Op woensdag 1 januari 2014 ben ik erachter gekomen dat ik opnieuw in verwachting ben. Een zwangerschap die voor ons zeer onverwacht is gekomen(deden aan periodieke onthouding). Maandag 13 januari heb ik een echo gehad bij een echocentrum. Er was toen een klein dingetje te zien van 0,20 cm groot. Gisteren heb ik opnieuw een echo gehad en het dingetje was nu 0,50 cm groot, maar nog geen hartslag. Volgens diegene die de echo maakte zag het er niet goed uit. (beide echo's zijn uitwendig gemaakt) Wie kan mij toch gerust stellen??
Weet je hoe lang je ongeveer zwanger bent? En met welke zwangerschapsduur kwam de echo nu overeen? In de 5e en 6e week kan een paar dagen zoveel verschil maken. Ik had een eerste echo met 6+5 en toen was de kleine ook ongeveer 0,5 cm (als ik het mij goed herinner), maar toen was er wel een hartslag. Twee dgn later was hij/zij 3mm groter. Grootte zegt niet zoveel in het begin. Het is moeilijk meten en 1mm maakt een groot verschil. Als het maar overeenkomt met je zwangerschapsduur. Met 7 wkn moet er wel een hartslag zijn, anders is het niet ok. Wanneer krijg je nu weer een echo? Sterkte!
Als je op 1 januari al zwanger was, zat je met de laatste echo op 7 weken. Dan moet er wel een hartslag te zien zijn Het KAN zijn dat de uitwendige echo niet sterk genoeg was.. maar ik zou afgaan op wat de arts zegt en afwachten tot de volgende echo.
Bij de zwangerschapsduur zou je nu wel een embryo moeten zien. Als er twijfel is wachten ze vaak een weekje langer, maar dan moet het hartje wel kloppen en de vrucht moet met elke echo groter zijn gegroeid.
Periodieke onthouding zou ik toch nog eens heroverwegen. Dat kan alleen werken als je minstens een week voor de ovulatiedatum stopt met vrijen (vanwegee de overlevingsduur van zaad) en dan nog een paar dagen tot je zeker weet dat de ovulatie voorbij is. Dat zijn minstens 10 dagen van je cyclus. En meeste mensen vrijen ook niet tijdens de menstruatieperiode, dan hou je maar weinig dagen per cyclus over waarop het echt veilig is. Eigenlijk alleen de week direct na de menstruatie.
Wanneer heb je je volgende echo? Uitgaand van 6 a 7 weken zwangerschap zou er zeker deze week hartactie moeten ontstaan lijkt mij. Als je volgende week een echo zou krijgen moet je vruchtje gegroeid zijn als dat niet zo is is het waarschijnlijk mis. Sterkte
Bedankt voor alle reacties! Ik krijg komende donderdag opnieuw een echo, dus dan moet ik meer duidelijkheid hebben hoe het met de zwangerschap gaat. Heb er eigenlijk geen goed gevoel meer over als ik heel eerlijk ben. Vriend gaat zich in maart laten helpen, dus dit is de laatste kans op een broertje/zusje voor onze dochter.
Dus jullie hebben eigenlijk een plannen meer voor een brusje? Ik denk dat de kans ook heel klein is aangezien je dan rond de 7-8wk zou zijn nu. Ik had een vruchtje + hartslag met 6.3weken en die was ook uitwendig...sterkte!
We zullen het donderdagmiddag zien hoe dit afloopt. Deze zwangerschap is onverwacht en ongepland gekomen en eigenlijk niet helemaal de bedoeling(ten minste niet van mijn vriend, ik had zelf wel de wens voor een tweede kindje). Dus als deze zwangerschap slecht afloopt is het einde verhaal m.b.t. het zwanger zijn/worden.
Heb gisteren i.p.v. morgen de echo gehad en ik heb nu nog meer vraagtekens bij het hele verhaal. De feiten: -Embryo is 4,5 mm groot(volgens de echoscopiste hoorde dat bij een termijn van 5 weken zwangerschap) -We hebben een hartje zien kloppen!!! Volgens de CRL tabel hoort die 4,5 mm bij een zwangerschapsduur van 6 weken? Kan een hartje al kloppen als je nog maar 5 weken zwanger bent? 7 februari opnieuw een echo...
Leuk een hartje zien kloppen!! Dan zou ik toch wel goede hoop hebben Tja... het is erg lastig om zo vroeg al echt een termijn te bepalen. volgens mijn vorige echo zou ik nu een week korter zwanger moeten zijn. Maar dat is echt onmogelijk!! Hebben 1x onveilig gevreeėn, de dag erna mijn ei gehad. misschien laat ingenesteld, dat zou kunnen. Maar niet een volle week.... dan zou ik dus 8a9 dagen voor mijn nod positief getest hebben... lijkt me niet morgen hebben we een nieuwe echo, dus ben benieuwd
Volgens mij gaat het hartje zo'n paar dagen nadat je vijf weken bent kloppen, rond 5 weken en 2 dagen, maar het klopt dan nog zo zwak dat je het vaak niet kunt zien op de echo. Ik denk dat je sowieso wat verder bent dan de echoscopiste zei. Ik zou ook altijd uitgaan van de CRL tabellen en niet van de woorden van een echoscopiste. Wellicht heeft ze de maten gewoon niet helemaal goed onthouden . Ik duim voor de een goede uitslag de 7e!! Ik krijg de 7e trouwens ook mn eerste echo, brrrrrr. Zo spannend, he!!
Spannend! Het is wel positief dat je het hartje hebt zien kloppen.. zou goede hoop houden als ik jou was!
@Nana Ook spannend voor jullie! Jullie hebben ook van alles meegemaakt zeg op het gebied van het zwanger worden. Ik hoop voor jullie ook een mooie echo met een kloppend hartje! @Nono ik houd hoop op een goede afloop, maar vind het wel retespannend!