Alfabet

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door Kruimelmuis, 9 mei 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Kruimelmuis

    Kruimelmuis Bekend lid

    4 jun 2011
    672
    28
    28
    Vrouw
    Moeder. Student social work (AD)
    Emmen
    Vanaf welke leeftijd begonnen jullie?

    Normaal is 6 jaar ofzo maar sommige wetenschappers spreken dit tegen..

    Ben benieuwd, wat jullie?? :D
     
  2. Purk

    Purk Fanatiek lid

    19 nov 2013
    3.189
    0
    0
    NULL
    NULL
    Wat spreken wetenschappers tegen? 6 jaar lijkt me wel oud; mijn neefje van 4 zit nu in groep 1 en daar komt het ook gewoon langs.

    Hier vindt ze (2j3mnd) letters al een tijdje interessant. Ze herkent er een paar, maar nog niet op volgorde ofzo. Ze heeft een alfabet-puzzel zodoende spelen we er vaak mee.
     
  3. laravelk

    laravelk Fanatiek lid

    8 okt 2010
    2.970
    2
    38
    D. herkent een aantal letters en vindt het leuk ermee bezig te zijn. Af en toe mag hij op de pc wat typen en dan maken we samen woordjes als papa, mama, opa en oma. Als ik voorlees roept hij voortdurend: "Dat is mijn/jouw/tante A's/ papa's letter!" Als een kind het leuk vindt, waarom niet?
     
  4. Ikdus

    Ikdus VIP lid

    1 aug 2008
    10.695
    15
    38
    Hier zingt ze t alfabet tot de Q :p

    Maar ik denk dat rond de 4 jaar normaal is. Volgens mij pikken ze dat snel op alleen schrijven ze nog vaak letters verkeerd om
     
  5. belize

    belize VIP lid

    25 feb 2009
    11.105
    203
    63
    lettertjes leren kan heel jong(zoontje leerde klanken van letters voor hij 2 was)maar leren lezen en schrijven is een ander verhaal.
    het heeft nauwelijks met de leeftijd te maken maar met de ontwikkeling van het kindje.
    ze leren lettertjes met de klanken op de gr 1 op school. gr 3 leren ze lezen en schrijven.
    maar er zijn heel veel kinderen die al voor gr3 kunnen lezen en schrijven.
     
  6. deepfreeze

    deepfreeze VIP lid

    29 nov 2007
    11.895
    42
    48
    Bedoel je alfabet als het rijtje, of alfabet als met letters bezig zijn. Het eerste kan mijn 6,5 jarige ook niet. Hij kan wel stukjes van het liedje aanvullen. Het boeit hem niet zo.

    Maar met letters bezig gaan deed hij vanaf 5,5. En daar was hij redelijk laat mee in zijn kleuterklas. Hij leest nu boven het gemiddelde van de klas, dus zelfs laat beginnen zegt niks over.

    Dat rijtje komt wel eens..
     
  7. Tamio

    Tamio Niet meer actief

    Als de interesse ervoor is. Mijn oudste was al heel vroeg geïnteresseerd in letters en cijfers en kon voor haar tweede al het hele alfabet lezen. Mijn jongste heeft er geen interesse in (en ook geen speelgoed ermee trouwens). Ik zou er niet mee bezig gaan als het niet vanuit het kind zelf komt.
    Maar waarom met 6 pas? In de kleuterklas leren ze de letters spelenderwijs. Echt lezen leren de meeste kinderen wel rond hun 6e.
     
  8. Cin85

    Cin85 VIP lid

    12 jan 2010
    12.520
    14.021
    113
    Vrouw
    Mijn zoontje was erg vroeg geïnteresseerd in letters en cijfers en kon met 1,5 jaar het gehele alfabet lezen. Zijn hobby was dan ook kentekenplaten lezen. Schrijven kreeg hij met 3,5 jaar pas interesse in.
    Mijn dochter is nu 1,5 jaar maar die praat amper dus wie weet dat zij wel pas op de basisschool hier interesse in krijgt? Mij maakt het niet uit, hoe oud of jong je kinderen ook zijn als ze het leren, trots ben je toch wel!
     
  9. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.147
    8.879
    113
    Beginnen in de zin van...?

    De oudste kent alle letters, veel dubbelklanken en kan lezen en schrijven. Daar hebben wij amper aandeel aan gehad, heeft ze zichzelf grotendeels geleerd. Het alfabet als 'liedje' zong ze met 3/3,5 op het kinderdagverblijf...

    De jongste weet wat letters zijn en geeft ze soms ook 'namen', wel nog zelf verzonnen, in de zin van dat ze een k een m kan noemen ed.
     
  10. maria80

    maria80 Fanatiek lid

    18 aug 2009
    1.979
    136
    63
    Lekker laten gaan. Ze gaan het vanzelf interessant vinden, maar.............benoem de letters dan zoals we ze uitspreken! Dus niet een bee, maar de buh. Pee/puh, Es, ssss
    Zo leren de kinderen de letters op school en zo leren ze ook lezen!
     
  11. Hippo89

    Hippo89 VIP lid

    11 dec 2012
    7.373
    343
    83
    Vrouw
    Onze zoon kon het met 4 jaar in groep 1 ( het hele rijtje abc ) onze dochter die nu ruim 3,5 is kan het ook al een paar maanden maar dat heeft ze van haar broer,

    Hij schrijft nu met 5 jaar zijn naam,mama papa opa oma naam zusjes en naam papa en mama en hij kan Pim en pom schrijven

    Ik denk dat het een stukje interesse is, hij kan nu nl pas een beetje tekenen in kleuren, hij heeft er nooit interesse in gehad en het was altijd...ook op school een bult gekras over de kleurplaat, pas nu de juf zegt, hup even fatsoenlijk inkleuren anders kun je bij het volgende niet mee doen kleurt hij een beetje de kleurplaten in,maar met veel tegenzin
    Maar schrijven en rekenen is echt helemaal zijn ding en kan tot 1000 tellen en onder de 100 bij elkaar optellen en aftrekken
     
  12. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Hmm hier met net 2 doordat in dat little people winkelstraatje het liedje zit verwerkt.
    Vrij snel daarna begon ze her en der de letters van d'r naam te herkennen (ook in andere lettertypes)
    Losse woorden kon ze lezen vlak nadat ze naar school ging
    Maar echt lezen pas sinds groep 3.
    (Al leest ze nu wel echt alles wat ze kan vinden, ook boeken voor volwassenen als ze die interessant vind. Dus na een tijd stilstand.. Vliegt ze nu in 1x door naar het lezen van boeken van paar 100 bladzijden.)

    Het alfabet opzeggen zal ze ongetwijfeld nog kunnen dankzij de little people en het feit dat het natuurlijk ook in de klas hangt.
    Maar daar op oefenen hebben we nooit gedaan.
    Althans, niet met opzet :)
     
  13. wendy339

    wendy339 VIP lid

    27 okt 2010
    9.744
    1.061
    113
    Mijn zoon zegt nu bijna foutloos het alfabet op en herkent alle blokletters.
    Hij is erg spelenderwijs bezig met cijfers en letters.. is nu 2jr 4mnd.
     

Deel Deze Pagina