Ik ben een slechte prater, maar doe mijn best om het er met mijn vrouw over te hebben. Bij mij werkt het meestal zo dat het vanzelf weggaat zeg maar, maar zoiets heftigs heb ik nog nooit meegemaakt. Ik weet ook niet hoe ik er over een tijdje op blijf reageren. Ook weet ik nog niet of ik hulp wil hebben bij de verwerking, nu ben ik gewoon moe denk ik maar en dan is alles erger.
mrsbucket! ik lees net even mee en snap heel goed wat je doormaakt. Zo te lezen ben je na lang traject eindelijk zwanger en dan moet je je kindje ook nog eens in het zh achterlaten. Wij hebben ook lang gedaan over het krijgen van kindjes, we hebben zelfs een ICSI poging gedaan maar dat liep uit op een MA rond 12 wk en wonder boven wonder bleek ik een paar maandjes daarna spontaan zwanger. Die zwangerschap eindigde jammer genoeg 6 weken te vroeg vanwege te vroeg breken van vliezen. Onze dochter heeft 3,5 week in het zh gelegen. Wat mij heeft geholpen is om met een psycholoog te praten over alles wat mij het afgelopen jaar met babies is overkomen en zodra dochterlief uit zh was heb ik haar eerste tijd heel veel in een draagdoek gehad, hier werd zij heel rustig van en was voor mij heel therapeutisch omdat ze zo toch nog dichtbij mij was. Inmiddels is ze al bijna 6 mnd oud en gaat het heel goed, maar door de moeilijke start en de grote kinderwens blijft het moeilijk voor mij om haar los te laten en haar, zoals vandaag, naar de KDV te moeten brengen. Veel geluk, geniet van je kindje en gun jezelf de tijd om alles te verwerken!
Wat mij op dit moment helpt is dat het met Sjaak weer wat beter gaat. Hij sliep overdag slecht tot niet en daardoor had ik ook geen rust om bij te komen. Sinds donderdag doet hij ineens dutjes, we zijn overgestapt op Hero Baby HA en dat lijkt hem wat beter te liggen. Ik ben een stuk vrolijker en ook zelfverzekerder over het moeder-zijn. Vanuit het ziekenhuis ben ik natuurlijk gewend om alles bij te houden, zijn drinken, luiers, temperatuur etc. ik heb er een app voor, erg handig. Ik probeer nu steeds meer los te laten en houd nu alleen nog zijn drinken in de gaten, omdat hij graag teveel drinkt. Heb het idee dat hij wat achter blijft in groei, dus morgen toch even het CB bellen. Maar ik wil ook proberen om minder snel aan de bel te trekken en om niet constant nieuwe problemen te zoeken, die er misschien helemaal niet zijn.
Dat loslaten gaat vanzelf wel, is mijn ervaring. Hidde en Teun zijn hun eerste vijf maanden elke week of twee weken gewogen en dat vond ik altijd enorm spannend. Inmiddels zitten we min of meer in het gewone cb schema qua wegen en dat betekent dat er soms maanden tussen zitten. En daar heb ik totaal geen moeite meer mee. Met de flessen hetzelfde, als hij straks hapjes gaat eten zijn de flessen minder belangrijk en laat je dat ook weer los. Steeds een stapje verder naar normaal.
Dat gaat geleidelijk inderdaad, dat loslaten. N bleef eerst ook achter in groei en kreeg energieverrijkte voeding maar omdat ik juist erg bang was dat het daarmee te snel zou gaan (er wordt zoveel gehamerd op de kans op obesitas op latere leeftijd en ik kreeg toch al zo'n plofkip gevoel) stond ik toen elke week bij het weegspreekuur van het CB. Ik Ze hebben me nog nooit naar huis gestuurd. Ik benoemde zelf wel eens dat het vast idioot moest zijn van me en ik vulde zelf al in dat ze me vast irritant vonden maar ze hebben er nooit wat van gezegd en me altijd heel netjes geholpen. Naar mate de tijd vorderde woog ik hem steeds minder en nu weeg ik hem wel eens bij ons op de weegschaal (en dan mijn gewicht eraf trekken). Inmiddels weegt hij 11,5 kilo en komt het niet meer op 100 gram. Het wordt allemaal steeds normaler.
fijn dat dit topic weer open is.. ik ga gelijk even met de deur binnen vallen met welke leeftijd hadden jullie kinderen hun volledige gebit?!
Na haar 2e verjaardag de laatste snijtanden onder en het wachten is ni op de laatste kiezen. Hier vandaag de follow up gehad! 84,5 cm en 11,1 kg Gewicht is prima maar ze groeit niet zo snel. Verder kregen we te horen hoe goed ze al praat. Neonatoloog zei dat we ons geen zorgen hoeven te maken over haar ontwikkeling op geestelijk vlak! Met de psycholoog kwam ze aardig ver met de tests maar het duurde te lang dus we maken het morgen af. Ze werd moe en daardoor niet meer goed te testen.
ow jee frannie dat psychologische onderzoek krijgt mijn meisje de 20e, is ie heel erg vermoeiend?! zou er namelijk flink de balen in hebben om daarvoor nog eens terug te moeten naar leiden. maakt de KA zich zorgen dat je meisje niet zo snel groeit?! zo niet, zou ik me ook zeker geen zorgen maken.. J. krijgt nu haar 4 hoek/snij tanden ineens allemaal tegelijk en dan is het nog wachten op dr laatste kiezen.. mn arme meisje heeft er zo'n last van
Ja kan best lang duren want ze blijven kijken wat ze al kan en ze kon al best veel. Nu had ze iets met fijne motoriek en verbanden leggen. En de grove motoriek waren ze mee begonnen; springen van de eerste trede van de trap, op een lijn zijwaarts lopen en achteruit lopen. Ik vind het nogal wat! Maar ze was op. Voor ons ongeveer 50 min rijden maar we hebben net nog vakantie dus het makkelijkste omdat we er beiden zijn. Eentje ontfermt zich dan over de oudste.
Moeten jullie morgen nu weer helemaal terug Frannie? Jullie hebben hem nu dus gehad, dus echt gecorrigeerd 2 zoiets. Dan hou ik vast rekening met oktober Ik vroeg het me vandaag nog af namelijk. Het klinkt wel flink idd wat ze vragen. N is nu nog lang niet zo ver. Maar ja die moet nog 2 worden, dat scheelt.
Ja weer geweest vandaag was nog 45 minuten. Deze afspraak heb ik zelf geregeld want toe ik belde bleken ze enorm achter te lopen met de oproepen maar hadden ze veel gaten waardoor wij eerder konden. En ik wilde ook graag rond de 2 jaar! Ze heeft het super goed gedaan! We krijgen het verslag nog thuis.
Vandaag blokjes stapelen! Blokjes met een gat erin aan een dik touwtje rijgen, streep na tekenen dat lukte. Kruis lukte niet maar dat hoefde ze ook niet te kunnen. Ze moest haar armen opzij strekken dat lukte, 1 omhoog en 1 opzij snapte ze niet. En 1 arm in je zij en dan opzij buigen dat snapte ze wel.
Is dat standaard een psychologisch onderzoek? M.itch is morgen 11 maanden. Gecorrigeerd 8.5 mnd. Op dit moment loopt hij voor op zijn ontwikkeling. Hij staat al en kruipt nu al een maand. Ik hoop dat dit ook iets zegt over zijn mentale ontwikkeling. PS ze moeten wel altijd veel he? BV rijstkorrel met duim en wijsvinger oppakken etc
Alle NICU's in Nederland hebben samen afgesproken dat ze alle baby's die op de NICU hebben gelegen van prematuur tot à terme mer complicaties te volgen. Ze komen dan terug met 1,2 en 5 jaar. Voor de statistieken om te onderzoeken of die complicaties of vroeggeboorte invloed hebben op de ontwikkeling. Wij werken daar vrijwillig aan mee. Ben er zelf ook eeg benieuwd naar nl!
Oké, dan wachten we even af. Dan zal het misschien wat langer duren. Ze zeiden toch tussen 1,5 en 2 gecorrigeerd? Dus dat zou neerkomen op "tussen april en oktober"? Nou ja een beetje later kan hier geen kwaad misschien Ik zie hem sommige dingen nog echt niet doen, haha. Hij moet daarna ook weer bij Neonatoloog+kinderneuroloog komen geloof ik. Ik ben ook wel benieuwd in hoeverre dat opgevolgd moet gaan worden in de toekomst. Misschien kan dat ook een keer worden afgesloten? Ze moeten nog uitsluiten dat de hersenschade geen blijvende gevolgen heeft (of wel) maar daarna lijkt mij dat controles weinig zin meer hebben? Iemand daar ervaring mee?
wij moeten de 20e dan is ons meisje op een week na gecorr. 2 jaar dus miss is dat per ziekenhuis verschillend?! butterfly stars, ik heb gehoord dat het alleen voor extreem prematuurtjes is.. bij hoeveel weken is je kindje geboren?!
Ligt eraan wat je onder extreem prematuur verstaat. Bij de een is dat onder de 32 weken en bij de ander is dat onder de 28 weken. N is geboren bij 32 + 1 maar gaat toch met al die onderzoeken mee omdat hij meer complicaties en problemen had dan de gemiddelde prematuur van 32 weken. Bij dat termijn mogen ze ook in het streekziekenhuis geboren worden en als hij daar wás geboren had hij die onderzoeken niet gehad. Nu gaat hij daar wel in mee (dat hij dat onderzoek gaat krijgen zei de neonatoloog tenminste de vorige keer). Waarom weet ik niet, maar ik dénk vanwege de complicaties. Een oud-collega van me had in datzelfde ziekenhuis een prematuur van 34 weken (moest daar bevallen vanwege complicaties bij zichzelf) en die hoefde nadat ze naar het streekziekenhuis is gegaan niet eens meer terug op controle daar. Overigens; bij N is er een streep gezet onder de controles bij de kinderarts in het streekziekenhuis! Whoop whoop! Hij kan de koemelkgoed verdragen nu. In het begin moest hij echt wennen. Had dunnere ontlasting maar had daar geen last van.Hij groeide goed. Inmiddels, na een maand hem gewoon alles geven, is zijn ontlasting ook normaal. Al lust hij gewone melk niet nu. Dat had de ka ook wel voorspeld omdat de soyamelk wat zoeter is. Nu loopt eigenlijk alleen Maastricht nog. En het CB natuurlijk.