Hallo allemaal. Ruim 6 weken geleden hebben wij er een prachtige zoon bij gekregen, maar ik vind het heel erg moeilijk om mijn draai te vinden, aangezien we ook een schoolgaande kleuter hebben van bijna 5. De oudste moet dus iedere dag gebracht en gehaald worden en de jongste gaat dan mee in de kinderwagen. Ook gaat de oudste op woensdagmiddag naar zwemles en moet kleintje dus ook weer gewoon mee. Het gevolg daarvan is dat ik het gevoel heb dat ik de hele dag aan het sjouwen ben met de jongste en voor mijn gevoel is dat niet erg prettig voor hem. Overdag slaapt hij hierdoor ook erg onrustig. Ik hoop dat dit voor sommigen herkenbaar is en dat ik zo misschien wat handige tips kan krijgen over hoe jullie hier mee om gaan/gingen om toch wat meer rust te creëren. Groetjes, Willes
Herkenbaar. Ik denk dat je er niet veel aan kan doen. Misschien afspreken met een andere ouder dat jullie wisselend de kinderen halen en brengen? Dan heb je in ieder geval 1 extra dag rust. Verder kan het ook schelen om je kindje bij je te dragen in een draagdoek, dat geeft vaak wat meer rust en geborgenheid. Daarnaast heb ik bij geen van de kinderen met 6 weken een ritme gehad ... Maar goed, heb daar zelf ook niet zoveel behoefte aan.
Herkenbaar en net als Salapio denk ik dat je er weinig aan kunt doen. Ik heb hier voor de oudste zwemles op zaterdag gezocht, zodat een van ons met haar mee kan en de ander thuis kan blijven met Caitlyn: niet nog meer gesjouw dan we toch al wel hebben. Verder heb ik die eerste maanden Caitlyn veel in de draagdoek gehad. Als ik dan Thirza ging halen of brengen, hoefde ik alleen m'n jas maar aan te doen, mutsje op bij Caitlyn en even op en neer. Veel minder gedoe dan steeds in en uit de kinderwagenbak en daarmee op en neer moeten, ook omdat ik zo veel meer m'n handen vrij had voor Thirza. Hier is een echt vast ritme er nog steeds niet. Elke keer als het erop lijkt dat daarop aan te sturen is, komt er wel weer een griepje of doorkomende tandjes tussendoor zetten Ik probeer dus maar zoveel mogelijk gewoon mee te bewegen met alles en per dag te zien wat een handig ritme is.
Een ritme met 6 weken is er gewoon nog niet. Verder sluit ik me aan bij Salapio en Rozemarijke, een draagdoek kan heel veel baat hebben voor je kleintje als je er zo vaak op uit bent.
Het tijd geven.. Wat de anderen ook zeggen. Maar nu bij 14 maand moet de jongste nog weleens 'meegesleept' worden rond slaapjestijd naar school. Eerst ging het lastig op de 3 lange dagen, nu op de 2 korte dagen..maar de jongste is een goede slaper, dus het geeft hem weinig onrust, mij wel Zwemles voor de oudste (5,5)is nu maandagavond, dus dan kan de kleine thuis blijven. En de eerste 2-3 maand ook de luxe dat mijn man regelmatig even iets later naar zijn werk ging. Vooral na een onrustige nacht, dan hoefde de kleine niet alweer wakker te worden. En ook af en toe een moeder van een klasgenootje gevraagd om hem 's middags mee te nemen.
misschien ook nog een tip, laat je oudste standaard overblijven. En kijk inderdaad of je iets kan afspreken met kinderen uit de buurt. Bijvoorbeeld om de beurt halen en brengen?
ik had wel een ritme met 6 weken maar heb maar 1 meisje. wat ik van andere moeders heb gehoord is toch proberen het ritme om schooltijden heen te bouwen en elke dag bv de fles starten om 7,30 uur, daarna in de kinderwagen. dan om 11,30 fles en weer naar school. zou vragen om half 4 als je kindje met iemand mee terug kan komen zodat hij zijn middagslaap in bed kan doen. zwemles zoals Rozemarijke zegt of vragenals hij uit school met iemand mee kan lopen. nu woon ik 100 meter van de toekomstige basisschool af en als wij ooit nog een tweede mogen krijgen laat ik hem/haar echt wel in het bedje slapen en loop ik snel op en neer. maar dan moet je wel dicht bij school wonen natuurlijk.
En je kleintje moet wel een beetje structuur in de slaapjes hebben om ze in bed te laten liggen. Caitlyn had dat de eerste tijd dus totaal niet, dus dan was het geen optie om 'r op de gok maar te laten liggen en maar te zien of ze wel of niet sliep dan. Ik wilde niet dat ze wakker zou worden en het op een brullen zou zetten, precies kort nadat ik van huis was gegaan. Inmiddels slaapt ze iig steeds meervouden van 3 kwartier, dus aan de hand daarvan kan ik bekijken of ik 'r laat liggen of 'r toch uit bed haal. En als het even kan regel ik de slaapjes zo dat ze ofwel wakker is als ik naar school moet, ofwel zeker weten slaapt, (dus midden in een slaapcyclus).
Ik krijg binnen 2 weken m'n vierde. 2 zitten er op school en daarnaast moeten ze ook 2xzwemles, 1xmuziekles, 1xjudo en 1xfysio. De kleintjes gaan gewoon mee. De jongste in een draagdoek vaak of ik neem de draagdoek mee en hij gaat er ter plekke in. juist baby's hebben niks anders nodig dan hun mama, m'n 2 jarige is een grotere uitdaging vind ik.
Hier ook aan het rommelen (en dan de middelste met haar slaapje er ook bij): doe voor mijn gevoel weinig anders als op en neer van en naar school lopen en van en naar boven, van de ene luier naar de andere en de borstvoeding op verzoek tussendoor plus aandacht voor de oudste.. Pff.. Hoop snel dat de jongste er iets in mee kan gaan of er in ieder geval meer structuur komt in voeden en slapen, want dit is niets zo
Is idd een heel gedoe en onrustig voor het kind. Je kan even voor jezelf kijken wat handig is. Met iemand van school mee naar huis en tussen de middag over laten blijven. Woon je op 5 min loop of fiets afstand van school, zou ik als het kan en de kleine slaapt lekker, even laten liggen in bedje. Zo niet, dan een draagdoek. Betreft zwemles, als je de rest van de week rust en regelmaat hebt gevonden door misschien 1 van de bovenstaande tips, dan is mee naar zwemles niet meer zo intensief. Hier altijd rust en regelmaat gehad. Vanaf mijn tweede en derde, was ik in de gelegenheid om hen in bedje te laten als ik oudste naar school ging brengen of halen. Woon ook op 5 min loopafstand en mijn kids sliepen goed. Nu met de vierde helemaal makkelijk. Mijn oudste 3 lopen zelf naar school, en kan ik heerlijk rustig aan doen met mijn andere meid. En als ze rond 3en wakker is, gaan we gezellig haar broers en zus ophalen. Slaapt ze, dan komen mijn andere kids gewoon zelf naar huis.
Gelukkig ben ik niet de enige, want soms voelt dat wel eens zo hè. Wij wonen ook maar 5 minuten lopen van school (2 minuutjes hooguit op de fiets), alleen durf ik de jongste nog niet alleen te laten, omdat hij dus zo onregelmatig is. Dat is misschien straks als hij wat ouder is en vaste slaapmomenten heeft wel mogelijk. Dat van de draagzak is ook wel een goede tip, maar wat voor draagzak gebruiken jullie dan? Zo eentje waar ze echt in liggen of eentje waar ze rechtop in zitten?
Ik zou altijd voor een ergonomische drager gaan, dus een waar je kleintje in de zogeheten kikkerhouding zit. Ik heb een draagdoek van Babylonia en daar kan je kindje zowel rechtop zittend (met zijn gezichtje naar je toe) als liggend in. Hier heeft alleen de rechtopzittende houding gewerkt, ze sliep dan ook gewoon.
Heb gisteren de combi-cotti besteld en vanochtend binnen gekregen. Een gewone draagdoek zag ik niet zo zitten, aangezien ik niet zo heel handig ben. Dus dit leek me om mee te beginnen wel een goed alternatief. En hij ligt nu heerlijk tegen me aan te slapen en ik heb lekker mijn handen vrij! Super! Dus dat was in ieder geval een zeer goede tip!
De combi cotti heb ik idd ook: erg fijne doek als je het knopen nog even niet ziet zitten Ik heb inmiddels ook een rekbare knoopdoek en een geweven doek en dat knopen heb je snel onder de knie. Dus als straks de combicotti niet meer zo fijn is door uitrekken, kun je rustig die stap wagen Als de cc teveel uitgerekt is, is het trouwens handig om 'm even te wassen, dan is ie weer even wat strakker!