Zo wat een hoop reacties zeg! Ik wil wel in het algemeen op een aantal zaken reageren. Boycotten: dit vind ik dus zelf grote onzin. Ja ik ben teleurgesteld in een hoop mensen en winkels dat ze zich laten meeslepen om de zwarte piet af te schaffen maar om daarvoor een winkel te boycotten dat vind ik iets te ver gaan. Alsof je daarmee iets veranderd? Genoeg hebben van al die discussies, ergere dingen in de wereld: reageer dan niet Ja sorry hoor, dat is niet vervelend bedoeld maar als men alleen maar komt klagen dat ze genoeg krijgen van al die ophef rondom zwarte piet dan scroll een topic verder omlaag en negeer deze, dan heb je er toch ook geen last van? Tegenreactie van de AH: dit vind ik grote onzin. Ze de mensen op het hoofdkantoor gaan interviewen en toen stonden de mensen van AH best wel met hun mond vol tanden. Later komt er ineens een persbericht naar buiten dat ze ook snoepgoed met zwartepiet erop gaan verkopen. Alleen deze liggen als het goed is nog niet in de winkels? Alleen de display met de blanke zwartepiet staat er al. Volgensmij zijn ze gewoon geschrokken van alle ophef en hebben ze daarom snel alsnog besloten om producten met zwartepiet te gaan verkopen. (Wat ik dan overigens wel heel goed vind. Vind het een mooie oplossing die ze hebben om voor ieder wat wils aan te bieden. Alleen jammer dat ik het idee krijg dat dit pas word besloten na een hoop ophef en niet in eerste instantie de bedoeling was)
Dus we mogen geen eigen mening meer hebben en moeten onze traditie zomaar laten afpakken? Laten we de kerstman en de paashaas dan ook maar afschaffen. Oh zwangerschapsverlof? In andere landen moeten vrouwen bevallen terwijl er oorlog heerst of midden in de rimboe waar ze geen zwangerschapsverlof kennen. Laten we dat dan ook maar afschaffen want dat is ook alleen maar luxe...... Ik wil het niet overdrijven want uiteraard klopt het wel wat in dat stukje tekst staat. Maar het is en blijft een van onze tradities die word afgepakt. En dan kan er wel worden geroepen: de tradities moeten met de tijd mee gaan en zijn er om te veranderen en het gaat maar om 1 klein dingetje. Maar dat is het probleem. Het BEGINT met 1 ding....en worden er langzaam meer. Want ze willen toch ook al de witte kerst afschaffen? Wat volgt daarna?
Ik vind het eerlijk gezegd ook erg hypocriet om te zeggen dat je hier niet mag klagen over minder erge dingen dan die aan de andere kant van de wereld gebeuren. Wat worden de mensen er in de oorlog landen wijzer van als wij hier discussieren over het gebeuren dan? En krijgen de mensen in Afrika meer schoon drink water als wij alleen maar daar over discussieren? Nee toch? Waarom mogen wij niet discussieren over iets wat voor veel Nederlanders gewoon een teer puntje is? Natuurlijk is het verschrikkelijk wat er allemaal aan de andere kant van de wereld gebeurt maar kom op mensen, wat wij willen daar aan gaan veranderen?
Dit filmpje geeft prima weer wat ik hier aantal weken geleden al schreef. Als je een traditie van 1 cultuur aan gaat passen is het einde zoek. Dan moet je alle culturen aan gaan passen aan elkaar. Dat zou het einde zijn van de huidige multi culti samenleving. Toen jaren geleden steeds meer verschillende culturen in ons land kwamen, werd gezegd dat we tolerant moesten zijn naar elkaar en dat het belangrijk is dat een ieder zijn eigen cultuur kan behouden. Wel nu, het Sinterklaasfeest is van oorsprong een Katholiek feest, dat we in Nederland al generaties lang vieren. Dat wil ik ook in alle vrijheid kunnen doen. Je hoeft er niet aan mee te doen, net zoals dat met divali, offerfeest en het kwakufestival zo is. allemaal aspecten van andere culturen waaraan je mee kan doen of niet zoals het feest door die cultuur gehouden wordt. Heb je er geen zin an, dan doe je er niet aan mee en laat je een ander zijn traditie wel vieren. zo simpel is het.
Juist dat is wat ik bedoel. Tuurlijk vind ik het erg dat er mensen worden vermoord, kindjes geen schoon drinkwater en geen eten hebben en ga zo maar door. Maar door iedere dag te zeggen dat ik het heel erg vind zijn die mensen echt niet geholpen.
Hier ben ik het mee eens. wij doen toch ook niet moeilijk over mensen uit andere landen die hier hun cultuur/religie gebonden feesten vieren? Laat ons dan ook gewoon Sinterklaas en zwarte piet vieren zoals het altijd is geweest
Noem mij maar hypocriet dan . Ik vind deze hele discussie grote onzin en vind dat alles moet blijven zoals het is. Laten we ons maar bezig gaan houden met belangrijke zaken.
Dat mag jij vinden hoor geen probleem maar ik snap gewoon niet dat mensen aangevallen worden met redens dat er aan de andere kant van de wereld ergere dingen zijn. Ja die zijn er maar wat kunnen wij daar dan aan veranderen?
Niks. Ik vind het verschil idioot. Stomme discussie over een kinderfeest wat elk jaar weer terug komt en onder tussen gaat de hele wereld naar de klo/te. Daar wij kunnen niks aan doen, niks wat ik me zo kan bedenken tenminste. Maar het geeft wel aan wat een gemiemel dit is.
ja weet je..ik snap je punt maar ik vind het ook een dooddoener. Ik kan mij druk maken om de heisa om zwarte piet (doe ik nu niet meer) maar er is wel meer waar wij ons dagelijks druk om maken. Er is een kindje wat de pik op mijn dochter heeft waar zij dagelijks verdrietig om is...daar maak ik mij heeeel druk om. Maar in andere delen van de wereld worden kinderen vermoord..tja dan moet mijn dochter maar niet zeuren als ze voor de zoveelste keer van dr fiets getrapt wordt...want ja daar gaat ze niet dood aan toch? Ik vind zulke berichten te simpel voor woorden.
Zo zien hun dat inderdaad. ( dat idee krijg ik ) Omdat er aan de andere kant van de wereld veel ergere dingen gebeuren mag je niet klagen over dingen die hier gebeuren want dat is veeeeeeel minder erg. Wat erg trouwens van je dochter Hopelijk word dat snel opgelost
Het is idioot dat je er op aangevallen word dat je je druk maakt om de zwarte pieten kwestie omdat er ergens aan de andere kant van de wereld ergere dingen gebeuren.
Nee natuurlijk niet. Dat is heel sneu voor je dochter en ook voor jou. Ik bedoel alleen te zeggen dat die discussie gewoon eens met rust gelaten moet worden. We wakkeren het zelf aan. Erg jammer dat ik hier in dit topic uitgemaakt word voor simpel en hypocriet terwijl ik jullie mening allemaal deel
Dan mag je je idee ff bijstellen. Kom op zeg, trek ff alles uit zn verband. Precies wat er gebeurd in deze discussie. Ik meng me hier niet meer in. Als we hier persoonlijk gaan worden, ajuus.
ik maak jou niet uit voor simpel hoor, maar dat artikel of de schrijver daarvan...je kunt dat niet vergelijken.
tja hordes vegetariërs worden verdrietig en ongelukkig van het feit dat er zo massaal vlees geconsumeerd wordt...gaan we vlees eten afschaffen?? Of "aanpassen" dat er nog maar 1 keer in de week vlees gegeten mag worden?? Tja ik geniet vanavond volop van mn biefstuk...sorry! En ik geniet over 1,5 maand ook gigantisch van de zwarte pieten hier.
Zoveel mensen zijn het niet hoor, het is maar een kleine groep. En ja ik ga heel erg van het Sinterklaasfeest genieten.
Waarom moet ik mij voor dat handje vol mensen nog meer aanpassen? Er zijn al veranderingen aangebracht aan zwarte piet om dat handje vol mensen tegemoet te komen maar het is niet genoeg, waarom moet het gelijk afgeschaft worden? Jij stopt toch ook niet met vlees eten omdat er veel mensen tegen het slachten van dieren zijn? Ik geniet met volle teugen van het feest en zal dat altijd blijven doen. Heel vervelend voor de mensen die ik daar mee kwets, ik wil best aanpassingen aanbrengen en gelukkig deed ons gehucht dat vorig jaar al tijdens de intocht van sinterklaas maar het helemaal verbieden daar ben ik op tegen.