Zoontje van bijna 14 maanden heeft al 3 weken lang constant een hogere temp, verhoging of koorts. Zijn normale temperatuur is 36.6, het laagste wat ik de laatste tijd gemeten heb is 37.1. Meestal komt hij met verhoging uit bed, dan zakt het tot uiterlijk 37.1 (begin middag) en daarna stijgt het weer. De laatste paar avonden bleef hij op 38.5 hangen. De enige reden die ik kan bedenken hoe het komt, zijn z'n doorkomende tandjes. 4 Weken geleden kwamen de tanden naast z'n voortanden boven door en daarna z'n rechter voortand, daarna z'n linker voortand. Van de eerste twee doorkomende tandjes (onder) heeft hij helemaal geen last gehad, van de twee daarna (naast de boventanden) ook amper. Z'n voortandjes qua pijn ook nisk van gemerkt, alleen de hogere temperatuur.. Maar nu 3 weken later, vind ik de tandjes verklaring ook steeds minder aannemelijk worden. Kan het wel, zo lang hogere temperatuur door doorkomende tandjes? Of heeft iemand ervaring hiermee en een andere reden waardoor het kan komen? Hij is niet ziek.. Niet verkouden, helemaal nergens last van wat het nog zou kunnen verklaren. Stom genoeg vrijdag vergeten het na te vragen bij de kinderarts. Dinsdag CB, als hun het niet weten bel alsnog naar de kinderarts.
ik zou toch denken aan ergens een infectie hoor... alles laten checken bij de kinderarts afgelopen vrijdag? anders toch ff langs de huisarts zou ik zeggen. ik weet niet of kindjes echt zo lang last en koorts van tanden kunnen hebben. hier (gelukkig) geen last van gehad. ook geen oorontsteking, amandelen ofzo??
Ons zoontje heeft ook een tijdje steeds verhoging/koorts gehad, vooral in de avond. Hij kreeg ook opgezette lymfeklieren later en hij bleek een oorontsteking te hebben!
Bedankt voor jullie reacties. Kinderarts luistert alleen naar z'n hart en/of longen volgens mij. Stom dat ik het niet gewoon gevraagd heb. Ik hoop nog steeds dat t gewoon tandjes zijn.. Ben benieuwd naar het oordeel van t cb, maar bel denk ik sowieso huisarts of kinderarts nog.
Hier ook, al langer dan 8 weken. Soms een dagje normaal.. Wij hebben ook geen idee waar t van is. Zit nu in de wachtkamer van de ka en dit is een van mijn vragen om zo te stellen.
Haha ! Ik ben dus niet de enige die zulke (toch wel belangrijke) dingen vergeet te vragen . Morgen vraag ik het bij cb, ik zal laten weten wat hun zeggen. Ondanks dat ik geen/weinig waarde hecht aan hun medische kennis.
Waarom temp je m eigenlijk zo vaak? Zou niet weten wat de temp van mijn dochter is geweest t afgelopen half jaar
Dat zou ik ook even laten doen. Kan heel goed op een urineweginfectie duiden. Beter het zekere voor het onzekere denk ik dan maar!
Mams1, als ik geen reden heb om te temperaturen, doe ik dat ook niet. Vorig jaar wel afgeleerd door de KA, omdat hij toen erg vaak een te lage temperatuur had, waardoor ik ging stressen (want met 2 dekens, een fleecedeken, 2 kruiken, een pyjama en slaapzak kan ik het toch echt niet nog warmer maken..). Maar als hij vuurrode wangen heeft en warm is in zijn nek, temp ik wel. Lijkt me wel belangrijk om dat in de gaten te houden . Tuttie, Be Happy, zal ik doen! Ik bel morgenochtend de huisarts. Vandaag uit bed gekomen met 37.2, uurtje later 37.5, 's middags bij de oppas 37.8, 's avonds rond 18:45 38.3 en net voor het naar bed gaan 38.5. Het loopt dus ook op gedurende dag, dat lijkt me bij tandjes niet logisch..
Na wat gelezen te hebben over urineweginfectie schiet me ook te binnen dat zijn urine de laatste tijd ook een paar keer erg stonk. Ik dacht ook dat dit door tandjes kwam.. En een van de oorzaken kan zijn het niet ontspannen van de bekkenbodemspieren. Hier heeft zoontje last van, hij heeft standaard een te hoge spanning in zijn bekkenbodem (daarom gaat zijn ontlasting ook moeizaam, krijgt 2x forlax per dag). Dus als hij daardoor niet goed uit plast, zou het zo maar kunnen.. Hebben jullie ervaring met urineweginfectie bij een jong kind, tuttie en be happy (of iemand anders)? Hoe stellen ze dat vast (ik las iets over een catheter als de uitslag onduidelijk is) en hoe behandelen ze het?
Hoi Azu! Ik ken je nog vanuit het december topic! Ik heb wel ervaring met urineweginfectie helaas. Toen ik je verhaal las, moest ik er eigenlijk ook meteen aan denken! Bij je huisarts kun je evt plaszakjes ophalen, alhoewel ik de ervaring heb dat dit absoluut geen fijne dingen zijn, maar ik heb dan ook een meisje en dan is het nog moeilijker. De zakjes van het ziekenhuis zijn stukke beter! Maar... In het ziekhuis is ons verteld dat er eigenlijk maar 2 manieren zijn van een goed urinemonster en dat zijn: 1. catheter 2. clean catch--> hier hebben we inmiddels al wat ervaring mee Het betekend dus letterlijk de urine opvangen in een steriel potje als ze plast.. maar ik kan je vertellen dat het een frustrerend gebeuren is, je wacht dus dat ze gaan plassen en dan vang je het op, heeeel simpel Urine is namelijk heel snel vervuild dus accepteren ze geen andere manier van het opvangen van de urine Een plaszakje is alleen betrouwbaar als de plas die daarin is opgevangen schoon is, want schoon is schoon. Vinden ze bacterien dan moet je alsnog op een van de bovenstaande manieren de plas opvangen want bacterien kunnen overal vandaan komen.. Mijn indicators waren: stinkende urine en koorts dus ik zou het zeker laten checken! Wil je nog meer weten dan hoor ik het wel! Hoe gaat het verder met Q? Groetjes!
Je verhaal is heel herkenbaar. Hier uit bed 37.1 uurtje later 37.9 en savonds 38.4 Ik temp zovaak omdat ze dus warm voelt en ik gemerkt heb dat ze vaak koorts heeft. Ja ik vergeet altijd wel iets te vragen ookal schrijf ik het op dus je bent niet de enige Ik ga ook maar weer eens de ha assisitent bellen voor een plasje in te leveren.
Z'n urine was schoon, maar hij blijkt een dubbele oorontsteking te hebben ! Dat had ik niet verwacht.. Nu een antibioticakuur en dan zal de koorts moeten verdwijnen binnen 3 dagen. Zal straks nog uitgebreid reageren!
Dan heb jij een stoere jongen dat hij nergens last van leek te hebben zeg! Ik heb vaker oorontstekingen gehad en dat was echt geen feestje, laat staan bij zo'n kleintje, die zouden er toch erg veel last van hebben toch? Maar gelukkig is nu de oorzaak gevonden, dus lekker aanpakken en hopelijk is het dan snel genezen!
Hoi! Eerlijheid gebied me te zeggen dat ik alleen de openingspost heb gelezen, dus misschien is het al geopperd..maar voor de zekerheid: Ons zoontje had in de zomer ook een aantal weken verhoging/koorts en we konden er de vinger maar niet opleggen wat het was. Koorts krijg je niet van tandjes (zeggen ze), en oortjes en longen waren goed. Toch was er iets, zagen we! Uiteindelijk urine laten checken (hadden we gewoon niet eerder aan gedacht bij een jongetje) en het bleek idd een ontsteking (achteraf geen blaasontsteking, maar een ontsteking aan zijn piemeltje). Antibiotica gekregen en meneertje krabbelde weer helemaal op! Mijn tip is dus om zeker even -dmv die opvangzakjes- urine op te vangen en te laten controleren op blaasontsteking. Succes!
Een bikkel is hij zeker!! Geen kik geven . (Hoewel, nu we terugdenken merken we wel wat dingetjes, maar omdat hij tot 1,5 maand terug erg veel mopperde, slecht sliep en niet lekker in z'n vel zat, hebben we het misschien niet direct aan 'ziek' zijn gelinkt.) hooyoAasiya, zeker doen! Als het niks is, heb je de bevestiging. Is het wel iets, kunnen ze het aanpakken. En jullie meisje(s) maken volgens mij ook genoeg nare medische dingen mee, geen risico mee lopen. Ik begin al niet meer aan lijstjes maken, ik vergeet toch de helft alsnog.. Happy12, dankje voor het delen!! Is er bij jouw dochtertje een oorzaak gevonden voor de urineweginfecties? Nog gefelicteerd met haar eerste verjaardag !! Het opvangen ging gelukkig meteen goed, is ook een stuk makkelijker bij een jongetje natuurlijk . Plaszakje opgeplakt, luier aan, fles gedronken en 5 minuutjes later zat er al een plas in het zakje. Snel in een potje gedaan en that's it. En dus niks gevonden qua bacteriën als het goed is. Gelukkig maar, anders was het flink meer gedoe geworden dan een AB kuurtje. Met Q gaat het goed!! Hij is de laatste paar weken, ondanks een paar keer goed ziek zijn dus, met flinke 'stappen' vooruit gegaan. Eet beter, slaapt goed, is gelukkig en zit lekker in zijn vel. Niks te klagen dus . Met jou en je dochtertje (L. als ik het goed heb onthouden ) ook alles goed?
ooh...oeps... enigszins mosterd na de maaltijd Ik scroll nu iets naar boven en zie dat je al urine hebt laten testen! Wel fijn dat je de reden nu weet en dat er antibiotica is voorgeschreven! Hopelijk knapt hij snel op, sterkte!