Weet iemand bij welke verzekeraar dit nog vergoed wordt? Ik kom er zelf niet echt uit. Waar ik wel wat vind over een vergoeding dan betreft het alleen een vergoeding als het noodzakelijk is door het te snel dichtgroeien van de schedelnaden. Bij onze 1e hebben we hem om een andere reden nodig gehad. Ik weet natuurlijk niet of we het bij de 2e nodig zullen hebben, ik hoop het niet natuurlijk. Maar indien wel dan is het fijn dat het wel vergoed wordt.
Je zou je verzekering kunnen bellen. Volgens m7j vergoeden ze dat niet omdat het niet bewezen is dat het helpt.
je kan je er voor aanvullend verzekeren bij ohra word deze al vergoed bij aanvullend pakket ( zo heet dat aanvullend pakket ) pakket kost 10,64 per maand stuk goedkoper als een helmpje zelf betalen mocht je nog meer vragen hebben kan je me altijd een bericht sturen
Geen idee, neem anders even contact op met de helmenboer? Die zullen het je vast kunnen vertellen. Overigens had onze eerste ook een plagiocephalie als gevolg van heupdysplasie waardoor een zijligkussen geen zin meer had door de spreidbroek, de helm heeft een groot effect gehad. De tweede daarentegen heeft hier nooit last van gehad en dus ook nooit een helm nodig gehad. Er is dus hoop!
Chloe heeft hem ook gehad maar volgens mij was niet aantoonbaar wat nu beter was, is die helm er dus nog wel?
Vanuit de basisverzekering is deze vergoeding sinds 2013 of 2014 afgeschaft. Sommige verzekeraars hebben het opgenomen in het aanvullend pakket. Maar dit verschilt per verzekering.
Ligt er idd aan hoe je verzekerd bent. En in welke enstige afwijking het kind op zijn hoofdje heeft. En anders moet je hem idd zelf betalen. Bij ons heeft het fantastisch resultaat geleverd. en kan het iedereen aanraden
Uit onderzoek is gebleken dat een redressiehelm niet meer zin heeft dan geen helm. Het hersteld vanzelf. Zembla? Heeft hier een keer een aflevering aan gewijd toen het onderzoek werd gepubliceerd.
Tja en toch ben ik dan niet met je eens..boze dochter had zo'n afwijking doordat de schedel naden vast zaten dat dat zonder helm niet goed gekomen was ...
Wanneer de schedelnaden vastgegroeid zijn, is dat een ander verhaal dan een afplatting van het achterhoofd of een scheefgroei. Onze dochter heeft , wegens afplatting, een helm gehad van de verkeerde helmenboer. Ze had er net zo goed niet een hoeven hebben. Ik vind dat ze vergeleken met leeftijdgenoten niet een diep achterhoofd heeft, het is wel ronder geworden. De schedel groeit in de vorm van de hersenen. Maar goed, dat is niet de vraag van TS. Wij waren destijds verzekerd bij de Friesland zorgverzekeraar. Ze vergoeden alleen bij een aanvullende optimaal verzekering. https://www.defriesland.nl/consumenten/vergoedingen/vergoedingen-op-trefwoord/redressiehelm.aspx
Tegenwoordig wordt een redressiehelm bijna niet meer vergoed. Wat ik persoonlijk erg zonde vind. Ik heb hem 2 jaar geleden zelf moeten betalen. De verzekeringen vinden dat het iets plastisch is en mijn vermoeden is dat het onderzoek daarbij ook een van de reden was. Uit het onderzoek is de conclusie gekomen dat de groepen (groep 1 en 2, met een afwijking tot 108 %) die onderzocht waren een redressiehelm niet tot nauwelijks hielp. Bij de derde groep is nooit onderzoek gedaan. Uit eigen ervaring weet ik dat het wel helpt. Ik hoop voor jou dat voor de 2e geen helmpje nodig is.
Maar is eigen ervaring dan alleen eigen kind? Want als het helemaal goedgekomen is bij je eigen kind met een helmpje wil natuurlijk niet zeggen dat het ook niet helemaal goedgekomen was als ze het helmpje niet gehad had? Of ken je zowel kinderen met als zonder helmpje met een ernstige afwijking? Volgens mij is afplatting niet echt iets wat heel erfelijk is toch? Misschien andere afwijkingen wel. Ik zou er vanuit gaan dat het bij een tweede waarschijnlijk niet nodig is, en dan alleen bij een ernstige afplatting heeft het bewezen nut volgens onderzoeken en in de meeste gevallen niet.