee. Nu loopt alles goed en gaat het via de vk en heb ik wel zo'n kaart meegekregen.
dat is inderdaad de ligging die soort van 4+ zo te zien ligt je kindje met het hoofd naar beneden. kan inderdaad ook leven zijn deze kaarten krijg je helaas alleen mee als je bij een vk loopt ik heb er nu ook geen bij de gyn.
Whahaha jullie zijn scherp! En ik maar denken dat het een 4 is. Baby lag gisteren inderdaad wel met haar hoofdje beneden en billetjes omhoog (voor wat ze kon voelen)
Ik heb zowel bij de vk als vervolgens bij de gyn zo'n kaart meegekregen. Alleen bij de gyn printen ze maar heel af en toe een update en wordt niet elke keer ligging ed erbij geschreven.
Denk inderdaad dat t le + is, dus dat ze leven voelt. Anders zou je kindje al 3 controles precies tzelfde liggen, terwijl ze daar zo vroeg meestal nog niet naar voelen.